Comodo Trust Connect i złudne poczucie prywatności
#1
Cytat: Comodo Trust Connect states: “We have logs of all system connections and will provide them to the proper authorities upon request”.

This means that even if before a court order, simply on request they turn over logs of all your outgoing connections.

Further: “Any information transmitted to Comodo through the site by a visitor is considered non-confidential and may be used by Comodo in its sole discretion.”

This means that your credit card information and all your personal data submitted at the site may be used by Comodo in ways you do not know. This is anything but privacy.

“Personal information is collected from customers only after obtaining consent, which is obtained when customers are prompted for information when subscribing to the services, by using a Comodo website, downloading a product, or requesting further information.”

Comodo collects personal information, stores that information and together with logged connections and IPs would provide that data upon request. Comodo does not pretend to have a privacy agreement to protect its clients.

Comodo is a UK company with offices in the United States. This company’s main business is SSL certificates and its VPN business is a minor aspect of its turnover. Comodo does not provide absolute privacy, either through its Privacy Policy or its jurisdiction.

To be completely secure, users should consider a VPN provider whose corporate headquarters are off shore to begin. Many jurisdictions are impervious to US and UK court orders. Comodo that is prominently located in the UK is not secure by definition.


jak widać nie wygląda to zbyt wesoło
ale program dobrze wkomponowuje się w politykę Comodo...
Odpowiedz
#2
A źródło?
Niebiezpiecznik czy co? Smile
Tak BTW ten program nie jest już rozwijany o ile mi wiadomo.
Odpowiedz
#3
źródło
http://bestvpnreviews.com/vpn-reviews/c ... vpn-review

a tu dyskusja na forum comodo
http://forums.comodo.com/comodo-trustco ... _next=prev
Odpowiedz
#4
Niestety, nie mogę wypowiedzieć się na ten temat bo nie używałem tego programu oraz nie wiem jak stanowi prawo tam -wdł Meliha chodzi o odpowiednie dane dla organów ścigania, gdy te będą potrzebne.

Trochę bez sensu, także osobiście nie zalecam używania tego.
To tak, jakby jeździć z policjantem z drogówki na służbie autem i uważać aby nie przekroczyć tej prędkości/ złamać przepisu.

Wow, Zord, w końcu oskarżenie o jakiś podstawach. Mimo wszystko - nie dotyczy ludzi o czystym sumieniu.
Odpowiedz
#5
dotyczy to każdego kto zakupił ten program jak widzisz jest też o tym że comodo może zrobić z twoimi danymi osobowymi w tym informacją o karcie kredytowej co tylko zechce
Odpowiedz
#6
Jasne, że dotyczy każdego, kto używa.
Ale co masz na myśli?
Że każdego dane są kartowane po dniu pracy i wyodrębniane ciekawe informacje po czym czyszczą Ci konto?
To samo mogą zrobić inni dostawcy podobnego oprogramowania. Ale nie robią. Bo po co?
Odpowiedz
#7
może nie czyszczą konta i inni mogą zrobić to samo ale comodo wyraźnie o tym napisało i w razie jakichkolwiek problemów powiedzą o co ci chodzi przecież się na to zgodziłeś:crazy:
Odpowiedz
#8
W necie prywatności nie ma,nie było, nie będzie, nic z tym nie zrobisz, cokolwiek byś nie miał, czy też miał, masz swoje IP i to wszystko, pozostawiasz ślad,(proxy też nie daje gwarancji 100%, a high anonymous są upierdliwie wolne, działają krótko, albo płatne)a po śladach do celu, ot filozofia, proste, nieprawda.Nie ciągać porno ito i owo, nie seedować dniami i nocami, spokój na wieki, i niepotrzeba Trust Connect.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości