Problemy z konfiguracją FreeNAS 8.0 dla XP i 7
#1
Jak można było się spodziewać po moim ostatnim pytaniu w Pogaduchach, chcę przywrócić do życia stary komputer. Odpaliłem na nim FreeNAS i zdaję sobie sprawę, że jeszcze długa droga przede mną, ale wstępnie skonfigurowałem Grupy, Użytkowników, Storage, Windows Shares i CIFS. Dostęp do zasobów dla określonych użytkowników na razie kuleje, a nawet rzekłbym jest dziwnie losowy Facepalm ale jakoś staram się to ogarnąć. Nie będę pisał ile problemów mam aktualnie NA RAZ, więc zapytam o najbardziej irytującą mnie kwestię:

Dlaczego na komputerze pracującym pod kontrolą XP widać lokalizację sieciową FreeNAS (Moje miejsca sieciowe), a na moim z 7 widać tylko router i mój komputer? Jedyny dostęp do FreeNAS''a mam po wywołaniu adresu IP panelu konfiguracyjnego (np. \\192.168.1.10 w eksploratorze) a to przecież mało wygodne i nie zgodne z detalami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


zamieszczonymi w dokumentacji w dziele Windows Shares:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Proszę o wyrozumiałość - przyznaje, że pierwszy raz bawię się w coś takiego - nędzna pogoda... A tytuł pozostawię bez zmian w kwestii XP , bo jeszcze na pewno jakieś szmaty wylezą na wierzch zanim FreeNAS będzie w pełni funkcjonalny w mojej sieci.
Pozdrawiam.

EDIT: Nie wiem, czy to nie będzie problem z usługami na moim komputerze (któraś wyłączona?), bo na 7 Starter właśnie sprawdzałem i lokalizacja sieciowa wyświetla sie prawidłowo Wall
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Ale po co chcesz przywracać stary sys?
Zgraj "wrażliwe" dane, dokumenty, itp i zrób format Wink
Nie ma sensu się pitolić. I po raz któryś powtarzam - nie trzymać "swoich" danych na C:\
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#3
Sprawdź czy w Windows działa usługa NetBIOS (udostępnianie plików).
Odpowiedz
#4
tommy504 napisał(a):Ale po co chcesz przywracać stary sys?
Zgraj "wrażliwe" dane, dokumenty, itp i zrób format Wink
Nie ma sensu się pitolić. I po raz któryś powtarzam - nie trzymać "swoich" danych na C:\

Hm?

Eugeniusz, NetBIOS działa.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
A jaki jest typ lokalizacji sieciowej i jak skonfigurowane uprawnienia (chodzi mi o wybór Domowe / Prywatne / Publiczne itd.).
Jakieś usługi dotyczące sieci wyłączałeś? No i jaka zapora?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości