Jak ukryć nazwe komputera w sieci lokalnej?
#1
Piszę, ponieważ widzę, że korzystając z OA Free mamy możliwość podglądu komputerów podłączonych aktualnie do sieci lokalnej. Jak się ukryć?

net config server /hidden:YESw tej kwestii nie działa (konfigurowane każdorazowo po uruchomieniu)
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Wyłącz NETBIOS i po robocie Wink

Na kartach sieciowych odznaczyć "klient sieci " i "udostępnianie plików"

A próbowałeś zmianę sieci z domowej na publiczną?


Tego narzędzia próbowałeś:?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#3
tommy504 napisał(a):Wyłącz NETBIOS i po robocie Wink
[...]
A próbowałeś zmianę sieci z domowej na publiczną?
[...]
Tego narzędzia próbowałeś:?

Właśnie ostatnio miałem 2 lapki w sieci publicznej i sprawdzając w drugim (XP) w OA widniała nazwa mojego komputera (7). Dlatego też pytam, bo chodzi o sieć publiczną, a nie domową. Dzięki za informację, zaraz będę się stosował.

Co do narzędzi tego typu - jak dla mnie to po prostu nakładka graficzna na to, co da się zrobić ręcznie w rejestrze i ustawieniach systemu i nie jestem ich zwolennikiem dopóki mogę coś zrobić "manualnie". Choć czasami oczywiście nie wiem jak i pytam Wink

Możliwe że się mylę, ale w przypadku tego programu chodzi chyba o utworzenie wpisu hiddenw kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters] .
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
W OA we wskazaniach wykrytych sieci można nie zaznaczać "trusted" i wtedy wyłącza się współdzielenie plików i drukarek choćby, a w wykrytych komputerach zaznaczenie przy maszynie "not trusted" nie zezwala na łączenie się go z Twoim komputerem. Tu możesz trochę poczytać o ustawieniach "dom, biuro, przenośny laptop"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
ichito napisał(a):W OA we wskazaniach wykrytych sieci można nie zaznaczać "trusted" i wtedy wyłącza się współdzielenie plików i drukarek choćby, a w wykrytych komputerach zaznaczenie przy maszynie "not trusted" nie zezwala na łączenie się go z Twoim komputerem. Tu możesz trochę poczytać o ustawieniach "dom, biuro, przenośny laptop"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak właśnie zrobiłem. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i link.

Pozdrawiam!
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości