V Test Programów Zabezpieczających (detekcji)
#21
Comodo posiada 2 typy piaskownic;
-automatyczną
-manualną

Do automatycznej trafiają pliki nieznane i tam są ograniczane, stworzona, aby nie zasypywać alertami, a piaskownica manualna opiera się już na wirtualizacji o czym wspomniałeś.
Odpowiedz
#22
generalnie testy comodo są bez sensu i dla niego musiała by być osobna kategoria Tongue
Odpowiedz
#23
A jakiś wniosek, że bez sensu? Dlaczego? Wyjaśniłem Ci Twoje wątpliwości, i moim zdaniem wynik będzie prawidłowy.Zresztą będziemy o tym dyskutować jak test proactiv będzie na forum.
Odpowiedz
#24
bez sensu bo comodo blokuje nieznane pliki dla tego ze są nieznane blokuje zarówno dobre jak i złe więc jeśli zablokuje cokolwiek to nie wiadomo czemu to zrobił w innych programach jest info ze zablokowały coś co ich zdaniem jest szkodliwe
Odpowiedz
#25
Bo tak ma działać. Dopuszczać bezpieczne pliki, usuwać niebezpieczne, ograniczać nieznane. Mógłby ograniczać wszystkie jak leci ale ma białą listę.
"Blokuje nieznane pliki dlatego że są nieznane" - dokładnie. Masa nieznanych plików to malware, którego dziennie powstaje.... kilkadziesiąt tysięcy. Detekcja najlepszych AV może złapać jakiś... 5-10% z nich?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#26
a ja mam mase bezpiecznych plików nieznanych comodo i co z tego wynika ?
Odpowiedz
#27
Wynika, że biała lista nie jest wszechwiedząca i nie ma na niej wszystkich milionów aplikacji w całym internecie.
Wiesz, że są bezpieczne? Dodaj je do zaufanych.
Tak samo ma OA - w OASIS nie ma wszystkiego. Mnie groził czerwonymi alertami przy uruchamianiu HitMana czy 7Zipa. W Comodo jest to trochę inaczej zbudowane. Zawsze masz Tryb Nauki czy Tryb czystegoPC.

Ale to nie ten wątek do dyskusji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#28
nie ma na tej liście nowych wersji plików starych wersji plików zazwyczaj jest tam tylko jedna z ostatnich wersji wszystkie inne są dla comodo nieznane i lądują w piaskownicy albo wali komunikatami
Odpowiedz
#29
tachion napisał(a):no i gitara dzieki andrzej za test ktos tam pisal ze comodo bedzie 7 he raz pod górke a raz z górki


to jaCool wiesz, skoro raz był piąty...
Odpowiedz
#30
A ten Immunet to z Clam-AV?
Szkoda że nie ma MSE.
Odpowiedz
#31
Tak Immunet Protect 3 z włączonym silnikiem Clam AV.
Odpowiedz
#32
Wszystkie 3 silniki włączone.
Odpowiedz
#33
jakie 3? Co to tupolew?
Odpowiedz
#34
Comodo faktycznie czasem blokuje rzeczy po prostu nieznane i to jest jego wada. Potwierdziło się moje przekonanie do stosowania f-secure''a i przeświadczenie o jego skuteczności Smile
Odpowiedz
#35
Cytat:
niniveh napisał(a):Comodo faktycznie czasem blokuje rzeczy po prostu nieznane


To nie wada, to zaleta, jak blokuje rzeczy nieznane, a jak znasz plik iwiesz co instalujesz możesz z listy blokowanych plików dodać go do zaufanych i po kłopocie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości