Keriver 1-Click Restore Free
#61
Czysty bez aktualizacji robionyKeriverem- około3-4GB
Czysty + aktualizacje + około 40 programów -5-6GB
Czysty + aktualizacje+ programy + maszyna wirtualna w moim przypadku - 8-9GB
Odpowiedz
#62
kamil10506 napisał(a):Pytanie zadaje użytkownik, który nigdy nie używał programu do backupu Grin ; ile zajmuje kopia czystego systemu?

Tyle ile zajmują dane minus kompresja.
U mnie obraz 12GB partycji zajmuje 5GB (Acronis).
Odpowiedz
#63
Mam odnośnie programu pytanko. Robił ktoś kopię na czopku. Mam 16 GB i jak wygląda sprawa przywracania z niego. Nie ma z tym problemów ?
Odpowiedz
#64
W tym temacie jest to opisane strona 2, nieraz są problemy.
Odpowiedz
#65
andrzej76 napisał(a):W tym temacie jest to opisane strona 2, nieraz są problemy.


Dzięki. Jak wszystko po-instaluję to spróbuję zrobić kopię na pendraku. Z kopiami na dysku nie miałem problemów. Może się uda Smile
Odpowiedz
#66
Spotkał się ktoś z problemem przywracania kopii utworzonych przyrostowo/różnicowo? Z kopią systemu utworzoną jako pełna nie mam problemu natomiast przy pozostałych przywrócony system nie uruchamia się prawidłowo albo wcale.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#67
Tak miałem coś podobnego. Próbując przywracania z takiej właśnie kopi, wieszało mi się na 70-80%. Nie wiem czy to było tylko przypadkowe, czy też jest to jakiś błąd. Być może najlepszym wyborem będzie robienie tylko podstawowego klonu, w którym będą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.
Odpowiedz
#68
Robię jak Rafik sugeruje - od samego początku, więc nie odczułem takich kłopotów. Wystarczy mi 3-4 kopie, bo system kilkumiesięczny nie jest opłacalny do przywracania...chyba, że to całkiem czysty system bez historii z zabezpieczeniami, tweakerami itp.Po jakimś czasie usuwam stare kopie po prostu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#69
ichito napisał(a):Robię jak Rafik sugeruje - od samego początku, więc nie odczułem takich kłopotów. Wystarczy mi 3-4 kopie, bo system kilkumiesięczny nie jest opłacalny do przywracania...chyba, że to całkiem czysty system bez historii z zabezpieczeniami, tweakerami itp.Po jakimś czasie usuwam stare kopie po prostu.


Twoją filozofię rozumiem i też ją od dawna stosuję. Po prostu spróbowałem innej opcji w Keriver i nie zadziałała Smile
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#70
"Nie można znaleźć katalogu systemu Windowsa dyskuC:. Jesli jednak chcesz utworzyć kopię tego dysku to komputer prawdopodobnie nie uruchomi się po przywróceniu kopii. Czy napewno chcesz utworzyć kopię zapasową tego dysku?"

Taki kwiatek na jednym z komputerów . XP SP3. Co robić dalej?Wall
Odpowiedz
#71
A jak masz zainstalowany Keriver?...gdzie masz kopie i pliki rozruchowe dla konsoli?...może któryś z nich wywaliłeś (są bezpośrednio na dysku bez żadnych katalogów).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#72
Nic nie wywalałem , taka sytuacja tuż po instalacji programu. Pliki rozruchowe dla konsoli na partycji C:, tam gdzie system. Kopię chciałem zrobić na dysku E:, lecz pojawia się w/w komunikat i kopia jest niemożliwa. Suspicious
Odpowiedz
#73
A w którym momencie masz ten komunikat?...sprawdź czy dobrze instalujesz program, bo nierozsądne jest lokowanie konsoli na dysku C - rozumiem, że to systemowy...program nawiązuje funkcjonalnie przecież do konsoli, do której ma stale dostęp niezależnie od systemu, który ma przywracać...a u Ciebie są na dysku, którego zawartość ma się zmienić. To błędne koło...poczytaj poradnik na stronie producenta zwłaszcza odnośnie instalacji programu (zwróć uwagę na punkt nr 7) - program domyślnie proponuje inny niż systemowy dysk z odpowiednią ilością miejsca na konsole i kopie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przyszło mi do głowy jeszcze coś...masz jeden dysk fizycznie i jedna na nim partycję, czy masz wydzielone inne dyski na np. swoje dane?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#74
Wielkie dzięki Ichito , ale program nie chce utworzyć kopii systemu. Cały czas pojawia się wyżej wymieniony komunikat.
Mam trzy partycje na dysku : C:, D:,E:. Konsola jest tworzona na dysku D: czyli nie systemowy. Miejsce na kopie na dysku E:.
No nic, mniejsza o to , zobaczymy jak będzie zachowywał się XP po zakończeniu wsparcia. Może trzeba będzie się rozstać.
Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie i odpowiedź Beer
Odpowiedz
#75
Wczoraj wypróbowałem ten program i stworzyłem obraz, tworzenie trwało 30min, gdzie partycja systemowa ma 12,3GB zajętego miejsca.
Tworzony chyba był full backup bo okna do wyboru nie miałem albo nie zauważyłem. Dziś zrobiłem go ponownie, ale przy zaznaczeniu
''Differential'' i czas wyniósł ok 13min. I jeśli teraz dobrze rozumiem w najbliższym czasie zrobię ''Incremental snapshot'' ?
Folder z backup''ami zajmuje teraz 10,7GB, tylko teraz nie wiem czy ten pierwszy obraz został nadmieniony dzisiejszym czy tamten jest i nie będzie modyfikowany?
W tym folderze mam 4 backupy, 2x 3,99GB 1x2,49GB i 1x239MB.
Czy przy przywracaniu mam wskazywać który plik/backup przywracam?
SSFW + Sbie
Odpowiedz
#76
@Krixos
Trudno powiedzieć, czemu to aż tyle trwało...u mnie na kompie z Vistą i zajętym miejscem 21,2 GB trwa to 12-15 minut przy tworzeniu pełnej kopii. Rodzaj kopi wybierasz w okienku, które się pokazuje
1 - wciskasz przycisk "Więcej"
2 - w polu "Nazwa" kasujesz domyślny napis i możesz wtedy opisać/nazwać kopię po swojemu tak, by od razu się kojarzyło z powodem tworzenia kopii czy konfiguracją programów, sterowników, itp. - jest ona widoczna tylko w w konsoli podczas odzyskiwania/przeglądu...na rozwijanej liście wybierasz typ kopii.
Kopie nie są nadpisywane...każda z nich jest osobnym plikiem/plikami, co zależy od ilości danych. które Keriver kompresuje - dla danej kopii mogą być dwa pliki albo trzy. Z własnych obserwacji widzę, że Keriver zapisuje pojedynczą kopię we fragmentach po 3,99 giga każdy (różnią się kilkudziesięcioma KB). Taki komplet plików z jedną datą utworzenia tworzy jedną kopię.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#77
Aha... Widać nie zmieniłem wogóle nazwy... Craze
Przy tej pierwszej kopii systemu tak mi sie wydawało, że nie było opcji wyboru i dopiero póżniej to znalazłem.

Zrobię trochę OT przy okazji jeśli mogę, bo u mnie kiedyś robiłem też obraz partycji Ghostem ale coś poszło nie tak i system nie wstał przy przywracaniu. Było coś z menedżerem rozruchu. Póżniej się okazało że w systemie nie mam już partycji 100MB... W chwili obecnej gdy np. próbuję utworzyć obraz wbudowanym narzędziem MS, partycja C i D zostaje kopiowana, tj. ponad 200GB i nie mogę tego zmienić. Poniżej załączam ss z wbudowanego narzędzia MS (wybrałem na zdjęciu dysk sieciowy bo na HDD nie było wyboru).
Ps. Trochę mam obawy czy przy przywracaniu Keriver nie będzie podobnie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SSFW + Sbie
Odpowiedz
#78
Keriver nie korzysta z ukrytej partycji Windowsów...tworzy własne pliki rozruchowe i dzięki temu przed uruchomieniem systemu otrzymujesz odmienny od standardowego ekran wyboru. Pliki te znajdują się na tym dysku, który wybiera się podczas instalacji i niekoniecznie musi to być dysk, na którym znajdują się kopie, które tworzy. Niezależnie od własnej konsoli program daje też możliwość stworzenia bootowalnego dysku rozruchowego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#79
Skąd obecnie pobrać instalkę Keriver 1-Click Restore Free?


Grunt to bezpieczeństwo!
Odpowiedz
#80
(04.07.2016, 11:54)Download-er napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Skąd obecnie pobrać instalkę Keriver 1-Click Restore Free?

Jest na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w 100%


Cytat:[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.png] Wie ktoś może czy na tym forum można umieścić obrazek w sygnaturze? PW.

png --->> img ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości