Firefox 5
#41
bardok206 napisał(a):@lukasamd jakie są twoje spostrzeżenia po używaniu pale moona ?


Jeszcze nie instalowałem nowej wersji. Jeżeli zmiana względem oryginału będzie jak w FF4, no to... będzie ciekawie Grin


Dodano: 26 cze 2011 17:23

Zainstalowałem, z faster start Firefox 5 odpala się podobnie, a mam na nim kilka wtyczek więcej niż na Pale Moonie.
W przeglądaniu różnicę ciężko wyłapać bo i tu i tu jest włączony pipelinging (z tym, że w Pale Moonie dają max. 16, ja dałem w FF5 max. 8).
Sam nie wiem.. szkoda że nie ma aktualnego flasha x64, wtedy można by porównać x64 do x86.
Odpowiedz
#42
Ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy między tymi dwoma przeglądarkami.
Odpowiedz
#43
weźcie mi powiedzcie czym sie różni ff4 od 5? czymś konkretnym poza wsparciem?
Odpowiedz
#44
Na pewno poprawiono szybkość i kilka innych szczegółów - ale jak chcesz używać starszej wersji to se używaj nikt cię nie zmusza to aktualizacji Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#45
nie, chodzi o to,że czytałem gdzieś,że wersja 5 nie wnosi kompletnie nic nowego tylko pare łat w zabezpieczeniach
Odpowiedz
#46
No to trochę prawda: Firefox 5 to nie jest duża aktualizacja, ale jest na pewno szybszy od 4.
Odpowiedz
#47
yhym ok, kurde nie wiem czyt tu pytać o taka pierdołę czy nie... skąd pobrać te dodatki/wtyczki nortona/kasperskyego itd. do ff?
Odpowiedz
#48
Z tego co wiem, to same się instalują Smile
Przynajmniej w Nortonie tak jest.
Odpowiedz
#49
Tutaj jest taka dosyć przystępnie spisana lista najważniejszych zmian:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Added support for CSS animations
The Do-Not-Track header preference has been moved to increase discoverability
Tuned HTTP idle connection logic for increased performance
Improved canvas, JavaScript, memory, and networking performance
Improved standards support for HTML5, XHR, MathML, SMIL, and canvas
Improved spell checking for some locales
Improved desktop environment integration for Linux users
WebGL content can no longer load cross-domain textures
Background tabs have setTimeout and setInterval clamped to 1000ms to improve performance
Fixed several stability issues
Fixed several security issues
Odpowiedz
#50
@up1; hm...myślałem, że można jakoś oddzielnie dodać no cóż nie bede nortona instalować na tym kompie po sam dodatek :p na drugim zobacze :p

up@2 dzięki
Odpowiedz
#51
FF 5.0.x to po prostu kontynuacja po zamknięciu linii 4.0.x(4.0.1).
Zmienia się pierwsza cyferka na 5 i odliczanie będzie szło dalej - 5.0.x. Długo tak nie potrwa, bo za niedługo będzie wersja 6.0.x i może kilka aktualizacji wpadnie. Co długo też ten stan nie potrwa, bo do końca roku ma być 7.0.x Smile

Wszystko jest pięknie, fajnie, można wrzucać coraz to najnowszą wersję, tylko co poniektórzy nie nadążają z aktualizacją dodatków do nowych wersji (5.0)
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#52
racja z tymi dodatkami to masakra jest... ok jestem po instalacji, startuje szybciej niż wersja 4 i ogólnie pierwsze wrażenie jest raczej dobre, jest szybka, ciekawe na jak długo Wink nie wiem jak wy,ale u mnie po dłuższym użytkowaniu przeglądarka zdaje się tracić kondycje ^^ zwłaszcza ff
Odpowiedz
#53
Jak Ci zwalnia to użyj SpeedyFox.
Odpowiedz
#54
Polecam programik SpeedyFox który optymalizuje "bazę danych" FF''a dzięki czemu działa on szybciej Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do dodatków to ja używam Nightly i u mnie wszystkie dodatki jakich zazwyczaj używam działają Wink
Jakby ktoś pytał oto lista dodatków:
Cytat: Ghostery
NoScript
ADP
DownloadThemAll!
FlashGot
WOT
Stratiform
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#55
Ale Mozilla zmieniła sposób oznaczania kompatybilności, nawet wynalazłem newsa na DP o tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Teraz to już tylko od programistów zależy, czy nadgonią czy nie, wcześniej to często Mozilla spowalniała nadawanie odpowiednich oznaczeń.
Odpowiedz
#56
ok dzięki za roadruner foxaSuspicious wypróbuję jak to działa

edit: huhu rzeczywiście jakby czuć szybsze działanie
Odpowiedz
#57
Chłopaki kasprzaki już działają odnośnie dodatku do FF 5.0 (hotfix b):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Niestety dodatek do Thunderbirda nie działa jeszcze, akurat dzisiaj wyszedł TB 5.0 Smile To pewnie też go uwzględnia niebawem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I tym sposobem już jestem na FF 5.0Grin
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#58
Pytanie do wszystkich czy też tak macie?...już tłumaczę..."piątka" coś dziwnie się u mnie zachowuje...otwieranie każdej strony, nowej karty, odświeżanie to zawsze lekkie przymrażanie Firefoksa...nie reaguje wtedy ani strona na wierzchu, ani żadna inna zakładka, jakby coś się zatykało na łączach. Trwa to sekundę-dwie, ale wcześniej czegoś takiego nie miałem, a występuje zarówno w sieci na sztywnym łączu, jak i na wi-fi.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#59
Utwórz nowy profil Firefoksa i sprawdź czy jest w porządku. Jeśli tak, Twój profil jest uszkodzony. Jeśli nie, to może reinstalacja Firefoksa?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#60
To się objawia jako freez pobierania danych czy raczej freez całej przeglądarki?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości