Jaki pakiet zabezpieczeń wybrać?
#21
Dziękuje za sugestie. Przeczytam te wątki. Zapora raczej lepsza będzie z hipsem, gdyż często mam do czynienia z plikami, które mogą, ale nie muszą być wirusem i wtenczas analiza behawioralna się przyda. Lepiej brać avasta czy właśnie coś w chmurze > łącze mam 6 Mb, więc nie ma problemu.
Odpowiedz
#22
A może zrobić taki myk?... Kupć Nortona IS, który ma dobrą zaporę i do tego dołożyć OA Free, tylko wyłączyć w nim zaporę-sam.HIPS. I do tego SpyShelter.
Co myślicie? (chociaż Norton jest zautomatyzowany)
Jeśli chcesz darmowe, to weź Avasta+OA+SpyShelter
Odpowiedz
#23
Dobrze, że ichito czuwasz na straży.. o jakiej laurce ty mówisz?Cool
Co do wątku "odkłamywanie stereotypów" to jest on tak żałosny i pokazujący zamieszanie porta, że ja bym go nie podawał. Kolega co chwile zmieniał zdanie, dosłownie - rzucał co nowe to oskarżenia, byleby tylko nie "przegrać" i użyć ich jako to nowych kół ratunkowych.
Co do peerblocka było mówione kilka razy, że CIS znajduje się na liście na poziomie którymś tam - co znaczy, że może być przeciwny piractwu (podobnie jak nokia, HP i inne na tej liście).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#24
Morpiusz - możesz odnieść się do mojego pytania ?
Odpowiedz
#25
@morphiusz...a spodziewałaś się czegoś innego? Tongue Dobra...bez prywaty i żenady...
kamil10506 napisał(a):Jeśli chcesz darmowe, to weź Avasta+OA+SpyShelter

To wg mnie jest w miarę wszechstronne, lekkie i nieskomplikowane zestawienie...i darmowe. Poza tym taki zestaw u mnie chodził bez problemów, a teraz zamiast SS jest Mamutu...to jednak bez znaczenia Smile Z "chmurek" głosuję na Pandę...bo jakoś z Immunetem było mi bardziej ciężko, choć opinie innych są także pozytywne.
------------------------
i tym sposobem doszedłem do 1500 swojego postu...5* i "mentor"...hue hue Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#26
Ja też się wypowiem, bo też preferuje taki zestaw by wiedzieć więcej. Za podstawę weź sobie firewall z hips - OA, Comodo - bez większego znaczenia jak dla mnie. Podstawa to dobrze je ustawić, co wiąże się z poświęceniem trochę czasu, ale później wiesz dużo, a one informują Cię tylko w nowych sytuacjach swoim komunikatem.

Antywirus tutaj jak już wolisz chmurka lub coś stałego, a jak jesteś doświadczony to dzięki dobrze ustawionemu hipsowi (ograniczenia aplikacji, zapisu/odczytu folderu itp.) możesz nawet skusić się tylko na żądanie skan.
SS, Mamutu i reszta na tego typu świństwa może być ciekawym uzupełnieniem. Początkowo było sporo klikania, ale teraz tylko sporadycznie mi coś wyskakuje.

Trochę zdrowego rozsądku, bo wiedzę posiadasz myślę iż spokojnie wystarczy. Obie wcześniejsze propozycje co już polecili są dobre, według mnie przetestuj jedno rozwiązanie przez 2-3 tygodnie później drugie i wybierz to co tobie lepiej pasuje funkcjonalnością, obsługą czy nawet wyglądem.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#27
Teraz nasunęło się takie pytanie - lepiej brać av "normalnego" czy w chmurze? Jakie są wady i zalety każdego z rozwiązań ?
Odpowiedz
#28
antyvirus w chmurze jest lżejszy szybciej skanuje ma większe bazy jest zawsze aktualny ale w razie problemów z połączeniem nie zapewnia ochrony lub jej poziom znacznie spada
tradycyjny antyvirus jest cięższy wolniej skanuje ( częściowo rozwiązane w niektórych programach poprzez cachowanie przeskanowanych pików) ma mniejsze bazy które trzeba aktualizować ale jest bardziej pewny z aktualnymi bazami chroni tak samo bez połączenia z internetem
Odpowiedz
#29
Bardzo wyczerpująca informacja Wink Mam stałem połączenie z internetem 6 Mb/s - co wybrać ?
Odpowiedz
#30
Ja zaproponowałbym taki zestaw: Online Armor Free + SpyShelter Free + MBAM Free jako skaner na żądanie.
Jeżeli potrzebujesz antywirusa to Immunet Free - jeżeli masz stałe łącze tak jak piszesz.
Odpowiedz
#31
ktostam napisał(a):Jeżeli potrzebujesz antywirusa to Immunet Free - jeżeli masz stałe łącze tak jak piszesz.

Wydaje się, że av to podstawa, ale czy jednak ?
Odpowiedz
#32
severus napisał(a):
ktostam napisał(a):Jeżeli potrzebujesz antywirusa to Immunet Free - jeżeli masz stałe łącze tak jak piszesz.

Wydaje się, że av to podstawa, ale czy jednak ?

Niby dlaczego? Całkiem co innego wynika z wcześniejszych odpowiedzi w tym temacie. Czysty av obecnie jest tylko dodatkiem do ochrony.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#33
Brać normalnego czy w chmurze ?
Odpowiedz
#34
severus napisał(a):Brać normalnego czy w chmurze ?

My tutaj możemy Ci co najwyżej zasugerować/polecić jakieś rozwiązanie na podstawie tego, co masz, wiesz i oczekujesz...nie sądzę, żeby ktoś całkowicie odpowiedzialnie zdecydował "weź to i to, bo zadziała na pewno", bo tak naprawdę tylko Ty sam możesz odpowiedzieć na pytanie "czy to jest właśnie to?" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#35
Rozumiem przesłanie Smile
Potestuję te zestawy:
1. CIS + MBAM + SS
2. Avast + OA + MBAM + SS
3. Immunet (panda ca) oa+mbam+ss


Dodano: 09 cze 2011 13:13

No niestety.. Pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem OA i od samego początku są problemy.. Wybrałem opcję wizard i przy opcji "exploring start menu" zawiesza się. Czekałem kilkanaście minut i nic. Stoi przy: lenovo power management options.
Odpowiedz
#36
Cierpliwości, czasem to trochę trwa. Z tego co pamiętam u mnie było to około 20 minut.
Odpowiedz
#37
To bardzo długo jak na myślenie przy jednym pliku.. Poza tym ani procesor ani dysk ani zużycie ramu się przy tym nie zmienia. Czy on na pewno myśli ?
Odpowiedz
#38
Jak masz dość zapchany dysk systemowy, to może trwać i nawet pół godziny...a nie jest to przypadkiem skrót skoro piszesz o menu start? Bo czasem na tym OA się wiesza. Inna sprawa, że kreator bada cały dysk systemowy i analizuje go na podstawie swojej bazy OASIS - wtedy automatycznie przydziela reguły dla programów, usług, autostaru i tym samym potem jest mniej komunikatów i roboty. To czego nie będzie pewien da Ci w postaci listy do ustalenia reguł.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#39
Tak, to jest skrót. W sumie partycji systemowej nie mam zapchanej. Wszystkie programy instaluje na osobnej, chyba, że się nie da.
Odpowiedz
#40
Mam nadzieję, że już jesteś po instalacji? Jeśli nie, to chyba nie ma innego wyjścia jak przerwać skanowanie, zrobić restart komputera i dać dokończyć się instalacji OA.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości