WebGuard i problem z gadu-gadu.....
#1
Witam!

Po aktualizacji Aviry Premium do wersji 8 i doinstalowaniu WebGuard mam problem z gadu-gadu. Problem polega na tym ze podczas uruchamiania gg pojawia sie informacja o błędzie 26b3 i wszystkie osoby na liscie kontaktow sa niedostepne. Szukalem dlugo przyczyny (m.in. przeinstalowalem gg, czyscilem rejestr z wpisow gg itp.) gdy cos mnie tknelo i wylaczylem WebGuard w opcjach Aviry. Problem od razu zostal rozwiazany wiec jest winowajca. I teraz mam pytanie jak zrobic aby WebGuard ignorowal gg i porty na ktorych dziala? Probowalem sam dodac do listy wyjatkow WebGuard Gadu-Gadu ale nie chce to dzialac - nie wiem jak sie za to zabrac.....

Gwoli wyjasnienia gadu gadu w wersji 6.1. ;-D Chcialbym uniknac gadu-gadu w wersji 7 bo mi po prostu nie lezy taka kobyla.... Mysle ze rozwiazaniem byloby dodanie do listy wyjatkow tylko nie wiem jak to uczynic...
Odpowiedz
#2
u mnie znowu na pomiarze łącza

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

skazówka ,ani nie dygnie od uploadu po załączeniu webguard a było web-guard wyłączone do czego to wogule jest?
Odpowiedz
#3
Dobra juz pozbyłem sie kolejnego beznadziejnego,nie przejrzystego programu AVIRA ,który po aktualizacji domyslnej miał wyłączony skan ruchu sieci bo jak to mozna ująć ,jeszcze co do tego pingi w grach miałem wysokie ,ale po powrocie do kasperskiego kasperdki zaprowadził mnie tutaj w 5 minut wykrył to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

NO COMENT
Odpowiedz
#4
Mam ten sam problem.

Zainstalowałem Avira Premium Trial i GG przestal laczyc sie z serwerem.
Przeszukałem cale menu konfiguracyjne Aviry ale nie znalazlem nic odnosnie blokowania dostepu programow do internetu.

Musialem odinstalować Avire i narazie jestem bez antywirusa.
Odpowiedz
#5
Zainstalowałem pełna wersję - testową na dwóch różnych laptopach.
na jednym wyskakuje mi błąd przy uruchomieniu GG chyba ten sam co autorowi tego wątku ,
a na drugim też podobne kłopoty z GG ?!

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu ???
Odpowiedz
#6
Długo używam Aviry z Gadu-Gadu i nie mam żadnych problemów, być może dlatego, że bardziej dbam o system i nie stosuję kiepskich antywirusów Smile
Problem może rozwiązać reinstalacja Aviry (a nie GG) oraz instalacja Banner Killera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy po instalacji Aviry Premium skanowaliście system w poszukiwaniu wirusów?
Jakich antywirusów używaliście wcześniej?

WebGuard nie skanuje sieci tylko strony internetowe a problemy związane są bardziej z Windowsem i GG niż Avirą.
Gadu-Gadu nie należy niestety do zbyt przyjaznych dla systemu programów. Ci którzy używają je dłużej wiedzą o czym piszę Smile
Odpowiedz
#7
Nie zupełnie masz racę !
Nigdy nie miałem żadnych problemów GG !!!
Nie mam też problemów z GG i Avirą w wersji darmowej !
Schody zaczęły się po instalacji Aviry Premium i to na dwóch różnych laptopach !!!
Przejście z powrotem na Avirę darmową i problemy z GG znikają ?!
Używam starszej wersji GG ( 6.1-1999-2004 )-z baner kilerem ;-)
System nowo postawiony - Windows xp pro. z 3 !!!

W ogóle Avira w wersji płatnej nie chodzi już tak rześko jak darmowa ;-)
Więcej skanuje - coś za coś ;-)

Gdzieś na forum w jakimś wątku znalazłem opis poprawek w ustawieniu ?
Nie mogę tego teraz znaleźć ;-(
A było tam o testach ,ze normalnie skonfigurowana Avira na 40 wirusów wszystkie przepuściła , dopiero po pewnych poprawkach w ustawieniach zadziałała odwrotnie ;-)
To bardzo ważne - niestety nie mogę tego wątku teraz odnaleźć ;-(
Może ktoś wie ??
Odpowiedz
#8
gutekbull napisał(a):Nie zupełnie masz racę !
Nigdy nie miałem żadnych problemów GG !!!
Nie mam też problemów z GG i Avirą w wersji darmowej !
Schody zaczęły się po instalacji Aviry Premium i to na dwóch różnych laptopach !!!
Przejście z powrotem na Avirę darmową i problemy z GG znikają ?!
Używam starszej wersji GG ( 6.1-1999-2004 )-z baner kilerem ;-)
System nowo postawiony - Windows xp pro. z 3 !!!

W ogóle Avira w wersji płatnej nie chodzi już tak rześko jak darmowa ;-)
Więcej skanuje - coś za coś ;-)

Gdzieś na forum w jakimś wątku znalazłem opis poprawek w ustawieniu ?
Nie mogę tego teraz znaleźć ;-(
A było tam o testach ,ze normalnie skonfigurowana Avira na 40 wirusów wszystkie przepuściła , dopiero po pewnych poprawkach w ustawieniach zadziałała odwrotnie ;-)
To bardzo ważne - niestety nie mogę tego wątku teraz odnaleźć ;-(
Może ktoś wie ??


Nie miałeś nigdy żadnych problemów z GG? A czy przy zamykaniu systemu również?

Z tym przepuszczaniem 40 wirusów, to kompletna bzdura. Widać, że bardzo krótko używasz Aviry. Oczywiście, że właściwa konfiguracja zwiększa ochronę ale bez przesady.
Avira Premium, to jeden z najskuteczniejszych aktualnie antywirusów.

Obciążenie kompa przez Premium na moim kilkuletnim blaszaku jest niezauważalne. Ciekawe jaki komputer posiadasz?

Podaje link do konfiguracji wersji free:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W Premium dochodzi jeszcze ustawienie Web Guarda, MailGuarda i Guarda. Ja mam w scanie akcję automatic - Deny access a w MailGuardzie: delete email.
W skanowaniu na żądanie, proponuję ustawić wszystkie pliki i archiwa. Pierwsza akcja - naprawa a druga - usunięcie z zaznaczoną kwarantanną.
Odpowiedz
#9
Jurek
Czy ty wszystkich traktujesz jak kompletnych idiotów;-) ;-)
Gdzieś z pół roku temu ,tu na forum bawiono się testami i tak jak mowie -
czytałem w wątku na 40 wszystkie puściła z tymi ustawieniami co są ogólnie znane.
Po zmianie ustawień było odwrotnie !!!
GG żadnych problemów z wersja darmowa !!!
Na czym jadę dwa nowe laptopy Dell i Sony Vaio.

Te ustawienia to min. było ;
scan archive i tam odhaczenie wszystkich 3 podpunktów,
ale wszystkich poprawek nie pamiętam ;-(

Apropos Aviry - to mam wykupioną licencje na NODAi.......... jest w szufladzie ,
a ja używam Aviry - mówi ci to coś ?;-)
Odpowiedz
#10
@ gutekbull

Nikogo nie traktuje jak idiotę.Nie wiem o jakim teście piszesz. Może o tym?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


GOG, który go zapoczątkował wypisał się z forum i usunął wszystkie posty i screeny. Ja to odtworzyłem ale nie pamiętam, żeby ktoś pisał o wpływie konfiguracji na wyniki testu, tym bardziej, że sam na tej paczce testowałem Avire Premium, Free i kilka innych AV.

W opcji scan archive w Guardzie mam wszystko włączone.
Spróbuj ustawić skaner Webguarda i Guarda na automatic "Deny access".
U mnie wszystko hula bez problemów, wcześniej na starszej wersji GG a teraz na nowszej i na drugim kompie z Nowym Gadu-Gadu Beta. Dziwne!
Odpowiedz
#11
Faktycznie dziwne bo kolega ,który założył ten watek ma ten sam problem ???
Ja po prostu wróciłem do wersji darmowej ,ale u mojej pani na laptopie jest nadal wersja Premium -testowa i są schody ;-(

To nie jest ten wątek.
Szukam go od wczoraj, była tam dyskusja ,koledzy przy pomocy jakiejś strony ,czy paczki wirusów testowali Avire i miała ona wpadkę ,ale pamiętam ,
że nie była to kwestiasamego programu co jego ustawień ?
Staram się znaleźć ten watek ,aby zapisać -zapamiętać te zmiany !
Odpowiedz
#12
gutekbull napisał(a):Faktycznie dziwne bo kolega ,który założył ten watek ma ten sam problem ???
Ja po prostu wróciłem do wersji darmowej ,ale u mojej pani na laptopie jest nadal wersja Premium -testowa i są schody ;-(

To nie jest ten wątek.
Szukam go od wczoraj, była tam dyskusja ,koledzy przy pomocy jakiejś strony ,czy paczki wirusów testowali Avire i miała ona wpadkę ,ale pamiętam ,
że nie była to kwestiasamego programu co jego ustawień ?
Staram się znaleźć ten watek ,aby zapisać -zapamiętać te zmiany !


Z tego co zrozumiałem, kolega który założył wątek zainstalował wersje Premium na Free. Być może problem jest z tym związany. Ja przed instalacją płatnej wersji wyinstalowałem darmową. Tu jeszcze jest link który dotyczy podobnego problemu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mimo wszystko jeżeli nie jest to błąd spowodowany instalacją wersji Premium na Free, uważam, że lepiej jednak pozostać przy Avirze Premium i zainstalować nowszą wersję GG z którą nie powinno być problemów Smile
Odpowiedz
#13
Nic nie daje odinstalowanie Aviry i ponowna operacja,
użyłem nawet dość "specjalistycznego" programu do odinstalowania aviry potem kilkoma programami wyczyściłem rejestr itp.
Nic to nie dało błąd 26b3 przy gg wyskakiwał tak samo jak przedtem !

Ale jest rozwiązanie - ten program to naprawia ;-)
Darmowy program GG-Repair 1.0

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub znajdź w Google GG-Repair 1.0
Odpowiedz
#14
Tu jest właściwy link do Gadu-Repair 1.0:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Okazało się jednak, że to problem związany z GG Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości