Wścibskie ciasteczko GOOGLE.COM!
#1
Zauważyliście, że ciasteczko Google.com ładuje się na dysk/przeglądarki nawet jeżeli nie odwiedza się serwisu google ? Mam wyłączone ciasteczka i jedynie korzystam z zaufanych dodając do listy wyjątków, kiedy jestem na stronie np : Paypal i włączam obsługę ciasteczek, wtedy google automatycznie się wpieprza bez zaproszenia na dysk ! To się nazywa szpieg:/
Odpowiedz
#2
Może z Google Analytics?
Jak chcesz tak bardziej kompleksowo blokować to Adblock + filtry Fanboy''a (łącznie te dotyczące śledzenia + NoScript + np. Better Privacy.
Z drugiej strony, czy jest sens się przejmować ciastkiem google? Oni oferują zbyt wiele zbyt dobrych usług aby z google rezygnować (i na nic im nie pozwalać), po co od razu popadać w paranoję? Smile
Odpowiedz
#3
Ciasteczka google.com nigdy nie mam na dysku ani w przeglądarce, korzystam tylko z kilkunastu zaufanych ciasteczek. Usługi google ? Nie korzystam, jedynie sama przeglądarka gdzie wyłączyłem geolokalizacje oraz doinstalowałem dodatek TrackMeNot . Jeżeli lubisz być perfidnie inwigilowany to korzystaj z usług google...
Odpowiedz
#4
Nie popadam w paranoję więc używam to co oferują, bo w wielu przypadkach ich usługi są po prostu genialne - gmail, picasa (zarówno progs jak i albumy online), narzędzia dla webmasterów, repozytorium czcionek i bibiotek javascript (taki CDN), możliwość podpięcia własnych domen... multum. Jak mi znajdziesz alternatywny na takim samym poziomie to zrezygnuję i się zgodę - coś gorszego nie wchodzi w grę, ciasteczko za tyle darmowych usług to bardzo niewielka cena.
Odpowiedz
#5
Pocztą zarządzam przez Thunderbird - zdecydowanie lepsze od Gmail. Co do reszty ? Nie mam za dużego pojęcia...Mnie te usługi są niepotrzebne do życia, więc nie korzystam, jednakże wiem jedno : Google jest wszędzie i nie bez powodu tworzy "dobre usługi" W dodatku widać jaką mają politykę skoro ich ciasteczko ładuje się na dysk za każdym razem ! Nawet jeżeli nie korzystamy z ich przeglądarki czy usług . Podziękuję . Internet = inwigilacja ale Google - przesadza .
Odpowiedz
#6
Nie no sorry, ale teraz strzeliłeś serią we własne stopy - co z tego, że używasz Thunderbirda, skoro używasz skrzynki email na gmailu?
Czytałeś ich regulamin? Zapewne nie, więc Cię oświecę: jak zechcą, to mogą przeglądać Twoją pocztę, Thunderbird nie ma tu żadnego znaczenia.
Tak więc, z jednej strony jedziesz ich za 1 (słownie: jedno) ciasteczko, z drugiej podajesz własną korespondencję na tacy... to się nazywa hipokryzją <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Ja nie powiedziałem, że żadnego klienta poczty nie używam - mam Outlooka, więc czasami robię z niego użytek. Niemniej skrzynki na GMailu raczej nie zamieniłbym na coś innego, głównie za świetny antyspam i możliwość połączenia kilku kont (jak się ma osobisty adres + 3 z różnych serwisów to ma to znaczenie).
Odpowiedz
#7
Cytat: Nie no sorry, ale teraz strzeliłeś serią we własne stopy - co z tego, że używasz Thunderbirda, skoro używasz skrzynki email na gmailu?

Gdzie napisałem, że korzystam z poczty Gmail ? Pisałeś, że ty korzystasz ale nie ja. W moim przypadku jest to Yahoo.com - antyspam nie jest mi potrzebny gdyż nie dochodzą do mnie żadne śmieci .
Odpowiedz
#8
co do tego antyspamu g to jest jednak lipa kilka razy po wysłaniu mejla z AOL do g dostałem zwrot z linkiem Why has Gmail blocked my messages?
Odpowiedz
#9
VenomX jako, iż jesteś posiadaczem iPoda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie tylko google cię szpieguje Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#10
@zord:
Jeden przypadek na ile tysięcy?

Regulamin Yahoo

Cytat: 7.PRYWATNOŚĆ I UJAWNIANIE DANYCH

7.1.Dane Rejestracyjne i inne informacje o użytkowniku będą przetwarzane zgodnie z nasza Polityką Prywatności. Aby uzyskać więcej informacji należy zapoznać się z pełnym tekstem Polityki Prywatności Yahoo! pod adresem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

7.2.Yahoo! może mieć dostęp do informacji o użytkowniku i do Treści Użytkownika, przechowywać je i ujawniać:
a) swoim spółkom powiązanym znajdującym się na całym świecie w celu efektywnego dostarczania użytkownikowi Usług Yahoo! ;
b)dla celów właściwego administrowania kontem użytkownika zgodnie ze standardowymi procedurami operacyjnymi Yahoo! lub jej spółek powiązanych; i
c)jeżeli jest to wymagane przez prawo, lub działając w dobrej wierze, że taki dostęp, przechowywanie lub ujawnienie jest uzasadnione koniecznością: (i) uczynienia zadość postępowaniu prawnemu; (ii) egzekucji przestrzegania Warunków; (iii) udzielenia odpowiedzi na zarzuty, że pewne Treści Użytkownika naruszają prawa osób trzecich; (iv) udzielenia odpowiedzi na żądania użytkownika dotyczące obsługi; lub (v) przestrzegania praw, ochrony własności lub osobistego bezpieczeństwa Yahoo!, jego użytkowników i społeczeństwa.
Odpowiedz
#11
tyle że Yahoo to tylko jedna strona jest tez wyszukiwarka mało popularna w naszym kraju a g jest prawie na wszystkich stronach wiec jest to ogromne zagrożenie dla prywatności
ja g zablokowałem w pliku hosts taj żeby ich analitycs czy inny syndykat nie śledził mnie na różnych stronach
Odpowiedz
#12
Lukas - to jest standardowa polityka kiedy zakładasz pocztę na danym serwisie, problem pojawia się przy poczcie Gmail . Tam wyraźnie zaznaczone jest, iż czyta się emaile jak i wykorzystuje do zacnych celów ! Yahoo nie czyta bezpodstawnie twoich wiadomości, Gmail - jak najbardziej .
Odpowiedz
#13
VenomX napisał(a):Lukas - to jest standardowa polityka kiedy zakładasz pocztę na danym serwisie, problem pojawia się przy poczcie Gmail . Tam wyraźnie zaznaczone jest, iż czyta się emaile jak i wykorzystuje do zacnych celów ! Yahoo nie czyta bezpodstawnie twoich wiadomości, Gmail - jak najbardziej .


A skąd możesz być pewien co Yahoo robi z twoją pocztą a czego nie Grin
Mógłbyś być pewien gdybyś siedział w Yahoo na wysokim stanowisku Wink
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#14
zawsze i wszędzie jesteśmy inwigilowani nie ma się co oto spierać Cool
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości