Outpost Firewall Pro 7.5 RC / OSS Pro 7.5 RC
#21
Sprawdź czy nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji Single Port Scan
...
Odpowiedz
#22
Ambient napisał(a):muszę się przyznać mam CIS-a i w logach firewalla cisza...


Musisz mieć to zaznaczone, jeśli chcesz mieć zapisane w dzienniku jakieś próby blokowania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#23
preter_m napisał(a):Sprawdź czy nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji Single Port Scan

Wykrywanie "ataków"mam na maximum, ale gdzieś wyczytałem że warto. Preter_m a jak u Ciebie to wygląda?

Morph, to jest ta 3 opcja blokuj przychodzące i tak mam ustawione zaptaszkowanym zapisywaniem logów...
Odpowiedz
#24
Kiedyś też miałem ustawione wykrywanie ataków na max i także miałem dość dużo takich "pojedynczych" skanowań portów z hostów, ale pewnego dnia stwierdziłem, że nie są mi potrzebne takie ustawienia ze względu na router, który posiadam w domu. Nie jest on może najwyższej klasy ale swoje robi.
Obecnie mam ustawione wykrywanie ataków na optimal i logi ataków mam praktycznie czysteSmileRzadko coś tam trafia.
Przestawię u siebie wykrywanie ataków na Maximum i po paru dniach dam znać jak wygląda sytuacja.
...
Odpowiedz
#25
Hej Ambient! Po paru dniach użytkowania u mnie Single Port Scan wystąpił tylko raz na stronie x-kom.pl Tylko, że jak wspomniałem wcześniej posiadam w domu router. A jak masz ustawione Firewall Policy?
...
Odpowiedz
#26
Witaj! Dzięki Preter za poświęcenie Smile Ostatnio u mnie się uspokoiło, średnio 10 port scan w ciągu dnia, firewall ustawiony na "kreator reguł"...Routera nie mam tylko zwykły modem...
Odpowiedz
#27
Żaden problem. Tak przy okazji - wczoraj po południu w ciągu 15 minut miałem 7 kolejnych blokad ataków Single Port Scan.
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości