Włączenie DEP dla wszystkich programów i usług - jak?
#1
Witam,
Ostatnio próbowałem uruchomić DEP, ale mam problem - opcje wyboru są nieaktywne. W teorii moje konto ma uprawnienia administratora, ale przyznam szczerze że w Windowsie paru kwestii nie rozumiem. Przykładowo tego, że moje konto "Administrator" nie jest de facto kontem administratora. Kiedyś włączając w SunriseSeven "dostęp do konta administratora" pojawiała się opcja logowania do systemu - Administrator (taki prawdziwy) i konto X (oznaczone tylko jako administrator w panelu sterowania).

Nie wiem, czy to w tym tkwi problem, ale prosiłbym o pomoc we włączeniu pełnychuprawnień administratora dla mojego konta.
Windows 7 Professional (x86).

Pozdrawiam!
Świeżak.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
żeby mieć pełnego administratora wystarczy wyłączyć UAC
u mnie normalnie można właczyć DEP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


możesz tez zainstalować EMET gdzie masz o wiele większe możliwości konfiguracji DEP

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
1. A w ogóle jakakolwiek opcja jest zaznaczona?

2. Używasz może EMETa? Jeżeli tak, to ustawienia z zakładki z "Mój komputer" stają się niedostępne (po ustawieniu zabezpieczeń na max w EMET).

3. Czy odblokowywałeś konto admina przy użyciu Sunrise? Jeżeli jest nieaktywne, możesz je uruchomić w następujący sposób:

Wpisz w menu start "cmd", gdy pokaże się na liście, uruchom jako administrator (prawy przycisk myszy i wybór opcji), a następnie wklep to i zatwierdź:

Kod:
net user Administrator /active:yes


Wyloguj się, konto powinno być aktywne.
Wiedz jednak, że do zmiany ustawień DEP nie jest potrzebne to główne konto.
Odpowiedz
#4
Spalony pierwszy post <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> Faktycznie, problem tkwił w ustawieniach EMET - byłem przekonany, że nie konfigurowałem go na max ochronę.

Odblokowałem konto admina przy pomocy Sunrise, ale nie zależy mi na wybieraniu konta na które chce się zalogować, tylko na pełnych prawach administratora na koncie moim (tym obok Administratora przy logowaniu). Mam rozumieć, że skoro w panelu sterowania moje konto określone jest jako Administrator, to mam pełne prawa admina?

Dziękuję Wam za szybkie odpowiedzi.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
"Najbardziej pełne" prawa ma to domyślnie wyłączone konto Administrator, ale to typowe konto administracyjne również jest w 100% wystarczające.
Odpowiedz
#6
Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Problem solved.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Trochę o DEP było tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

;)
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości