Czas ładowania systemu linux ?
#1
W jakim czasie ładuje się wam linux ? W moim przypadku Ubuntu 10.10 jest gotowy do pracy w 27 sekund .

Log boot chart:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Oczywiście wszystko zależy od parametrów naszej maszyny jak i od dysku twardego .
Odpowiedz
#2
A jaki masz system plików?
Odpowiedz
#3
ext4 .
Odpowiedz
#4
VenomX, podkręć sobie tego procka , bo szkoda jak taki potencjał się marnuje w Twoim E4300 Smile
Odpowiedz
#5
U mnie byłoby to znacznie dłużej, ponad 40 sekund. Winę ponosi przede wszystkim wolny dysk (notebookowy).
Ale i tak jest lepiej niż na Windows.
Odpowiedz
#6
facecik napisał(a):VenomX, podkręć sobie tego procka , bo szkoda jak taki potencjał się marnuje w Twoim E4300 Smile

Wykręcony jest na 3,0 Ghz Smile W logu boot chat tego nie widać .

Cytat: Ale i tak jest lepiej niż na Windows.

Poza linuksem mam postawiony również Windows 7. W dniu wczorajszym uruchomiłem i bardzo się zdziwiłem, gdyż ten system w porównaniu z Ubuntu ładuje się cholerycznie długo !
Odpowiedz
#7
Prędkość ładowania ... nie wiem, ale bardzo różnie bo to kwestia ile programów pozostawię otwartych przy zamykaniu. Mało mnie interesują takie testy, przy moim zamulonym hdd to cieszę się z tego iż w ogóle raczy się uruchomić.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
U mnie Ubuntu 10.10 wstawało w 17s i było gotowe do pracy Tongue
Po aktualizacji BIOS ten czas skrócił się o 3s, a także Windows teraz wstaje żwawiej ~ coś koło 34s.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#9
Myślę że na dysku SSD, po optymalizacji spokojnie wchodziłoby poniżej 10 sekund.
Odpowiedz
#10
Dyski SSD są niesłychanie szybkie,jednakże na ten czas zdecydowanie za drogie ! Poczekamy, zobaczymy...
Odpowiedz
#11
No i pytanie, czy Linux nie będzie SSD''ka zajeżdżał... nie wiem jak wygląda kwestia min. TRIM.
Odpowiedz
#12
Od wersji 2.6.33 TRIM jest już wspierane.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości