Antywirus - wymagania sprzętowe
#1
Nie wiem czy dobry dział, mam pytanie
Możecie mi wymienić jakieś programy antywirusowe, które nie mają dużych wymagań sprzętowych, a są bardzo dobre?

/Przeniosłem do działu Prośby z racji tego ze charakter założonego przez Ciebie wątku przerodziłby się w dyskusję

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, która w dziale Programy Antywirusowe jest zabroniona. /Creer
testy
Odpowiedz
#2
Tu masz podobne wątki z wieloma opiniami na naszym forum...możliwe, że coś znajdziesz dla siebie. Jakby co...pytaj Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

U mnie np. na jednym komputerze (stacjonarny) jest PCTools FW i do tego Panda Cloud AV, a an drugim (laptok) jako zapora jest Outpost 2009 Free i Avast 6. Na każdym z nich dodatkowo SpyShelter, który jest doskonałym uzupełnieniem ochrony a przy tym całkiem przyzwoitym HIPSem (monitorem systemu).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Obecnie mam F-secure, czy warto go zamienić na coś innego, lżejszego?Czytałem, że Comodo jest dość dobry?
testy
Odpowiedz
#4
f-secure ma lepszą wykrywalność comodo i raczej nie jest od niego cięższy oczywiście ilość procesów f-secura jest o wiele za dużaWall
comodo ma za to piaskownice która działa jak działa...
i HIPSa który pyta o rózne akcje programów w f-secure także jest HIPS ale pełen automat i pyta tylko w razie jak wykryje cos niebezpiecznego jeśli f-secure dobrze działa to raczej nie ma co zmieniać
Odpowiedz
#5
myślałem, że zmiana antywirusa zmieni szybkość działania mojego komputera, ale jak mówisz, że f-secure jest dobry to oznacza, że czas sformatować mój komputer Smile
testy
Odpowiedz
#6
oczywiście sa lżejsze programy np avast norton immunet
Odpowiedz
#7
ale mi chodzi o lzejsze ale lepsze od f-secure, nie chce zmieniać na coś gorszego
testy
Odpowiedz
#8
Matek...działa?...działa. Coś się sypie?...chyba nie. Co chcesz zmieniać? A jeśli zależy Ci na lekkości, to naprawdę musisz sam poeksperymentować, bo my co najwyżej możemy dać sugestię, ale to na Twoim sprzęcie ma to chodzić Smile Norton...Avast...Immunet...Panda Cloud...wszystko jest lekkie i śmiga u większości bez problemów, ale to tylko AV...do tego zapora...np. PCToolsy, Privatefirewall, Outpost Free - wszystkie za free i wszystkie naprawdę bez zbędnych obciążeń systemu...możesz Look''n''Stop...to już gigant jeśli chodzi o możliwości i nikłe zużycie zasobów, ale płatny. I całe mnóstwo innych kombinacji, które trudno wymienić.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
Po sformatowaniu komputera będę mógł więcej powiedzieć, czy zmiana jest konieczna czy nie, dziękuje wszystkim za pomoc Smile
testy
Odpowiedz
#10
Napisz ile komp chodził bez formatowania, widząc, że masz XP to mogło dojść do "zaprószenia ognia" Smile

Tylko jak już robisz format to zrób pełny, nie quick Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
tommy504 napisał(a):Tylko jak już robisz format to zrób pełny, nie quick Smile

Czemu?
Odpowiedz
#12
Jeśli to HDD to jak najbardziej pełny format, nacechuje jeszcze raz/odświeży klastry, gienek też się pytasz...
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#13
tommy504 napisał(a):Jeśli to HDD to jak najbardziej pełny format, nacechuje jeszcze raz/odświeży klastry, gienek też się pytasz...

A co z 500 gb filmów i muzy,jak ktoś nie ma dysku zewnętrznego ? Aleś Tommy wymyślił Grin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#14
Z tego co wiem, to niskopoziomowy wykonuje się przy występowaniu niestabilnych sektorów albo przy reinicjalizacji dysku.

500GB dysk i takie formatowanie? Dobre kilkadziesiąt minut czekania.
Odpowiedz
#15
W Windows Vista/7 podczas instalacji można wykonać tylko szybkie formatowanie. Ciekawe, czemu zaprzestali dodawania opcji "wolnego" formatowania?
Odpowiedz
#16
A chciałoby ci się czekać, aż zakończy "wolne" formatowanie np dysku 1 TB ? Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#17
Niskopoziomowe != pełne z XP.
Jakbyś przejechał niskopoziomowym, to możesz sobie taki dysk na śmietnik wyrzucić, to robi fabryka, nie userzy.

Różnica między szybkim a pełnym jest taka, że przy pełnym dodatkowo skanuje na obecność uszkodzonych sektorów (dlatego tyle to trwa).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
No oczywiście, że nie. Właśnie myślę, że dlatego to wywalili. Jednak w "zaawansowane" mogliby dodać... Sam mam dysk 750GB, więc biorę szybkie.
Odpowiedz
#19
Staaary... Jak masz F-Secure to naprawdę nie ma sensu zmieniać na coś innego. Masz kompletnego IS-a i chcesz to zamienić na jakiś dobierany do siebie antywir i firewall? Szczęścia, zdrowia i cierpliwości życzę. Naprawdę F-S aż tak nie zamula, jak dwa średnio kompatybilne ze sobą programy...

Poza tym niestety zgadza się, że jak komputer jest zamulony długim działaniem na XP-ku, to szybki format za wiele nie da. Gruntownie i równo z trawą, poza tym polecam przerzucić się na W7. Nie ma już co dudłać tego XP w nieskończoność, to dobry system ale jego czas już przeminął.
Odpowiedz
#20
Cytat: ...poza tym polecam przerzucić się na W7. Nie ma już co dudłać tego XP w nieskończoność, to dobry system ale jego czas już przeminął.

Polecasz 7demke a sam siedzisz na xp...?Tongue
JA bym radził zamianę FS na CIS i nie słuchaj opinii o jego słabej skuteczności, AV w COMODO na poziomie 97% , HIPS zadaje pytania ale chyba od tego jest, a piaskowinica oraz FW w COMODO są bardzo szczelne,sam używam ten pakiet i na razie nie w głowie mi go zmieniać...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości