MBAM wykrywa wirusy w oparciu o nazwy i lokalizacje plików
#21
Wyłączenie heurystyki nic nie daje.
Heh, teraz komuś nieogarniętemu można żart zrobić. Nastukać takich lewych plików i jazda...
Podobno to było znane od dawna, Super Anti-spyware też się na tym opiera.
Dziwne.
Odpowiedz
#22
niby od dawna znane było ale widocznie Producent nie widzi w tym problemu i pewnie twierdzi że najważniejsze że wykrywa i jest skuteczny bo przecież same lewe pliki nie powstaną w tych lokalizacjachCool
Odpowiedz
#23
Nie wiem jak reszta, ale już nie ufam MBAM.
Wpisuję go na czarną listę.
Odpowiedz
#24
Ja również. Wywalam z dysku. Zamiast tego oszukanego crapa lepiej użyję Pandy Cloud Premium.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#25
Ech, ja jeszcze się zastanowię :/
Odpowiedz
#26
właśnie poleciała u mnie aktualizacja ha ha ha
Odpowiedz
#27
No to są jakieś "jaja pańskie"...mówi się o zaawansowanych technologiach, heurystyce, detekcji behawioralnej, kontroli "śmakiej i owakiej"...a tu wystarczy w sygnaturach dać nazwę i po krzyku...większość nie wpadnie na to, że to taki "sprytny" pomysł. Tak...tylko jak patrzeć na kradzież tych "świetnych sygnatur" przez IOBit...pliki tekstowe ukradli czy jak?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
tak jak odpisali na fromum malwarebytes "I wouldn''t say fooling. There shouldn''t be a svchost.exe in the root of your drive."
więc wszytko jasne i o co tyle szumuTongue
Odpowiedz
#29
Być nie powinno, ale to niedorzeczne by w taki sposób opierać metody detekcji.
To jest pusty plik, nic w nim nie ma. Ale jakoś go wykrywa. Po czym? Po nazwie Tongue.
Odpowiedz
#30
Jeśli w taki sposób MBAM rozpoznaje wirusy, to dziękuję...
Slawsi, naprawdę uważasz, że tak powinno być?
Odpowiedz
#31
kamil10506 napisał(a):Slawsi, naprawdę uważasz, że tak powinno być?

przecież moje posty pisane są w ironiczny sposóbGrin
Oczywiście że nieWink
Odpowiedz
#32
Uff, to dobrze Grin
Oczywiście że nie Wink[/quote]

Uff, to dobrze Cool
Odpowiedz
#33
Oczywiście, że nie powinno być pliku svchost.exe w głównym katalogu dysku C, ale dlaczego "Trojan.Agent"? Nie powinno być również tego pliku na pulpicie, czy w głównym katalogu dysku D, a w tych lokalizacjach MBAM twierdzi, że to czysty plik:crazy:
Odpowiedz
#34
kurcze to,jak to jest prawda to nie będzie kolorowo dla nich
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#35
W tym samym kontekście podobnie odpowiedział jeden z użytkowników na Wildersach...takich plików tam nie powinno być. I OK...ależ do jasnej cholery mówimy o metodzie i jak bardzo słusznie stwierdził Yaslaw
"Indeed it''s very sophisticated method to detect files based on it''s file name.
I''m sure that this is 6th generation cloud computing+super duper behavioral sonar system."

:crazy:
Nie wiem czy śmiać się czy płakać...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#36
raczej należy zacząć płakać bo to ściema a nie ochrona
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#37
Yaslaw swietnie to podsumował.

Totalna fuszerka i pójście na łatwiznę Wall
Odpowiedz
#38
kamil10506 napisał(a):Yaslaw swietnie to podsumował.

Totalna fuszerka i pójście na łatwiznę Wall


Dobrze gada! Polać mu! Smile
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#39
tak samo działa VIPRE ciekawe w jakich jeszcze programach to stosująFacepalm
Odpowiedz
#40
zord napisał(a):tak samo działa VIPRE ciekawe w jakich jeszcze programach to stosująFacepalm

Też??
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości