Co wykrywa Avira?
#1
Witam, mam dwa pytania: Jakie typy zagrożeń wykrywa Avira Personal? Czy są to tylko wirusy, czy też spyware, trojany, keyloggery, malware, adwarei tym podobne? Chciałbym się tego dowiedzieć, ponieważ nie wiem, czy instalować program Antyspyware (Ad-Aware 2008)i czy program antyspyware będzie się "gryzł" z Avirą?

Można dodać, iż korzystam jeszcze z Firewalla - PC Tools Firewall Plus, i mam wyłączonego systemowego firewalla i nie wiem również tego, czy jest to firewall godny zaufania czy mam zmienić na jakiegoś innego (oczywiście bezplatnego).

Trochę długi ten post, ale są to dla mnie naprawdę nurtujące pytania.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
Na stronie producenta są podane funkcje poszczególnych wersji Aviry

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


AdAware (lub inny program antyszpiegowski)nie będzie się gryźć z Avirą tym bardzie ,że bezpłatna wersja AdAware niema ochrony rezydentalnej i służy tylko do skanowania .

Ten firewall może być .
Odpowiedz
#3
Tam tylko są rootkity i phishing (chyba że źle patrzę, jeżeli tak to proszę mnie poprawić). Jak nie ma ochrony rezydentalnej to oznacza że Ad-aware Free nie monitoruje systemu? A czy Avira Personal wykrywa spyware i inne w/w?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
Plati napisał(a):Tam tylko są rootkity i phishing (chyba że źle patrzę, jeżeli tak to proszę mnie poprawić). Jak nie ma ochrony rezydentalnej to oznacza że Ad-aware Free nie monitoruje systemu? A czy Avira Personal wykrywa spyware i inne w/w?


Że co ? Z tej tabelki na str. producenta jasno wynika ,przed czym chroni bezpłatna v.Personal Free , a przed czym płatna Premium i SS .

Jeśli chodzi o Adaware i innepr. antyszpiegowskie to zobacz na str.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
a ten spyblaster co daje ani niema procesu i niema w go w traju
Odpowiedz
#6
A bo taki ten program jest. Ja na różnych forach zbieram w ogóle opinie specjalistów i zwyklych userów o programach antyspyware współpracujacych z Avira i tego antyspyware nie polecaja.

Pozdrawiam.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
Dobsz.. Zainstalowałem tego Ad aware 2008 i jednak ma ochrone rezydentna.. "W wersji Plus użytkownik ma możliwość korzystania z modułu Ad-watch (moduł umożliwia rezydentne nadzorowanie systemu w czasie rzeczywistym)." Ja mam właśnie tę wersję (zainstalowałem za free więc nie wiem czemu jest to wersja Plus) i nie jestem pewny czy dobrze mi współpracuje z Avirą. Może dać logi z Hijacka? (sorry że pod pod postem)
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
Używam Aviry bardzo długo , jest to najlepszy antywirus tego typu na rynku , używam następującej paczki :

Avira w wersji premium(Ta promocja że jest key za free)
Jetico
Spyware Blaster(wyżej wymieniony)
ProtoWall
Windows Defender(Jako rezydent)
I od czasu do czasu , sporadycznie skanuje PC SuperAntiSpyware i Spybot S&D

Nie mam problemów z kompem żadnych.
Odpowiedz
#9
A Jetico to wersja 1 czy 2 ? Nie lepszy PC Tools Firewall Plus 4 ?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Nie jest lepszy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#11
p!otr@$ napisał(a):a ten spyblaster co daje ani niema procesu i niema w go w traju



SpywareBlaster można uznać za uzupełnienie znanego programu do wyszukiwania i kasowania z systemu złośliwego oprogramowania - SpyBot Search & Destroy, gdyż sam opcji skanowania nie posiada - jest tylko zaporą broniącą komputer przed szpiegami. Dodatkowo aplikacja zapobiega rozprzestrzenianiu się trojanów, posiada również możliwość blokowania niebezpiecznych stron oraz moduł automatycznej aktualizacji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#12
Jednak PC Tools Firewall 4 jest lepszy od Jetico w tym teście, co podał Serafin Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości