zestaw na laptopa
#1
Witam mam prosbe,moze mi ktos polecic jaki zestaw do ochrony laptopa darmowe rozwiazania lap uzywany do internetu,gry,placenie rachunkow ,allegro Dziekuje
ps przepraszam za post czytalem wiekszosc ale nie moge znalezc zlotego srodka:/
Odpowiedz
#2
A powiesz nam coś więcej o parametrach tego lapka? RAM? Procek? Wersja systemu operacyjnego?
Odpowiedz
#3
i3 2,13 ghz 6gb ram win 7 64b TOSHIBA SATELITE A500
Odpowiedz
#4
Jesssuu...to możesz wszystko mieć Smile A system może jeszcze i ewentualnie jak szybkie łącze internetowe? W każdym razie niewiele się pomylę, jak zaryzykuję coś łatwego, lekkiego i przyzwoitego przy tym.
Dla mniej zaawansowanego użytkownika(wszystko free i po polsku)
- zapora PC Tools Firewall Plus (z przyzwoitym, "łagodnym" modułem HIPS)
- AV np. Avast Free AV, Microsoft Security Essentials lub Panda Cloud AV (wymaga dobrego łącza)
- SpyShelter Personal Free (jako anty-logger)
- skanery na żądanie Malwarebytes Anti-Malware, Emsisoft Emergancy Kit
Dla "wyjadacza" bardziej(też wszystkie darmowe)
- zapora Online Armor Free (dobra zapora z silnym "twardym" HIPSem), Privatefirewall, Outpost Firewall 2009 lub Outpost Security Suite Free
- AV i reszta - te same co wyżej
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Masz system x64 więc poleciłbym Ci następujące opcje do wyboru:

1: MSE + Outpost Security Suite Free / Private Firewall + HMP jako skaner na żądanie
2: Comodo Internet Security + SpyShelter Free + HMP jako skaner na żądanie

Wszystkie wymienione przeze mnie programy posiadają pełne wsparcie dla architektury 64 bit.
Odpowiedz
#6
co do MSE + Outpost Security Suite Free razem je zainstalowacprivate jakos sie go ustawia ,co to jest HMP
Odpowiedz
#7
Jak zainstalujesz najpierw OSS, a potem MSE, to będziesz mieć dwa niezależne moduły anty-malware i coś może się ze sobą gryźć. Do OSS najlepiej instalować AV przed, bo wtedy OSS wykrywa inny AV i wyłącza swój (ubogi dość) moduł - staje się nieaktywny w opcjach. HMP...Hitman?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
czyli najpierw MSE +OSShitman jest darmowyna stronie jest pro 30 dniowy za tego oss privatewall czy razem
Odpowiedz
#9
Jeśli MSE (lub inny AV) z OSS, to najpierw antywirus a potem pakiet...
Hitman na 30 dni daje pełną wersję...po 30 dniach jest skanerem na żądanie...
Jak Privatefirewall to nie OSS...pierwszy to zapora, drugi to pakiet z zaporą, choć w wersji darmowej dość okrojoną, ale najważniejsze rzeczy ma...dwie zapory na raz to mało wskazane Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
tak najpierw MSE, później OSS lub PrivateFirewall (ja polecam OSS).
HMP jest płatny, ale możesz zastosować drobny "myk": używasz go jako skanera na żądanie, ale nie aktywujesz licencji testowej dopóki czegoś nie znajdzie. Dopiero po wykryciu zagrożenia aktywujesz go i możesz usuwać zagrożenia.
Odpowiedz
#11
Dzieki potestuje a za tego hitmana moze byc Malwarebytes Anti-Malware widze ze duzo osob go ma zapore systemowa wylaczyc
odnosnie MSE co z tymi aktualizacjami czytalem ze ma z tym problem
Odpowiedz
#12
Malwarebytes Anti-Malware jak najbardziej możesz użyć zamiast Hitmana i TAK - wyłącz zaporę systemową przed instalacją innej zapory.

PS. Mógłbyś pisać wypowiedzi, używając zasad pisowni polskiej? Było by łatwiej zrozumieć, co masz na myśli.
...
Odpowiedz
#13
OK przepraszam dzięki za rady
Odpowiedz
#14
MSE nie ma żadnych problemów za aktualizacjami. Aktualizuje się automatycznie raz na 24 godziny.
Odpowiedz
#15
Czarny
A jaką masz sybkość internetu i czy masz do niego stały dostęp?
Odpowiedz
#16
10mb neostrada
Odpowiedz
#17
No to może zamiast zwykłego AV, jakąś chmurkę: Immunet albo Panda Cloud Antivirus. Jeśli jesteś dosyć zaawansowanym użytkownikiem, zainstaluj do tego Online Armor Free. Dodatkowo SpyShelter.
Czyli:
Immunet lub Panda Cloud Antivirus+Online Armor Free+SpyShelter+skaner na żądanie: Malwarebytes Anti Malware
Jeśli wolisz prostszy Firewall, to zamiast Online Armor zainstaluj PC Tools Firewall Plus
Odpowiedz
#18
Jakoś online mi nie przypadł do gustu, SS jest pod win 7 64b, chmury tez testowałem też mi jakoś nie leżą ,inne propozycje
Odpowiedz
#19
czarny03 napisał(a):chmury tez testowałem też mi jakoś nie leżą ,inne propozycje

Co ci nie leży Smile
Może po prostu boisz się czegoś? Spoko, napisz Smile
Odpowiedz
#20
Miałem immuneta przeszkadzał mi w grach i cos tam mieszał w programach,jak to jest z tymSS pod 64 b free nie ma wsparcia ,podczas instalacji chce wersję pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości