IV Test Programów Zabezpieczających ( detekcji)
#21
Morphiusz, ciągłe robienie ofiary z Comodo jest wręcz żałosne Wall
Odpowiedz
#22
W teście nie było tzw.świeżynek,wszystkie malware powyżej 15 dni miały, w skanie zapodałemszodniki z rodziny Amstrad, rodziny Hider, rodziny YB,rodziny LoveBuzz,rodziny Tricks, rodziny Exp i inne, i na tym wykładały się programy av.(stare wirusy pasożytnicze typu DOS).
Odpowiedz
#23
Ambient napisał(a):Morphiusz, ciągłe robienie ofiary z Comodo jest wręcz żałosne Wall


Dokładnie Smile
Odpowiedz
#24
Ambient napisał(a):Morphiusz, ciągłe robienie ofiary z Comodo jest wręcz żałosne Wall


I vice versa.
Ja tylko rozjaśniam pretensje użytkowników.
A że trzeba robić to często - świadczy raczej o ciągłychnarzekaniach.
Nie ma dymu bez ognia.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#25
Nie no Jądruś dajesz radę, niesamowity jesteś...Dzięki jeszcze raz Smile
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#26
avira free niby 91 % ale niestety reszta dużo lepiej
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#27
Mam - żonę od 13 lat, i owszem jest zła, ale jakoś to znosi, generalnie wycięty mam piątek,sobotę i niedzielę, w tygodniu troszkę mniej siedzę na kompie,ale już się przyzwyczaiła troszkę,zawsze jakoś to jej wynagrodzę.

Ale do rzeczy , zainstalowanych ponad 30 programów na virtualu z migawkami.
3 virtuale, czyli skan na raz wykonuję 3 programami,wtedy nie odpalam zbędnych programów na fizycznym, by nie muliło i zawieszało mi maszyn.Po skanie 3 programami wracam do snapshotów z kolejnymi 3 progsami i ciąg się powtarza.
Czyli podsumowując- jestem w stanie w ciągu 10 godzin zrobić skan 15 programami które skanują po około 2 godziny,nie zawsze mam odpalone 3 virtuale,nieraz 2, nieraz 1.Teraz test zajął mi około 32- 36 godzin, z przerwami lekkimi, ale warto było.
Odpowiedz
#28
Avast! świetnie sobie radzi Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#29
Andrzej...kolejny raz ukłon i podziękowania za kawał świetnej roboty. Jak widać IV test nieco pomieszał w szykach, ale przecież trzeba brać pod uwagę, że to wciąż tylko testy "laboratoryjne" na malware z konkretnego przedziału czasowego...w rzeczywistości mamy do czynienia z "niemowlakami" jak i z "dziadkami", więc trzeba chyba bardziej całościowo patrzeć na wyniki. A tak z ciekawości...co to za liczby?
2
to było proste, bo tym mówiono już wyżej...tyle mniej od Comodo wykrył Avast
a wiecie co oznacza ta?
1423
...
...
...
...OK, powiem Smile
o tyle mniej od Avasta w tym teście wykryła AviraWall
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#30
Jakiś "marsellus wallace" pokazał ten test na dp, i przez to zarejestrowałem się na tym forum Smile
PS.Przeraziłem się jak zobaczyłem ile skanuje KIS, może dlatego że używam avasta Tongue
Odpowiedz
#31
ciekawy jestem czy te dobre wyniki avasta czy tam comodo są wynikiem pobierania próbek z naszej niebezpiecznej stronySmile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#32
polak900 napisał(a):ciekawy jestem czy te dobre wyniki avasta czy tam comodo są wynikiem pobierania próbek z naszej niebezpiecznej stronySmile


no ale Andrzej tylko częściowo miał z paczek no a resztę ogólnie z netu..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#33
Piotrex44 napisał(a):
polak900 napisał(a):ciekawy jestem czy te dobre wyniki avasta czy tam comodo są wynikiem pobierania próbek z naszej niebezpiecznej stronySmile


no ale Andrzej tylko częściowo miał z paczek no a resztę ogólnie z netu..


nie zaprzeczam i tak tylko napisałem
według mnie testy bardzo dobre
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#34
hm... były już 4 testy... cały czas masz wszystke.......nie wait.... kiedy zamierzasz z sumowac wyniki wszystkich testów? I czy w ogóle się to opłaca po takich odstępach czasu? Tongue
Odpowiedz
#35
Zsumować wynik można w sensie zebrać te paczki razem 4650 + 9422 + 12000 + 17500 = 43 572 malware i skanować każdym programem av na nowo.
Spokojnie, z każdym testem wzrasta ilość malware w paczce, więc może się doczekamy skanu na takiej ilości, ale to troszkę trwa,trzeba szukać, ściągać, sprawdzać ,kompilować paczkę, dopiero test przeprowadzić.
Odpowiedz
#36
Ja polecam przeprowadzić test na mniejszej ilości malware, ale na maxymalnych ustawieniach każdego programu.

Dzięki za testy, które przeprowadzasz Wink
Odpowiedz
#37
Cytat: ciekawy jestem czy te dobre wyniki avasta czy tam comodo są wynikiem pobierania próbek z naszej niebezpiecznej stronySmile


Wdł moich spostrzeżeń na pewno robi to Arca , Vipre, Ikarus, Avast, Eset (andrzej wysyła), Comodo (languy), Outpost (ja wysyłam).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#38
ELWIS1 napisał(a):Ja polecam przeprowadzić test na mniejszej ilości malware, ale na maxymalnych ustawieniach każdego programu.

Dzięki za testy, które przeprowadzasz Wink


Jakoś nie widzę sensu testować na max ustawieniach bo tylko mała część użytkowników danego probramu zmienia ustawienia Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#39
Eru napisał(a):Jakoś nie widzę sensu testować na max ustawieniach bo tylko mała część użytkowników danego probramu zmienia ustawienia Tongue


Zgadzam się. Nie ma to sensu, test powinien odnosić się do normalnego użytkowania, a w takich warunkach mało kto zmienia opcje - zwykle po instalacji szary użytkownik zapomina do czasu pierwszego alertu.

Można tak zrobić z ciekawości, ale nie widzę sensu męczenia się z jakąś dużą paczką.

Cały czas też zaskakują wyniki i ponawiam, niech chłopaki od paczek zostawiają tak po 10-20 robaczków i taką paczuszkę 200-500 próbek przetestować - to by było ciekawe posunięcie, a wyniki pewnie oddały kto od nas pobiera. Tutaj widać iż dodając trochę z innych źródeł kolejność się zmienia względem wcześniejszych.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#40
Mogę zrobić z ciekawości test na tych programach o ustawieniach na maxa, ale na paczce nie większej niż 3000 - 5000 malware.Co o tym sądzicie?
Malware mają być tzw."dziadki"(starsze) czy dzieciaki"(marzec, kwiecień).

Edit: Na razie w planie jednak, innego typu test.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości