Raxco PerfectDisk 12
#1
Niedawno wyszła nowa wersja tego softu - mieliście już z nim styczność? Jeśli tak to jak się ma do wersji 11? Bo sam jeszcze nie testowałem a słyszałem że ma to być znaczący skok względem wersji 11...
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
mam zainstalowana ta wersje dodali funkcje SMART do monitorowania dysków która u mnie nie działa...
i defragmentacje w czasie rzeczywistym po 3 dniach pracy uchronił mnie przed fragmentacją 2871 plików wcześniej miałem Diskeepera który w takim czasie defragmentował po kilkadziesiąt tysięcy plików więc nie wiem czy ta funkcja w PD działa tak jak powinna
Odpowiedz
#3
zord napisał(a):mam zainstalowana ta wersje dodali funkcje SMART do monitorowania dysków która u mnie nie działa...
i defragmentacje w czasie rzeczywistym po 3 dniach pracy uchronił mnie przed fragmentacją 2871 plików wcześniej miałem Diskeepera który w takim czasie defragmentował po kilkadziesiąt tysięcy plików więc nie wiem czy ta funkcja w PD działa tak jak powinna


aha dzięki - ja myślę nad wypróbowaniem ale póki co śmigam na tym w budowanym w win7Tongue
Odpowiedz
#4
PerfectDisk jest dobry ale strasznie się rozrósł. Równie dobry i za free z opcją bootdefrag - Puran Defrag
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#5
nie jest tak źle bez plików instalacyjnych sam program zajmuje 31 mega z czego większość to pliki odpowiadające za interfejsGrin
Odpowiedz
#6
To według mnie jest najlepsze Smile :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#7
SprawdziłemDiskeeper Professional Edition 2011 15.0 Build 956 później zainstalowałem PerfectDisk 12 Build 267. PerfectDisk nie miał czego poprawiać poDiskeeperze. Oba dobrze działają w tle. Pod względem ui przeważa jak dla mnie zdecydowanie PerfectDisk.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#8
Dla mnie najlepszy defragmentatorem jest Auslogics Disk Defrag Smile
Odpowiedz
#9
Trzech wspaniałych:
1 .Diskeeper
2 .Raxo
3 .O & O Defrag

Tyle w temacie, reszta, jako tako,średnia jakość, albo coś naprawi( zdeframgmentuje), albo coś pochrzani.
Odpowiedz
#10
andrzej76 napisał(a): Trzech wspaniałych:
1 .Diskeeper
2 .Raxo
3 .O & O Defrag

Tyle w temacie, reszta, jako tako,średnia jakość, albo coś naprawi( zdeframgmentuje), albo coś pochrzani.

Ciekawa teoria...żaden program do defragmentacji nigdy niczego mi nie "pochrzanił"
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#11
W sensie zwolnienia bootowania systemu, i ogólnej pracy systemu, bo te co mają ponoć defragmentować Meir dysk, robią całkiem na odwrót, rozdefragmentowują go, i nie twierdź, że nie słyszałeś o takim czymś, ja osobiście używam do tego znanych, zaufanych i cenionych aplikacji,( tylko z tych 3, co wymieniłem), reszta mnie nie interesuje poprostu.

Screeny z Raxo Perfect Disc 12 Proffesional

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
andrzej76 napisał(a):W sensie zwolnienia bootowania systemu, i ogólnej pracy systemu, bo te co mają ponoć defragmentować Meir dysk, robią całkiem na odwrót, rozdefragmentowują go, i nie twierdź, że nie słyszałeś o takim czymś, ja osobiście używam do tego znanych, zaufanych i cenionych aplikacji,( tylko z tych 3, co wymieniłem), reszta mnie nie interesuje poprostu.

Teraz rozumiem..."inne Cię nie interesują" a nie "są słabe"
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#13
Tak, zawsze używałem do defragu jednej z tych trzech aplikacji, nie twierdzę, że inne są słabe, wręcz mogą być lepsze, ja jednak mam zaufanie do tych.(Raxo, O&O, Diskeeper).
Odpowiedz
#14
Kiedyś miałem styczność z tym programem i to jest raczej jak inne kombajny, które ładnie zostały wymienione przerost formy nad treścią. Płacenie za nie to już w ogólnym rozrachunku przesada i to spora. Zwykły darmowy Defraggler spełnia swoją rolę, nie będę się kłócił super nie jest, bo czasami coś tam potrafił zostawić, ale działał dobrze.

Programy te powoli tracą rację bytu w dyskach SSD i bardzo mnie to cieszy, gdyż ich efekty zwykle są krótkotrwałe. Problem to stary system plików ntfs, fat32, który nie radzi sobie z defragmentacją. Jest nadzieja iż w win8 będzie nowy i oby zrobili go porządnie. Na linuksie się udało i nie trzeba defragmentować, bo nie daje to większych rezultatów.

Kończąc uważam iż te programy już od dawna nie oferują nic nowego i stoją w miejscu. Cudów nie ma i raczej nie wymyślą super układu plików w super konfiguracji. Większość robi to samo na swój sposób.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#15
ja teraz używam Diskeepera i wygląda na to że program coś robi i stara się na bieżąco utrzymywać porządek na dysku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


jak ktoś ma PD12 niech wrzuci statystyki bo nie wiem czy ta defragmentacja realtime mi prawidłowo działała bo po kilku dniach miałem tam tylko kilkaset plików zdefragmentowanych
Odpowiedz
#16
Szczerze powiedziawszy to nie za bardzo widzę rolę takich opasłych defragmentatorów...ani O&O, ani Diskeeper, ani Perfectdisk nie przekonują mnie wielością funkcji i coraz to większym skomplikowaniem samego programu, jak i jego ustawień...nie bardzo jestem też przychylny do defragmentacji real-time. Możliwe, że tak zaawansowane mechanizmy są przydatne na komputerach, na których jest mnóstwo plików przerabianych każdego dnia i zawsze mamy ich parę tysięcy, ale na normalnie, powszechnie użytkowanych dyskach po tygodniu może być zaledwie kilka setek. Wtedy wystarczy robić to raz na 1-2 tygodnie i to wystarczy wg mnie.
Przewałkowałem mnóstwo defragmentatorów komercyjnych i darmowych i tak sobie myślę, że te co mam aktualnie w zupełności wystarczą...UltimateDefrag 1.72 Free, Power Defragmenter i PageDafrag. Z DiskTrixa miaem też i wersje komercyjne UD3 i DefragExpress...UD wystarczyło mi darmowe, ale szkoda że DefragExpress był tylko na rok...jest rewelacyjny.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości