Emsisoft Anti-Malware
Mikołaju, widziałeś? :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Wigan ZBC,

Niedługo wyjdzie aktualizacja tłumaczenia. Smile
Odpowiedz
Zdecydowaliśmy się wziąć udział pierwszy raz w testach AV-Test. Oto rezultat. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jak to pierwszy raz, jak widać testy ze stycznia? Grin
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Ze stycznia są testy AV-Comparatives, a w marcu zostały opublikowane wyniki testów AV-Test z lutego, w których pierwszy raz wzięliśmy udział.
Odpowiedz
Yyy ze stycznia jest test z AV-Test.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
To jest jeden i ten sam test Jan-Feb. Może nie do końca dobrze napisałem, mówiąc o lutym miałem na myśli przełom stycznia i lutego. Smile
Odpowiedz
Kurcze znowu po ostatniej aktualizacji jest problem przy wyłączaniu lub uruchamianiu ponownie kompa.
Pojawia się monit, że aplikacja Logi_Devio_MainWindow i EMSI EAM Alert blokuje ponowne uruchomienie/wyłączenie i trzeba wymusić klikając "zamknij mimo to", bo inaczej się komputer nie wyłączy.
Ten sam problem występował u mnie wcześniej - jakieś 2-3 wersje wstecz.
Odpowiedz
Witaj Buli,

W tej sytuacji jeżeli problem będzie się powtarzać, zarekomendowałbym Tobie utworzenie nowego tematu na forum Emsisoft. Smile
Odpowiedz
Ogarnąłem. Problemem był alert reguły o zmianie pliku exe, a dokładnie oprogramowania Logitech Gaming Software (Lcore.exe). Soft Logitecha jest o tyle dziwny, że "coś" miesza w trakcie zamykania aplikacji i to skutkowało stworzeniem reguły za pierwszym razem. Po aktualizacji LGS EAM nic nie pyszczył ale jak wyłączysz ją wtedy pojawił się alert, że plik został zmieniony i pytanie o uaktualnienie reguły - dlatego alert pojawiał się w trakcie restartu/shutdown komputera. Dodatkowo w regule dałem żeby więcej się nie pytał po zmianie pliku.
Odpowiedz
Można odnowić/przedłużyć licencję po jej skończeniu?
Odpowiedz
Można, za pośrednictwem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

strony odnowisz sobie licencję.
Odpowiedz
Emsisoft zmienił politykę programu partnerskiego. Teraz wystarczy  że polecicie jednego nowego użytkownika, a on zainstaluje i zakupi licencje, aby zyskać 180 dni za darmo. Kolejna z opcji, został wprowadzony czat online (tylko w języku angielskim), oraz nowy portal centrum licencyjne, który wraz z czatem dostępny jest

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
Na blogu Emsi pojawiła się informacja na temat zapowiadanych na kilka miesięcy wprzód zmian, a przede wszystkim co rzuci się w oczy - nowego planowanego interfejsu
[Obrazek: eam_2018-6_settings_en-730x492.png]
Jak wynika z opisów teraz wszystkie ustawienia będą w jednym panelu, a podsumowanie nadchodzących zmian poniżej

Cytat:All 2018.6 improvements in a nutshell
Emsisoft Anti-Malware
Redesigned and re-organized settings panel.
Renamed Game Mode to Silent Mode.
Improved auto-update functionality.
Improved handling of license subscriptions.
Improved MSI uninstaller.
Improved offline installation process.
Minor user interface changes.
Several minor tweaks and fixes.

Emsisoft Enterprise Console
Added a setting to disable registry scans for all scan types.
Several minor tweaks and fixes.

Emsisoft Emergency Kit
Several minor tweaks and fixes.
Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli ktoś chce mieć ewentualny wpływ na nowe funkcje, do czego zachęca producent, można skorzystać z tych wątków

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Trzeba się mocno przyjrzeć żeby te zmiany zauważyć.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Nie wiem...odtrąbili sukces w swoich komunikatach, ale może to faktycznie tylko medialny szum, bo szczerze powiedziawszy po ostatnich zmianach "na łatwiejsze"...bo na lepsze to chyba jednak nie...dostali sporo krytyki od użytkowników i to również tych bardziej zaawansowanych i zaangażowanych w rozwój nie tylko ich oprogramowania. Może nie mają póki co innego pomysłu?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Emsisoft się skończył.


To znaczy, mam wrażenie że skończyły się pomysły lub możliwości Emsisoftu. A dokładniej:
- nadchodzą chude czasy dla twórców antywirusów. Microsoft promuje "fabryczne" zabezpieczenia Windowsa, a same antywirusy zaczynają być mocno ograniczone z powodu narzucanych przez Microsoft zasad. Użytkownicy smartfonów jeszcze nie są świadomi zagrożeń mobilnych, ale nawet gdyby byli świadomi, to nikt nie kupiłby antywirusa na smartfona za 90-120 zł rocznie. Spadek zysków pewny.
- ktoś podjął złe decyzje i zmarnowano całkiem dużo kapitału, i tak na przykład Emsisoft kupił Online Armor, a de facto zdobył kapitał ludzki w postaci programistów OA, ponieważ bardzo niewiele kodu OA wykorzystano w zaporze Emsisoft (gdy jeszcze była). Właściwie to nic nie wykorzystano, bo silnik napisano od nowa żeby był zgodny z WFP i nowymi Windowsami.
- nie ma nic innowacyjnego i nowoczesnego. Cisną z sygnaturami i behawioralem, podczas gdy inni mają już to dawno. Oczywiście innym też się pomysły skończyły, ale Emisoft ma/miał pole manewru.
- bawią się w zmienianie etykietek i nazewnictwa funkcji, a prawda jest taka że sterowanie długością czasu, przez który wyświetla się komunikat o aktualizacji jest mocno siermiężne i kojarzy się z taką Avirą Personal Edition Classic z 2007 roku (sorry wciąż to siedzi we mnie Grin)
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
@TW zgadzam sie z tobą zresztą ten wątek na ten temat był już poruszany wiele razy Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
czy
Emsisoft Anti-Malware to tylko antywirus czy program typu Internet Security, bo zastanawiam się nad zmiana mojego pakietu Internet Security?
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
(02.09.2018, 21:09)TheShadow napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy
Emsisoft Anti-Malware to tylko antywirus czy program typu Internet Security, bo zastanawiam się nad zmiana mojego pakietu Internet Security?

Wersja Emsi IS = Emsi Anti-Malware:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości