Jaki HIPS dla win 7 x64?
#1
Jaki polecacie skuteczny HIPS dla win 7 x64? (który nie wyświetla bardzo dużo komunikatów tj. comodo)
Odpowiedz
#2
W sumie każdy HIPS aby był odpowiednio skuteczny powinien oczekiwać decyzji użytkownika i co najwyżej coś sugerować... Comodo po odpowiednim ustawieniu nie powinien sypać bardzo wieloma komunikatami, chociaż wszystko zależy od tego, jak wiele nowego i niepewnego oprogramowania u siebie uruchamiasz.
Ja używam SpySheltera, który na najwyższym poziomie ochrony w sumie robi za całkiem niezłego HIPSa, no ale wtedy również dosyć mocno potrafi sypać komunikatami.
Odpowiedz
#3
Jaki polecacie darmowyHIPS na win 7 x64? Myślałem o Emsisoft Mamutu, ale on jest płatny.
Odpowiedz
#4
Eeee...jakby to powiedzieć?...Mamutu ani nie jest darmowy (co zauważyłeś), ani nie jest HIPSem Smile
Tu masz linki do dyskusji na Wildersach na temat HIPS na systemie 64-bit

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
U mnie trochę słabo z angielskim.
Odpowiedz
#6
OK...więc w skrócie tak...samodzielnych programów typu HIPS/bloker/monitor/ani-executable na systemy 64-bit i to darmowych nie ma...za wyjątkiem ThreatFire Smile To jedyny samodzielny i w pełni funkcjonalny program, który spełni Twoje wymagania. Pozostałe są albo płatne, albo w darmowych wersjach nie wspierają...lub robią to tylko w ograniczony sposób...systemów 64-bit.
Samodzielne darmowe HIPSy właściwie nie są już rozwijane, a ich wersje albo obsługują maks. Win XP, a nawet jeśli są jakoś tam rozwijane, to obsługują systemy 32-bit...przykładem Malware Defender. Pozostaje Ci...jeśli nie decydujesz się na TF, zainstalować którąś z wciąż rozwijanych darmowych zapór (Online Armor, Privatefirewall) albo np. pakiet typu Oustpost Security Suite Free i powyłączać w nich moduły ochrony sieciowej.
A tak na marginesie...jaką masz zaporę?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Comodo (na domyślnych ustawieniach) z wyłączonym Defense+, ponieważ wkurzały mnie ciągle wyskakujące komunikaty. Jako antywira mam G datę, ale planuję ją zmienić na NIS-a plus MBAM pro wtedy myślałem ze zlikwiduje comodo i będę miał ten firewall co jest w NIS.
Odpowiedz
#8
Poczekaj...masz Comodo ale bez HIPS, chcesz NIS i co...też wyłączysz HIPS? Zresztą nawiązując do swojej poprzedniej wypowiedzi - jeśli zainstalujesz coś od Symanteka czyli np. NIS, to nie należy instalować wtedy ThreaFire, bo tego się nie zaleca. To teraz jedna "rodzina" (Symantek) i wspólnota niektórych mechanizmów czyli np. modułów analizy behawioralnej i tym samym mógłbyś zdublować je u siebie, co w efekcie grozi konfliktem. Lubię TF, ale u siebie nie mogę go mieć, bo zaczynają się dziać dziwne rzeczy (mam pakiet Symanteka). Na domyślnym poziomie czułości (3) jest jeszcze bezboleśnie, ale na poziomie 5 (najwyższy) + ustawienia zaawansowane (uruchomione wszystkie dodatkowe obostrzenia i do tego reguły własne) to już przestało być różowo.
A tak na marginesie...nie pomyślałeś o narzędziu Windowsowym EMET? To niezłe wzmocnienie systemu, które działa nieco podobnie jak HIPS i szczególnie dobrze się sprawdza na systemach Win7. Tu znajdziesz trochę informacji i odnosników

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości