google chrome a prywatność
#1
Co sądzicie o google chrome - czy naprawdę Nas śledzi bardziej niż inne przeglądarki? Słyszałem że już podczas instalacji dopisuję jakiś numer ID (czy jakoś tak) który umożliwia w szybki sposób identyfikowanie poczynań użytkownika!!:/
Myślicie że to prawda? Ostatnio tak sobie testuję przeglądarki i na dłużej zagościła u mnie Opera po wieloletnim używaniu FF a teraz zastanawiam się na chrome ale zniechęcają mnie informację o śledzeniu!!

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
to jest jeszcze chromium,chromeplus,iron i jeszcze kilka. Zawsze masz wybór.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
teraz już chyba nie ma tego identyfikatora użytkownika ale nadal może nas zidentyfikować bo instaluje się w nietypowej lokalizacji i każdy użytkownik komputera ma swoją własną kopie przeglądarki
do tego jeszcze updater o ile sama przeglądarka jest podobno otwarta to co robi ten cały updater już nie wiadomo a wisi on cały czas w procesach i łączy się co chwile z serwerami googla
Odpowiedz
#4
zord napisał(a):teraz już chyba nie ma tego identyfikatora użytkownika ale nadal może nas zidentyfikować bo instaluje się w nietypowej lokalizacji i każdy użytkownik komputera ma swoją własną kopie przeglądarki
do tego jeszcze updater o ile sama przeglądarka jest podobno otwarta to co robi ten cały updater już nie wiadomo a wisi on cały czas w procesach i łączy się co chwile z serwerami googla


kurcze słyszałem że chrome jest bardzo szybką przeglądarką z dużą ilością rozszerzeń ale po tym co napisałeś to chyba sobie daruję i pozostanę przy operze bo jest również szybka jak rakieta a na pewno szybsza od Liska choć zauważyłem że ma problemy z niektórymi stronkami i wyświetla je nie prawidłowo - chyba że powinienem ją jakoś specjalnie skonfigurować ?
Odpowiedz
#5
te które wymieniłem nie maja tego pliku i instaluja się normalnie w program files itp.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#6
bardok206 napisał(a):te które wymieniłem nie maja tego pliku i instaluja się normalnie w program files itp.


możliwe że wypróbuję chromeplusTongue

albo sru tam z chrome, chromium, chromeplus itp przecież opera jest bardzo fajnaGrin
Odpowiedz
#7
Do prostej konfiguracji chroma co ma robić a co nie przydatny jest program: GoogleClean
Nie tylko chrome ale tez wszystkich produktów Google
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości