Instalowanie programów na koncie admina
#1
Hejka Wszystkim.
Mam do Was niecodzienne pytanie a nawet dość śmieszne. Otóż po instalacji 7demki nie tworzyłem konta z ograniczeniami więc mykam na koncie admina... Chciałbym się dowiedzieć od Was jak powinienem instalować programy zwłaszcza zabezpieczające. Powinienem uruchamiać instalator poprzez kliknięcie prawym myszy i uruchom jako administrator czy poprzez dwuklik na instalator? Wiem że to pytanie trochę ośmieszające ale nie jestem pewien a wolałbym wiedzieć jak to się maTongue

Z góry dziękuję za odpowiedziWink
Odpowiedz
#2
Myślę że to bez znaczenia w tym przypadku.Takie programy bez pewnych prawsię po prostu nie zainstalują. W obu przypadkach wyskoczy ci okienko uac.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
no też tak myślę choć mam jakieś dziwne obiekcje gdyż zawsze instalowałem poprzez uruchom jako administratora a ostatnio się zamyśliłem i wszystko poleciało z dwukliku:/
Odpowiedz
#4
Tak jak pisałem, zainstaluje się albo nie. Tylko takie drogi są dla takich programów. Opcja ta w menu kontekstowym moim zdaniem służy do uruchamiania programów które z racji swojego ingerowania w system nie rozwijają swoich skrzydeł ALE "działają". Kliknij prawym na pasek zadań windows i uruchom menadżera zadań.Nie będziesz mieć dostępnych wszystkich procesów. Tak samo miejsce ma w Sysinternals Process Explorer (także nie będziemy widzieć wszystkich danych). W tym przypadku z pomocą przychodzi prawy klik.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
np na stronie avast support center znalazłem taką instrukcję
... Najpierw pobierz avast! Internet Security 6.x ze strony avast!, lub skorzystaj z bezpośredniego linka do wielojęzycznej wersji programu:

...i zapisz plik na swoim komputerze w miejscu, gdzie będzie łatwo go znaleźć. Na przykład zapisz plik instalacyjny setup_av_pro.exe na Pulpicie.

Znajdź zapisany przez siebie wcześniej plik instalacyjny setup_av_pro.exe (w zależności od ustawień systemu rozszerzenie pliku może być ukryte), na przykład na Pulpicie. W zależności, którą wersję systemu operacyjnego używasz i jak jesteś zalogowany do systemu

Windows 7 lub Windows Vista jako użytkownik z prawami administratora. Kliknij prawym przyciskiem myszki na pliku instalacyjnym i wybierz ''Uruchom jako Administrator'' z menu kontekstowego...

i sam już nie wiem jak instalowałem go poprzez dwuklik i mam obawy czy na pewno jest wszystko w porządku - wiem najlepiej przeinstalować na nowo ale to nie wchodzi w gre - jedynie przywracanie systemu ale nie mam zbytnio czasu na toTongue
Odpowiedz
#6
w 7 to bez znaczenia ,na koncie gościa jest podobnie sprawdziłem przed chwilą. Może w windows vista tam troszeczkę uac jest innny.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#7
Nie ma znaczenia - programy który wymagają podniesienie uprawnień, np. w celu zainstalowania mają przy ikonie tarczę sugerującą UAC.
Po ich odpaleniu, gdy faktycznie trzeba wyższych uprawnień, pojawi się monit.
Z prawokliku albo do uruchamiania czegoś, co działa też na standardowym, albo jakieś starsze aplikacje.
Odpowiedz
#8
Dokładnie, nie ma znaczenia, jeśli rzeczywiście program chce pełny dostęp to pojawia się monit. UAC najlepiej zostawić w Win7 na standardowym.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#9
dobra dzięki za odpowiedzi - też tak myślałem ale dla świętego spokoju przywróciłem system i zainstalowałem programy zabezpieczające po przez uruchom jako administratorTongue
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam.Wink
Odpowiedz
#10
Nie musisz instalować poprzez PPM - Uruchom jako administrator ponieważ jeżeli program będzie wymagał praw administratora, to wyświetli ci się komunikat UAC, o tym że program chce uzyskać prawa administratora do uruchomienia Wink
No ale to twój wybór w sumie Smile
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
Nie powinno się uruchamiać z prawokliku wszystkich programów jako administrator. Po to jest UAC, że jak jakiś program wymaga praw admina to wtedy wyskakuje monit i decydujesz. Wtedy wiesz czy znasz i jaki program chce prawa admina, na tym to polega. Jak nie znasz to daj NIE i zdiagnozuj wcześniej Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#12
W sumieto wiem że nie ma różnicy w tym jak się uruchamia instalatory ale wolałem akurat pakiety zabezpieczające instalować poprzez ppm... No i chciałem usłyszeć Waszą opinię na ten tematSmile
Odpowiedz
#13
Jej, PPM służy do podwyższania uprawnień kiedy to konieczne . Dla przykładu w wierszu poleceń możesz użyć dir bez podwyższania uprawnień, ale ipconfig z przełącznikiem /flushdns będzie potrzebował podwyższenia. Wtedy musisz wybrać uruchom jako administrator.
Instalatory będą wymagały uprawnień administracyjnych, więc męczyć się z PPM nie musisz.
Odpowiedz
#14
Są programy, których bez PPM się nie uruchomią wogóle, np. Toolbox od dysku SSD OCZ Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości