Nowy zestaw
#1
Tak w głowie ustawiam sobie nowy zestawik:
Panda Cloud
Online Armor Premium
SpyShelter Premium

Podoba mi się ta PandaGrin
Odpowiedz
#2
kamil10506 napisał(a):Tak w głowie ustawiam sobie nowy zestawik:
Panda Cloud
Online Armor Premium
SpyShelter Premium

Podoba mi się ta PandaGrin


rezygnujesz z nortona?
Odpowiedz
#3
Ja go trzymam tylko dlatego, że mam jeszce licencję na niego Smile
Odpowiedz
#4
kamil10506 napisał(a):Ja go trzymam tylko dlatego, że mam jeszce licencję na niego Smile

No tak NIS może nie jest najwyższych lotów ale i tak jest bardzo dobry - mam go na drugim kompie. widzisz mimo iż mam licke na KIS na rok to używam Avast Pro bo wygrałem licencję na rok,do tego reszta taka sama jak w opisie ( swoją drogą avast pro do free ma kilka fajnych funkcji jak safezone no i w wersji pro sandbox nie jest zautomatyzowany i można w tym środowisku uruchamiać co się chce )
Odpowiedz
#5
Ale z tego co wiem, to Sandbox w Avascie nie jest zbyt szczelny.
A wracając do Nortona: na pewno nie jest zły, ale jednak są lepsze AV, które zabierają tyle samo, czy podobnie pamięci RAM, np. F Secure, który mi bardzo przyadł do gustu. Zobacz temat"Zbiór niebezpieznych plików": na wszystkich paczkach radzi sobie bardzo dobrze, tak samo z czasem rzeczywistym.
Odpowiedz
#6
kamil10506 napisał(a):Ale z tego co wiem, to Sandbox w Avascie nie jest zbyt szczelny.

Dlatego polegam bardziej na piasku od Comodo FWTongue
Odpowiedz
#7
kamil10506 napisał(a):Tak w głowie ustawiam sobie nowy zestawik:
Panda Cloud
Online Armor Premium
SpyShelter Premium


Bardzo fajny zestawik, ale dla ochrony co bardziej "wrażliwych" (prywatnych) danych warto dodać je do wyjątków Pandy i zestaw uzupełnć o MBAM.
...
Odpowiedz
#8
Slawsi
I bardzo dobrze Smile. Tym masz bardzo dobre zapezpieczenie, ale ja osobiście nie odnajduję się w Comodo, dlatego używam innego zestawu.
Tak jak mówiłem, kiedy skończy mi się licencja na Nortona mam 2 pomysły na zestaw
Panda Cloud
Online Armor Premium
SpyShelter Premium


lub

F Secure IS 2012
MBAM PRO
SpyShelter Premium
Odpowiedz
#9
kamil10506 napisał(a):Tym masz bardzo dobre zapezpieczenie, ale ja osobiście nie odnajduję się w Comodo


Też kiedyś nie odnajdywałem się w COMODO ale teraz na tyle go polubiłem że gdyby tylko AV od tej firmy był bardziej rozbudowany to używałbym cały zestawik w postaci CISTongue

kamil10506 napisał(a):Tak jak mówiłem, kiedy skończy mi się licencja na Nortona mam 2 pomysły na zestawPanda CloudOnline Armor PremiumSpyShelter Premiumlub F Secure IS 2012MBAM PROSpyShelter Premium

gdybym ja miał wybierać to mój wybór padł by na zestaw nr 2Smile
Odpowiedz
#10
IMO OA + Spyshelter to dublowanie ochrony (OA ma porządną ochronę anti-logger i hipsa też..).
Ta ochrona jest tak dobra, że pełno bezpeicznych progsów musiałbym podejrzewać o logowanie.. np. taki HitMan, który chce robić zrzuty ekranu (tak mi OA powiedział Tongue).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
Morphiusz, ja chyba wybiorę ten drugi zestaw Smile )
Odpowiedz
#12
Widzę kamil jesteś masochistę chyba Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#13
Eru, a dlaczego tak uważasz?Wink
Odpowiedz
#14
No OA lubi sypać komunikatami i pytaniami Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#15
no i co z tego? Cierpliwy jestem Grin

Aaaaa, ty pewnie wolałbyś, żebym używał DWGrin
Odpowiedz
#16
Hmm nie nie jestem fanbojem i nie będę nikogo na siłę przekonywał do swoich racji względem danego programu Tongue
Ja bym nie wytrzymał z OA i dlatego to piszę - może ty będziesz cierpliwszy - niemniej ja bym wolał już Comodo niż OA Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#17
Trochę potestuję OA i zobaczę Smile
Poza tym doszedłem do wniosku, że nie będę go na razie instalował Smile
Odpowiedz
#18
Ja obecnie mam:
EMET + MBAM Pro (tylko on demand) + LnS + SpyShelter Premium
No i polecam taki zestaw, niesamowicie lekki a problemów nie ma.
Odpowiedz
#19
Lukas, to po co masz MBAMA PRO, skoro uzywasz go tylko On Demand? Suspicious
Odpowiedz
#20
morphiusz napisał(a):IMO OA + Spyshelter to dublowanie ochrony (OA ma porządną ochronę anti-logger i hipsa też..).
Ta ochrona jest tak dobra, że pełno bezpeicznych progsów musiałbym podejrzewać o logowanie.. np. taki HitMan, który chce robić zrzuty ekranu (tak mi OA powiedział Tongue).

Dublowanie i nie...właśnie na tym polega rola SS, żeby wykrywać takie akcje...kwestią pozostaje tylko jakie tryb ochrony wybierzesz. Mam SS na poziomie "pytaj użytkownika" i oczywiście pyta bardziej, niż przy zastosowaniu własnych B/W list, ale jeśli chce się mieć w miarę pełną kontrolę i chęć poznania różnych zachowań programów, to ten tryb jest najlepszym wyborem. OA nigdy nie wykryje akcji np. zwykłego FreeCommandera, kiedy próbujesz skrótem klawiszowym zrobić zrzut ekranu - SS tę akcję wykryje.
Mam OA z SS Premium i wszystko chodzi bez zakłóceń...OA mam swoje B/W listy a SS wystarczy na początku ustawić w trybie automatycznego zezwalania - wtedy poustawia reguły do znanych softów.
Eru napisał(a):No OA lubi sypać komunikatami i pytaniami Tongue

Nie jest tak źle Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości