Bezpieczenstwo/ochrona Firewall - Firestarter ?
#1
Witam,

Pytanie odnośnie zapory ( firewall . )Zainstalowałem Firestarter do konfiguracji. Czy powinno się skonfigurować zaporę w celu zapewnienia dobrej ochrony ? Jeżeli tak, proszę o konfiguracje Smile Nie chciałbym aby jakieś niepowołane osoby wkradły się do systemu .

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Nie pomogę bo nie korzystam z tego typu wynalazków, ale tutaj jest ładnie krok po kroku opisane:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Nie korzystasz ? Dlaczego ? System ten jest na tyle bezpieczny ?
Odpowiedz
#4
W mincie masz gufw, zajrzyj do niego. Ja nic nie zmieniałem, dodałem tylko porty dla utorrenta czy netbios.
Odpowiedz
#5
Korzystam z gotowego skryptu, te programy to tylko nakładki na iptables więc ich nie trza jak się trochę wysiłku włoży. Właśnie nie mieszaj dwóch nakładek gufw oraz firestarter na jednym kompie nie ma sensu i tylko zaszkodzi, korzystaj tylko z jednego.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
O.K zatem włączyłem gufw i włączyłem blokowanie . Mam nadzieje, że to wystarczy .
Odpowiedz
#7
Standardowo włączony Gufw ustawiony na deny (blokuj połączenia przychodzące) z tego co czytałem blokuje wszystkie połączenia z zewnątrz oprócz tych nawiązanych z twojego kompa, więc jak będzie chciał np. korzystać z torrentów to będziesz musiał dodać port do otwartych aby być dostępnym i tak do innych programów potrzebujących otwartych portów.

Dodawanie portów do otwartych to prosta sprawa więc poradzisz sobie bez problemu.

Firestarter odinstalowałeś mam nadzieję by nie mieć konfliktu.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości