Więcej niż 4 partycje
#21
Dzięki za REP, jak umiem to pomagam.

Powoli dojdziesz do wszystkiego Smile

Pamiętaj, o tych partycjach recovery na początku dysku, ja to wysadzam w kosmos Smile


Dodano: wtorek, 26 kwietnia 2011, 17:26

No dokładnie o partycjonowaniu to można spoko jakąś pracę zaliczeniową napisaćSmile


Dodano: wtorek, 26 kwietnia 2011, 17:39

Z tego co widzę, to masz dysk 80GB, maksymalnie bym go podzielił na 3 partycje:

1. 1part-system 32GB i reszta na dane
2. 1part-system 32GB, 2part-system 16GB-linux i reszta na dane
3. 1part-system32-64GB i reszta na dane
4. 1part-system32GB Win7, 2part-system16GB XP, reszta dane

Nie wiem, to jest tak mały dysk, że jest mało opcji.

Może napisz czego oczekujesz?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#22
właściwie to jak mam dysk przenośny ponad 230gb [w tym ponad 50% zajęte przez backupy i anime które muszę w końcu zacząć oglądać, reszta to kwejk/demoty i inne obrazki i materiały do nauki XD]to teraz będę prawdopodobnie na tych partycjach dystrybucje linuxa patrzył [raczkuje w tym,ale mam książkę o linuxie XD]więc myślę, że w tej chwili jest wszystko ok, jakbym chciał sobie walnąć kolejną dystrybucję kiedyś to podzielę znowu te 23gb z "home"....także myślę, że na razie zbyt wielkich oczekiwań nie posiadam, wystarczy mi to co jest Winkczyli mówisz, że ta partycję "oem" mogę wywalić? nie zniknie mi jakimś sposobem bios? [haha ]

edit; właśnie sprawdziłem czym dokładniej jest bios [lol]i chyba jednak ta partycję usunąć mogę

edit2; taki ze mnie noob [2lata prawie z netbookiem], że to tragedia ^^"
Odpowiedz
#23
Nie zniknie ci bios, bios jest zapisany w kości pamięci na płycie głownej, nie na dysku Smile

Każdy kiedyś zaczynał, ja też wtopiłem na początku a to jakieś 13 lat temu Smile

Dobrze by było choć raz wypróbować wszystkie operacje na partycjach na jakimś starym, małym dysku, pojmiesz wszystko o co w tym biega.


Przy partycjonowaniu/formatowaniu to 10 razy się zastanów co robisz w danej chwili zanim naciśniesz enter/apply bo zmiany są nieodwracalneWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#24
jak kupie nowego laptopa to masz jak w banku,że ten notebook będzie mi służyć do eksperymentów Wink
Odpowiedz
#25
Podepnę się do tematu, bo mam pewien pomysł ale nie wiem jak będzie z realizacją.
Obecnie są 4 podstawowe:
- ok. 100 MB utworzona przez instalator Win7
- systemowa + programy
- dane
- dodatkowa na Windows Server 2008

Chciałbym mieć obok siebie aż 3 systemy, myślę więc o takim układzie:
- (P) ok. 100 MB utworzona przez instalator Win7
- (P) systemowa + programy
- (P) dane
- (E)
-- (L) Windows Server 2008
-- (L) Ubuntu 11 / Mint + wszystko co sobie on tam utworzy

P - podstawowa
E - rozszerzona
L - logiczna

Nie ma przeciwwskazań? Linux byłby instalowany na koniec, więc z bootowaniem problemu nie ma na 100%.
Odpowiedz
#26
"Byłem uczony" że rozszerzona jest na sda2.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości