Który program będzie lepszy?
#1
Mam pytanie
mam troche starego kompa AMD Athlon 64 2800+, 1GB RAM, Windows XP SP3, czy KIS 2011 bedzie zamulal ? Czy jest w ogole sens jego instalowania na takiej starej maszynie ? Czy np lepszym wyborem bedzie np NIS 2011 ?
Odpowiedz
#2
Lepszym wyborem według mnie byłby NIS2011 Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
będzie lepszym nis bo kis ci będzie zamulal
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
NIS będzie sporo lżejszy. Mimo wszystko na takiej maszynie ja bym wrzucił Avasta Free + systemową zaporę (chociaż ta z XPka do najlepszych nie należy).
Odpowiedz
#5
Rozumiem, kiedys mialem NISa tylko nie pamietam juz ktora wersje, któraś z tych na nowo napisanych bo w ogole nie mulila i tylko dzieki temu go do dzis pamietam Grin
Odpowiedz
#6
Na podobnej maszynie miałem KIS2010, który działał całkiem sprawnie, ale podczas instalacji programów komputer zwalniał.
Norton natomiast działał bardzo, bardzo płynnie Smile
Odpowiedz
#7
A jak ma sie sytuacja z wykrywalnoscia wirusow? Przegladam wlasnie testy av comparatives i widze ze f-secure, a nawet eset maja wieksza wykrywalnosc ? Czy moze Norton nadrabia te straty Sonarem i Insightem ?
Odpowiedz
#8
Norton nadrabia Sonarem i Download Insight.
Odpowiedz
#9
tak podobno jest
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
Jak ci nie zrobi różnicy to instalnij zamiast KIS2011 - KIS2010 albo PURE. W środę będzie nowe promo na PURE na 3 miesiące. PURE i KIS2010 mają ten sam silnik skanujący (od wersji 2010). A jeśli się tak chwalą PURE to i KIS2010 też jest jeszcze bardzo dobry Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
Na takiej maszynie możesz zapodać CIS 2011, lub tak jak wyżej Malware Hunter pisze - KIS , to wg. mnie najlepszy wybór na dzień dzisiejszy, plus MBAM na żądanie i spokój.Wybór jednak i tak należy do Ciebie.
Odpowiedz
#12
Wdł mnie kis i cis będą ciężko chodzić na tym sprzęcie. Ja bym polecał avast antywirus free + pc tools firewall plus lubavast+ comodo firewall. Detekcja ost czasy w comodo się poprawiła lecz. na ten confing to może być za wiele.Comodo firewall z def+ działa lekko. Jeśli wybór jest tylko między nisem a kisem to oczywiście NIS.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#13
KIS nie będzie lepszy ze względu na swoją ociężałość, CIS pobiera właśnie u mnie 16 MB RAM, a skuteczność jest taka sama jak nie lepsza. No i jest darmowy.
Jeśli chodzi o ten komputer i nis vs kis to nis.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
CIS zabiera 63Mb ramu łącznie z działającym Geek Buddy,- to jest dużo? Popatrz w screeny bardok206.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Andrzej, u Ciebie CIS zabiera 29 MB RAMU, on ma tylko 2 procesy.
Policzyłeś razem z program mangaer i innymi.
GB ja nie liczę, bo mam go wyłączonego z auto startu.
U mnie pobiera od 10-25 MB.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
Ale wydajność programu to nie tylkoram, jak dla mnie to najmniej znaczącyczynnik. bardziej interesuje mnie męczenie procka i dysku ,szczególnie dysku.W moim przypadku program może nawet sobie brać 100 mb, np w operze ustawiam zawsze max 400 i chodzi dobrze. Lepiej aby program miał zapas.Ale jeśli zaczyna nam się większe wykorzystanie dysku i procesora to jest to bardziej odczuwalne. A cis antywirus jest bardzo skrupulatny,wystarczy na obojętnie jakiej przeglądarce pobraćplik testowy eicar i w sekundę wyskakuję powiadomienie.A w tym przypadku mamy do czynienia z wiekowym już procesorem i pewnie także z dyskiem. Na ten config po prostu avast jest wydajniejszy.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#17
Zgadzam się z Bardokiem. Tym bardziej, że Comodo jest dla doświadczonych i cierpliwych użytkowników.
Więc albo NIS, którego używam i jest świetny albo Avast i zapora systemowa
Odpowiedz
#18
Zainstalowałem NISa 2011 i jest dobrze, nic nie muli poza jednym mankamentem. Jak chce uruchomić JDownloadera to komputer sie zawiesza. Jak wylacze zapore w nortonie to uruchamia sie normalnie, cos jest nie tak z zapora nortona, jeszcze nie wiem dokladnie co... Wink
Odpowiedz
#19
Sprawdź w archiwum czy nie ma komunikatów o zablokowaniu itp.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#20
Dodaj ten program do zaufanych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości