Keriver 1-Click Restore Free
#21
Zrobiłem na początku tym programem kopię systemu chyba pełną i chciałbym ją aktualizować. Jaką opcję wybrać ?

Tryb kopi:

1. Pełna
2. Przyrostowa
3. Różnicowa

Nie chce spaprać, więc proszę o poradę.
Odpowiedz
#22
W pierwszym poście masz napisane przez ichito

Cytat: * Baseline snapshot - tworzy pełny backup systemu
* Differential snapshot - migawka zapisująca tylko zmiany dokonane od czasu stworzenia migawki podstawowej
* Incremental snapshot - migawka zapisująca zmiany w stosunku od ostatniej (niekoniecznie podstawowej) migawki


W moim przypadku,zajęta partycja c (17gb) razem ze wszystkim (pamięć wirtualna itp), po zrobieniu kopi podstawowej- backup0i1 zajmują 4,1 gb oraz 940 mb.
Później po instalacji już wszystkiego i ustawieniu systemu pod siebie zrobiłem kopie różnicową-845 mb.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#23
Zainstalowałem Kerivera na laptopie i mam mały problem. Przed załadowaniem systemu nie pojawia się ekran startowy kerivera. Wybrałem bootowalny USB, nie włączyłem konsoli odzyskiwania ponieważ mam tylko jedną partycję. Podczas instalacji najpierw zrobiłem bootowalny USB a później kopię systemu na ten sam USB flash. Co źle zrobiłem i jak z tego wybrnąć?
Odpowiedz
#24
Musisz włączyć konsolę odzyskiwania - to właśnie ona jest jak to nazwałeś "ekranem startowym Kerivera".
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#25
"jeśli wybierzesz tę opcję, pozwoli to na uruchomienie konsoli odzyskiwania bez rozruchowego dysku flash" więc po co mi bootowalny USB?
Odpowiedz
#26
U mnie usb boot działa ok. Przede wszystkim płyta główna musi obsługiwać tą opcje to po pierwsze. Po drugie spóbuj zrobić tylko bootowalny usb bez dodatkowego ingerowania w przenośną pamięć.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#27
Niestety nie pomogło. Program jest super ale musi mi wystarczyć konsola odzyskiwania bez usb boot. Dzięki
Odpowiedz
#28
Waldek napisał(a):Zainstalowałem Kerivera na laptopie i mam mały problem. Przed załadowaniem systemu nie pojawia się ekran startowy kerivera. Wybrałem bootowalny USB, nie włączyłem konsoli odzyskiwania ponieważ mam tylko jedną partycję. Podczas instalacji najpierw zrobiłem bootowalny USB a później kopię systemu na ten sam USB flash. Co źle zrobiłem i jak z tego wybrnąć?

Konsola po włączeniu pojawi się zawsze, jeśli jest "zamontowana" na stałym dysku w komputerze...jeśli jest na USB, to bez niego się nie pojawi. To że masz na pendraku konsolę i kopie to nie ma znaczenia...jedno z drugim nie ma nic wspólnego dopóki nie tworzysz kopii lub jej nie przwywracasz.
Waldek napisał(a):"jeśli wybierzesz tę opcję, pozwoli to na uruchomienie konsoli odzyskiwania bez rozruchowego dysku flash" więc po co mi bootowalny USB?

To ma tylko sens wtedy, jeśli masz osobno dysk systemowy i drugi na dane, kopie czy cokolwiek innego. Jeśli konsola jest na dysku na którym jest też system, który ma przywrócić, to nie ma raczej szans, żeby to zrobić...musiałaby zmienić/nadpisać samą siebie...to niewykonalne. Dlatego podczas instalacji proponuje zawsze inne niż system miejsce docelowe.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#29
zainstalowałem program prosty w obsłudze ale ma poważną wadę wykonanie kopii zajmuje mu 2 a nawet 3 razy tyle czasu co w konkurencyjnych rozwiązaniach
Odpowiedz
#30
Tak to prawda...nie jest jakoś specjalnie szybki i choć pełny obraz tworzy ok. 11-13 minut, to kopie różnicowe czy przyrostowe już tylko kilka minut, a samo przywracanie pełnego obrazu to zaledwie ok. 6 minut. Czy dużo czy mało?...jeśli ma się do wyboru dobry, czysty system i żmudne szukanie błędów, reinstalacje systemu czy softów i inne możliwe "cuda" plikowo-rejestrowo-sterownikowe, to wg mnie nie ma sie co zastanawiać Smile
Używałem różnych programów do backupu systemu, do tworzenia migawek, itp...Keriver nawet darmowy "poraził" mnie prostotą i skutecznością i jeszcze nigdy nie zawiódł, kiedy na niego liczyłem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#31
A jak wygląda sytuacja z wielkością takiego backupu? Ktoś porównywał taką bazową kopię partycji systemowej z innymi programami?
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#32
Program jest rewelacyjny. Wczoraj miałem okazję sprawdzić jego możliwości i jestem bardzo mile zaskoczony. Teraz nawet jeśli coś pokićkam to zawsze mogę powrócić do stanu utworzenia kopi i nie muszę instalować wszystkiego od początku.Smile
Odpowiedz
#33
Houdini napisał(a):A jak wygląda sytuacja z wielkością takiego backupu? Ktoś porównywał taką bazową kopię partycji systemowej z innymi programami?

Sprawdzałem u siebie...system XP SP3...właściwości dysku pokazują 9,95 giga zajętego obszaru, a 4 kopie/obrazy Kerivera zajmują ok. 15,5 giga czyli wypada w granicach ok. 3,8-3,9 giga/obraz. Z prostego wyliczenia wynika więc, że 1-Click kompresuje swoje obrazy do ok. 38% z groszami.
Przy obecnych dyskach 500 giga i wyżej, to nie robi żadnej różnicy i można mieć takich obrazów nawet z 10...zależy oczywiście od systemu (na W7 obrazy są pewnie ok. 2 krotnie większe).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#34
ichito napisał(a):
Houdini napisał(a):A jak wygląda sytuacja z wielkością takiego backupu? Ktoś porównywał taką bazową kopię partycji systemowej z innymi programami?

Sprawdzałem u siebie...system XP SP3...właściwości dysku pokazują 9,95 giga zajętego obszaru, a 4 kopie/obrazy Kerivera zajmują ok. 15,5 giga czyli wypada w granicach ok. 3,8-3,9 giga/obraz. Z prostego wyliczenia wynika więc, że 1-Click kompresuje swoje obrazy do ok. 38% z groszami.
Przy obecnych dyskach 500 giga i wyżej, to nie robi żadnej różnicy i można mieć takich obrazów nawet z 10...zależy oczywiście od systemu (na W7 obrazy są pewnie ok. 2 krotnie większe).


Dzięki. Czyli porównywalnie do Acronisa którego aktualnie używam (9,25 GB zajeta partycja systemowa -> 3,2 GB kopia partycji).
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#35
Jak można przywrócić system w razie posiadania backupu zrobionego tym softem? To robi się przed startem systemu gdy pokazuje się GRUB i jest tam opcja mówiąca coś o snapshotach?
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
#36
Tak przed startem systemu w konsoli Kerivera.
Odpowiedz
#37
vlchd napisał(a):Jak można przywrócić system w razie posiadania backupu zrobionego tym softem? To robi się przed startem systemu gdy pokazuje się GRUB i jest tam opcja mówiąca coś o snapshotach?

Tak, z konsoli przed startem systemu lub z ratunkowego CD/USB który rzecz jasna trzeba sobie wcześniej wykonaćWink
Odpowiedz
#38
A ja mam pytanie o licencję na wersję PRO. Czy licencja jest dożywotnia, jak np. na MBAM, czy trzeba płacić za update do najnowszej wersji?
Odpowiedz
#39
Kiedyś ktoś pisał o tym na wildersach:

Cytat: Please could tell me the key to the Pro version of Keriver 1-Click Restore is 1 year duration or lifetime?
It''s lifetime with at least 1 year upgrades and probably more than 1 year.


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#40
OK. Dzięki serdeczne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości