Laptop do 2500zł
#1
Cześć Tongue
Żeby nie zaśmiecać pogawędek postanowiłem założyć wątek Smile
Szukam laptopa do 2500zł. Potrzebuję czegoś do 15,6" wydajnego, będę czasem robił coś w PS-ie dla forum i nie tylko....
Mógłby być w miarę dobry do noszenia Tongue Będę używał na nim w większości blueconnecta poza weekendami, więc mógłby trzymać trochę na baterii...

Zastanawiam się na razie nad tymi modelami:

1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

4.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

5.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#2
Jest jeszcze:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#3
Ja mogę polecić:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Szybki dysk, 2 karty w tym wydajna GF GT540, W7 64bit, a i wykonanie jak i firma bez zastrzeżeń (sam okazyjnie korzystam z modelu R580 przeszło rok i zero problemów).

Jako, że to mój pierwszy post na forum, którego "życie" w obecnym i poprzednim wcieleniu obserwuję już od jakiegoś czasu, witam się ze wszystkimi Grin .
1. VISTA: ESS 4 + Zemana Antilogger + MBAM Free (na żądanie)
2. W7: Avast 6 Free + PC Tools Firewall Plus + Zemana Antilogger + MBAM Free (na żądanie)
#4
Ten Asus fajna sprawa oraz polecają jak widzę - dawno się tym nie interesowałem.

Jeśli możesz sprecyzuj jeszcze bardziej zakres używania? Sam PS to mało zawęża, ale jeśli tak to w miarę mocny procesor - można popatrzeć za i5, ram to wszędzie już 4 GB więc nie ma problemu. Dysk by się zdało 7200 obrotów by nie łapał zadyszki na większych plikach. Kwota nie powala ale do takiego PS''a to by się zdała większa rozdzielczość 1600:900 chyba iż planujesz podłączyć zewnętrzny monitor.

Ciężko coś wskazać, czasami trza przejść się do sklepu by dokonać dobrego wyboru, ba nawet popatrzeć czy dobrze nam leżą ręce na klawiaturze, układ portów nie denerwuje - leworęczne używanie myszki. Złych modeli nie podałeś więc widzę iż coś tam musiałeś już czytać po forachWink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#5
jeśli chodzi o i5 w lapkach , to czytałem w kilku miejscach że były problemy z pierwszą generacją tych procków. Wiec trzeba uważać ( sprawdzić)
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
#6
Tak na prawdę jeśli ktoś się interesuję fotografią i używa PS do zaawansowanych operacji na zdjęciach i potem je drukuje na b.dobrej drukarce to potrzeba bardzo dobrego sprzętu ( jeśli wszystko ma płynnie śmigać) Dlatego najlepiej mieć przynajmniej 2 dyski - najlepiej 3 dyski (na jednym system oraz programy a na drugim dane) do tego powinno być przynajmniej 4GB ram oraz silny procesor. Oczywiście silna karta graficzna to podstawa oraz specjalistyczny monitor do tego celu gdyż przed pracą trzeba go skalibrować aby zdjęcia na papierze miały te same odcienie co na monitorze - ale jak rozumiem nie szukasz lapka głównie do PS bo w tej cenie ciężko było by Tobie znaleźć coś do profesjonalnych prac na zdjęciachTongue
#7
slawsi5 napisał(a):... Oczywiście silna karta graficzna to podstawa ...

Z tym się nie zgodzę, po kiego do pracy w programie graficznym jakiś potwór? Zwykła karta którą potrafi wykorzystać program jak coś, a nawet nie wiem czy ps to potrafi. On pracuje na zdjęciach, a nie modeluje.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#8
Ale ja nie mam zamiaru tworzyć niewiadomo czego na tym kompie... Ja chcę lapka na 3 letnią edukację w LO Tongue
Dziękuję Tongue
I biorę Asus - pozycja nr 1
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#9
wszystko zależy od funduszy, marki, modelu i przeznaczenia Smile
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
#10
Niestety bierni nie mam aż tylu funduszy na laptopa Tongue
Wolałbym coś tańszego Tongue I w sumie 15.6 to też nie jest tak dużo, żeby go do torby nie włożyć.


Dodano: 26 cze 2011, o 16:39

Więc wybór jednak padnie na tego asusa Smile Dziękuję :-)
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#11
Dobra panowie... W Asusie nie ma systemu sic.!
Acer z 5 pozycji jest wycofany ze sprzedaży i czytałem, że były z nim problemy... :/
No to może macie coś ciekawego do 2500zł ? Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#12
Jasne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#13
Ja wynalazłem HP Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#14
Probooki polecam - wytrzymałe bestie jak cholera, sam mam od 1,5 roku prawie i tylko z mojej winy do wymiany jest min. cała matryca (kilka bad pixeli po upadku z 1,5 metra na betonową posadzkę), gdzie producent żadnych problemów nie przewiduje - zgłaszam do naprawy za jakieś 2-3 tygodnie gdy i tak nie będzie mnie w domu.
Ogólnie klasa sama w sobie, świetna klawiatura, obraz wysokiej jakości i co ważne, matowa matryca. Wygląda jak komputer sprzed kilku lat, ale możliwościami są naprawdę świetne, poza tym HP dorzuca sporo naprawdę przydatnego softu: BIOS obsługuje UEFI, a pakiet umożliwia np. szyfrowanie dysku, dostęp tylko na czytnik, zamienianie na "cegłę" przy kradzieży itd.
#15
A ja nie polecam HP. Według mnie bardzo awaryjne. Miałem 2.
W sensownej cenie to Acer albo Asus.
#16
X26 napisał(a):A ja nie polecam HP. Według mnie bardzo awaryjne. Miałem 2.


Jeżeli bierzemy pod uwagę Paviliony to się zgadzam, jedna wielka tandeta która nadaje się tylko na wystawę.
ProBooki / EliteBooki to inna działka, nawet support mają zupełnie oddzielny.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości