Odczytywanie logów: jak mogę się tego nauczyć?
#1
Panowie, jaki znacie sposób, oprócz patrzenia jak robią to inni, na nauczenie się interpretacji logów z OTL? Chodzi mi przede wszystkim o usuwanie "zwykłych" wirusów Smile
Odpowiedz
#2
A co tam jest do interpretacji? Wystarczy tylko sprawdzić czy nie ma jakichś podejrzanych wpisów w logu - jak któryś wydaje ci się podejrzany sprawdzasz w google - jak masz rację wystarczy podać co osoba dająca log musi wkleić w OTL aby się tego pozbyć (i tutaj właśnie nie znam zasady jak się te wpisy robi do usuwania) Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Eru, jakimś dziwnym trafem ja też nie Smile
Odpowiedz
#4
Tutaj masz oficjalny tutorial (oczywiście po EN):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutaj znalazłem coś po polsku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Eru napisał(a):A co tam jest do interpretacji? Wystarczy tylko sprawdzić czy nie ma jakichś podejrzanych wpisów w logu - jak któryś wydaje ci się podejrzany sprawdzasz w google

To się @Eru popisałeś : prawdą objawioną Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#6
Eru, dzięki za linki. Zaraz wakacje, więc będę miał czas na wykucie się tego na pamięć Tongue
Cytat: .najlepiej udać się po naukę na fixitpc.pl do Pan Picasso

Tylko czy mnie przyjmie? Suspicious
Odpowiedz
#7
Kamil...Meir wskazał Ci chyba najbardziej kompetentne źródło informacji, niemniej trudno powiedzieć czy przyjmuje kogoś "na praktyki" Smile
Na nowym forum Picasso masz np. to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na starym forum Picasso część rzeczy może być nieaktualnych, część się powtarzać, ale wiadomo, że Picasso wszystkiego nie przeniosła na nowe miejsce

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
kamil10506 napisał(a):Eru, dzięki za linki. Zaraz wakacje, więc będę miał czas na wykucie się tego na pamięć Tongue

Bez praktyki kucie na pamięć nie wiele pomoże Tongue
Odpowiedz
#9
Marsellus, to wiem, ale od czegoś trzeba zacząć.
Ichito, dzieki za wartościową wypowiedź. Niestety wiem, że lata nauki przede mną, ale nie zniechęcam się. W końcu nie muszę być specem od logów, ale byłoby fajnie, gdybym to wszystko porządnie ogarnął. Poza tym najbardziej zależy mi na logach z OTL, reszta może później.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości