Procesy - które nie potrzebne ?
#1
Chciałbym się spytać, które procesy są zbędne na moim komputerze (których am się pozbyć?)?
SS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Bo chodzi mi oto żeby zwiększyć wydajność komputera.
Odpowiedz
#2
zrób loga HijackThis czy OTL bo po nazwach procesów trudno rozpoznać co to za programy
Odpowiedz
#3
Możesz co najwyżej wyłączyć niepotrzebneusługi których procesy poupychane są w svchostach. A o tym jakie wyłączyćto wygoogluj,jest tego pełno.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#4
Widzę procesy Eset, PSi, systemowe, z Microsoft Office 2000, od drukarki Lexmark, więc wszystko to co masz , jest Ci potrzebne.

Edit: kolega wyżej napisał, możesz wyłączyć niepotrzebne usługi , start - uruchom , i wpisujesz - services.msc,
Odpowiedz
#5
dobija mnie ta ilość svchost.exe WTF?
Odpowiedz
#6
Svchostów jest w sam raz Smile
Odpowiedz
#7
kamil10506 napisał(a):Svchostów jest w sam raz Smile

Eee ja po optymalizacji kompa mam zwykle o połowę mniej i system dalej działa normalnieWink
Najlepsza stronka do tego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, trzeba jednak trochę wiedzy posiadać oraz czaić angielski.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
Niekoniecznie trzeba znać angielski - wystarczy ustawić tak jak jest w kolumnie " Safe ".
Gdy znamy angielski i nieco chcemy się pobawić, to możemy wybrać z kolumny " Tweaked ", acz wszystkiego nie polecam, bo np. stracimy widoczność z komputerami z sieci lokalnej.
Poza tym np. w Win 7 wyłączenie na amen usługi z bluetooth czasami nie pozwala na załadowanie apletu urządzenia i drukarki.
Odpowiedz
#9
Do wyłączania zbędnych usług polecam SMARTUtility (który zresztą bazuje na przewodnikach z BlackViper):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Jedziesz na tym Marsellus? I jak się spisuje, nic nie mota w systemie? Jak pozycja jest dobra - safe,moderate, advanced?
Odpowiedz
#11
To tylko wyłącza usługi nic więcej nie robi.Ja cykałem na moderate i wszystko było ok, zresztą tworzy punkt przywracania i można przywrócić ustawienia domyślenie.
Odpowiedz
#12
Ok, dzięki za info.
Odpowiedz
#13
Spróbuj StartUpLite:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z grubsza procesy które nie są niezbędne przy uruchamianiu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości