Linuks Mint 11
#1
pojawił się linux mint 11

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Arch + router z firewall + Iptables
Odpowiedz
#2
Wydzieliłem do osobnego tematu aby nie robić bałaganu.
Jakby ktoś przetestował, dajcie znać jak działa.
Odpowiedz
#3
Jeśli kogoś interesuje to na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

rozpoczęła się dyskusja co powinno się znaleźć w polskim remix (chodzi o oprogramowanie).

Właśnie też czekam na opinie jak działa i się sprawuje, bo nie mam czasu jakoś przetestować tego dokładniej, a może coś sobie skopiuje do mnie Wink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
I to jest bdb wiadomość - MINT dla mnie. nie mogę sie doczekać. Na razie nie zapowiada się nic ponad ''wypolerowaną 10ką''
Na novum przyjdzie poczekać do v12. I nie mam nic przeciw takiemu stanowi rzeczy.
Odpowiedz
#5
Na forum jest info, że będzie możliwość szybkiego dorzucenia Unity lub GNOME 3 z poziomu ich dodatkowego skryptu - hyp hyp hurrej! Grin
Odpowiedz
#6
Raczej to będzie egzotyka, potencjalnie niebezpieczne.
Odpowiedz
#7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Już zawitał, przyjmiecie? Grin
Odpowiedz
#8
No to ładnie trafiłem, wczoraj instalowałem RC Smile
Czekam na wersję z KDE, po dokładnym przyjrzeniu się Gnome 3 i Gnome Shell w Fedorze jednak to środowisko nie będzie dla mnie.
Odpowiedz
#9
jaka jest różnica w bezpieczeństwie w porównaniu do fedory? korci mnie by minta zainstalować...no i czy jest on prosty jak ubuntu? :p
Odpowiedz
#10
Linux Mint bazuje na Ubuntu i Debianie, i jest prosty, co do bezpieczeństwa, zapewne trochę go mniej niż w Fedorze, ale generalnie Linux jest bezpiecznym systemem, antywirusa na niego w zasadzie nie potrzeba, bo i po co, kilka malware napisanych jest na pingwina i to mało "skutecznych", więc nie ma co sobie tym zawracać głowy, tylko używać i być zadowolonym z distro.
Odpowiedz
#11
Obecnie każdy system operacyjny jest zagrożony. Nie ma różnicy czy to Windows, OS X czy Linux. Jak wiemy "jąderko" pingwina było podatne na ataki kilka dobrych lat....a dopiero teraz to odnaleziono. Więc obecnie bez wyróżnień - każdy system musi poddany byćkonkretnej ochronie, bez tego niestety jest słabo. Czy Mint, Ubuntu, Fedora, Gentoo - nie ma znaczenia, chronić trzeba tak samo. Mit , że dystrybucje Linuksa są bezpieczne - to już historia i bajki dla małych dzieci.
HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#12
Piękny wykop...

Poza tym uwierz mi, Fedora ma wyższy poziom bezpieczeństwa od srubuntu...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości