CIS i pozostałości po odinstalowaniu
#1
Mam taki problem, otóż po odinstalowaniu CIS zostawia syf w rejestrze którego za nic nie mogę usunąć
zamieszczam lin do tych pozycji i proszę o pomoc jakim sposobem pozbyć się tych wpisów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z góry dziękuję za pomocWink
Odpowiedz
#2
to jest taka przypadłość Windy, miałem czasami taki problem
pomagało przeważnie uruchomienie kompa w safe mod
i wtedy robiłem porządek
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
polak900 napisał(a):to jest taka przypadłość Windy, miałem czasami taki problem
pomagało przeważnie uruchomienie kompa w safe mod
i wtedy robiłem porządek


niestety tryb awaryjny nie radzi sobie z tym...:/
Odpowiedz
#4
Sprawdź przy pomocy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, czy żaden ze sterowników Comodo nie startuje razem z systemem. Jeżeli startuje to usuń jego wpisy. Wyczyść rejestr używając

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. To powinno pomóc.
Możesz także spróbować

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#5
a to ciekaweSmile
comodo tool podane wyżej będzie chyba najlepszym rozwiązaniem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Nie wiem tylko jak spisze się to narzędzie, w przypadku, kiedy CIS jest już odinstalowany.
Odpowiedz
#7
to zainstaluj CIS i wywal tym narzędziem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
download.comodo.com/lps_tools/Comodo_Support_Tool.exe

Shhhhhhhhhhh. Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
cze. po uruchomieniu rejestru i wskazaniu do usuniecia wejdz w uprawnienia pliku w zaawansowanych zmien wlasciela i sprawdz czy jako nowy wlasciciel masz prawo do pelnej kontroli; jesli tak to normalny delete
nie isnstaluj nowego comcodo po starym comodo
to schizofrenia
Odpowiedz
#10
@Slawsi
Sprawdzenie Autoruns już było, więc wiesz co robić...poza tym sprawdza się również Regseeker i wyszukanie wpisów po CIS według nazwy plików i wszystkiego, co Ci się z CIS skojarzy. Zwróć uwagę na wyniki skanowania, ponieważ często wskazane są...w stosunku do innych softów również...odwołania w rejestrze do usług, plików załadowanych z systemem, bibliotek, itp. Zapisz sobie te nazwy i potem raz jeszcze po tych nazwach szukaj Regseekerem. Jeśli usuniesz odwołania do nich w resjestrze jest duża szansa, że nie załadują się po restarcie i będzie można np. usunąć "nieusuwalne" pliki.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Zajrzyj do menedżera urządzeń, włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. W gałęzi Urządzenia niezgodne z Plug & Play mogą pojawić się sterowniki Comodo (jeśli są). Usuń je pokolei i zrestartuj komputer. Jeszcze raz sprawdź czy są te wpisy.
Jeśli będą, konieczne będzie nadanie uprawnień i usunięcie tych wpisów ręcznie. Ale jak zareaguje Windows 7, tego nie wiem:crazy: .
Odpowiedz
#12
Skoro o urządzeniach mowa...warto spróbować program Device Remover...to narzędzie o potężnych możliwościach (swego czasu polecała go Picasso).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Fragment opisu z Hotfix.pl:

"Aplikacja przeznaczona jest wyłącznie dla doświadczonych użytkowników, niewłaściwe jej użytkowanie może doprowadzić do uszkodzenia systemu bądź urządzenia.
Device Remover nie posiada polskojęzycznego interfejsu, dodatkowo z uwagi na ogrom opcji niedoświadczeni użytkownicy mogą mieć problemy z poruszaniem się po programie. Natomiast zaawansowani użytkownicy znajdą sporo przydatnych opcji, uzyskają sporo cennych informacji oraz usprawnią proces diagnostyki i rozwiązywania problemów z urządzeniami.(...)

Niektóre z możliwości aplikacji Device Remover:

Wyświetlanie szczegółowych informacji na temat dowolnego z zainstalowanych w komputerze urządzeń.
Wyświetlanie listy sterowników i usług oraz dostarczanie szczegółowych informacji na ich temat.
Wyświetlanie w formie listy aktualnie załadowanych do pamięci sterowników.
Wyświetlanie listy aktywnych procesów oraz uchwytów.
Przeprowadzanie podstawowych operacji na wybranym urządzeniu lub grupie urządzeń.
Sporządzanie szczegółowych raportów o stanie urządzeń, usług, załadowanych sterownikach itp.
Łatwy wydruk wskazanych informacji.
Aktualizacja oraz wykonywanie kopii zapasowych wybranych sterowników.
Eksport klucza rejestru przechowującego informacje o wybranym urządzeniu.
Zaawansowana diagnostyka urządzeń i translacja generowanych kodów błędów.
Łatwa aktywacja podglądu ukrytych bądź nieistniejących (odłączonych) urządzeń.
Blokowanie ponownego wykrywania wskazanego urządzenia lub grupy urządzeń.
Wyszukiwanie urządzeń, sterowników na podstawie zdefiniowanych przez użytkownika kryteriów.
Łatwa zmiana sposobu wyświetlania urządzeń (cztery tryby).
Łatwy dostęp do informacji w rejestrze systemowym dotyczących wybranego urządzenia.
Opcje ułatwiające odczyt i analizę plików INF.
Sporządzanie listy plików sterownika urządzenia.
Łatwy dostęp do wielu narzędzi systemowych (Driver Verifier, Signature Verifier, narzędzie konfiguracji systemu - msconfig, regedit itd.)."

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
O, zachowam to narzędzie. Na czarną godzinę.
Odpowiedz
#14
Kurde blacha, czemu nie używasz np. Revo Uninstaller, on usuwa wszelkie śmieci z rejestru.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#15
Programami typu revo nie powinno się usuwać programów zabezpieczających bo można łatwo uszkodzić system
Odpowiedz
#16
ja używam revo i jeszcze nic mi nie uszkodził
ale może masz racje


Dodano: 8 maja 2011, 2011 21:20

ja używam revo i jeszcze nic mi nie uszkodził
ale może masz racje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#17
Zord ma rację...pewnie, że można próbować i czasem efekt jest dobry, ale bywa i tak, że Revo nie odinstaluje wszystkiego prawidłowo, choć korzysta z deinstalatora danego programu. Przecież softy zabezpieczające bardzo często integrują się z systemem...bardzo często do prawidłowej deinstalacji wymagają trybu awaryjnego, czego Revo nie jest w stanie przeprowadzić w normalnym trybie. Może z AV jeszcze jakoś idzie, ale z zaporami czy pakietami często kończy się np. odcięciem od internetu, a przy AV może skończyć się zablokowaniem możliwości instalacji innego nowego AV.
Wyleczyłem się z Revo przy softach zabezpieczających, jak chciałem być "sprytniejszy" i w kilku przypadkach miałem poważne problemy z systemem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Ja do odinstalowywania AV czy pakietów IS używam narzędzi dostarczonych przez producentów aplikacji.
Jeżeli takowe nie są dostępne, to korzystam z wewnętrznego deinstalatora aplikacji oraz narzędzi do czyszczenia rejestru itd.
To chyba najpewniejszy sposób.
Odpowiedz
#19
revo nie używam bo jest płatny a mam system x64, niestety w wersji free nie widzi programów64 bitowych...
Już sobie poradziłem - zrobiłem backups Win7 ...Wink
Myślę że tych wpisów w rejestrze nie dało by się usunąćNone2
Odpowiedz
#20
Tak już na koniec...znalazłem na forum Comodo coś na temat usuwania śladów po Comodo...Slawsi - są tam i wpisy, które podałeś...post nr 8 (EricJH). Może się komuś jeszcze przyda

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości