Co myślicie o KIS 2011+ SS+ MBAM
#21
Znaczy automatyczne usuwanie wirusów można wyłączyćSmile
I polecam Tobie ten program, ale jeśli go nie chcesz to avast! Free Antyvirus+ COMODO Personal Firewall.
Zabójczy zestaw Smile Używałem dosyć długo i jest bardzo dobry.
Odpowiedz
#22
kamil10506 napisał(a):Znaczy automatyczne usuwanie wirusów można wyłączyćSmile
I polecam Tobie ten program, ale jeśli go nie chcesz to avast! Free Antyvirus+ COMODO Personal Firewall.
Zabójczy zestaw Smile Używałem dosyć długo i jest bardzo dobry.

Właśnie w avast mnie denerwował bo tam nie mogłem kompletnie znaleźć opcji własnego wyboru. Jedynym wyjściem było dodanie do wyjątków pliku/folderu. W MSE jak coś wykryje to mam do wyboru usunięcie, podanie kwarantannie lub zezwolenie.
Odpowiedz
#23
Norton może się pytać o zagrożenia o niskim zagrożeniu (ciasteczka), operacje SONAR, natomiast ochrona rzeczywista idzie z automatu.
Odpowiedz
#24
A w avascie da się jakoś ustawić własny wybór?
Odpowiedz
#25
Tak, da się.
Przejdź do ustawienia danej osłony i masz zakładkę "wykrycie" czy też coś innego.
Tam zmieniasz czy chcesz być pytany, lub jaka inna akcja ma być podjęta automatycznie do różnych typów plików.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#26
morphiusz napisał(a):Tak, da się.
Przejdź do ustawienia danej osłony i masz zakładkę "wykrycie" czy też coś innego.
Tam zmieniasz czy chcesz być pytany, lub jaka inna akcja ma być podjęta automatycznie do różnych typów plików.

Faktycznie Avast ma konfigurację działań - nie tylko w ustawieniach osłon

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale również w ustawieniach skanowania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#27
Ooo, dzięki koledzy za pomoc Smile Ogólnie to standardowa konfiguracja avasta free jest dobra? Czy jednak lepiej coś tam pozmieniać?
Odpowiedz
#28
W osłonie plików systemowych warto wykluczyć pozostałe softy zabezpieczające...zapory, skanery na żądanie...to samo w ustawieniach skanowania. Warto też tam wykluczyć jakieś gigantyczne pliki typu systemowe kopie, obrazy systemu stworzone przez inne programy, można też wyłączyć ochrony, które są bezużyteczne...u mnie wyleciały ochrony komunikatorów i P2P. W w ustawieniach piaskownicy dobrze jest ustawić pytanie o uruchomienie podejrzanej aplikacji, a nie (chyba jest tak domyślnie) automatyczne jej uruchamianie...bywa, że dostajesz komunikat o programach, które są bezpieczne i znane. Nie pamiętam,bo opcji jest mnóstwo, a na laptoku skąd piszę nie mam Avasta Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#29
Na standardowych ustawieniach sam pyta o piasek Smile. Warto włączyć Monitorowanie zachowań - nic do autostartu nie wejdzie bez pytania i inne żądania.
Odpowiedz
#30
Czyli ogólnie to domyślna konfiguracja jest dobra. Jedynie powyłączać zbędne moduły i ustawić wykluczenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości