Comodo Internet Security czy Outpost Security Suite free
#1
Co będzie lepszym rozwiązaniem - Comodo IS czy Outpost SS free?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#2
Jeśli tylko te pakiety wchodzą w gre to wybrałbym comodo, niestety antywirus oss czuć. Jeśli dorzucisz np do oss avire free(najpierw instalujesz avire potem oss, oss wykrywa antywirusa i swojego wylącza)bedziesz miec naprawde dobry zestawik.Tutaj kwestia w języku eng już bedzie kwestią wyboru. Jeśli jesteś noga to comodo a jak nie to najlepszym wyborem będzie jak wyprobujesz oba pakiety.
Odpowiedz
#3
Jak dla mnie zdecydowanie CIS 2011, bo wszystko w jednym pakiecie,nie obciąża systemu,dobra wykrywalność na poziomie 98%, ewentualnie Avira Personal Free + Comodo Firewall i jest bardzo dobrze,avira poziom 99% wykrywalność, firewall comodo bardzo dobry, plus ma piaskownicę i defense+,OSS Free jak dla mnie odpada, moduł antywirusowy słabo wykrywa, muli system,zapora tylko się dobrze sprawuje, czyli tak:

1.CIS 2011cały pakiet nic więcej
2.Avira Free + Comodo Firewall, w miarę lekki zestaw
3.Outpost Firewall Pro(płatny) + Avira Free, lub Avast 6 Free
4.Coś z zestawów płatnych( ale są triale, które można potestować i ocenić).
Odpowiedz
#4
Comodo IS <- sam używam, polecam.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#5
Outpost, świetna zapora, bardzo dobrze skonstruowano system zabezpieczeń. No i marka bez ciemnych stron.
Odpowiedz
#6
CIS.
Outpost jest trochę biedny w wersji darmowej, wydaje mi się, że oferuja troche groszą ochronę, po odpowiednim skonfigurowaniu jest porównywalna.
CIS ma paiskownicę, szczelną zresztą jak widać.
CIS ma też białą listę, więc jeśli będziesz instalował coś czy OSS poza learning mode to zasypie Cię alertami o ciężkiekj do zrozumienia treści, po angielsku (minus względny).
Lepsza i całkiem przyzwoita wykrywalność Comodo.
OSS ma kilka fajnych pierdółek, ktore są fajne, m.in. wykrywanie flash disku i skanowanie go, promp przed full-screen i przejściem do trybu rozywki (CIs też ma, ale musisz włączyć ręcznie).
Reasumującto polecam CISa, sam używam i jestem zadowolony.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
A są jakieś ciemne strony w CIS? Jak były to dawno i nie prawda,ważna jest skuteczność, a tą Comodo raczej nie grzeszy, nie mam uprzedzeń, wierzyć we wszystko to co pisząto tak jak w nic nie wierzyć, Eset miał też wpadę z Avastem a i teraz w jego instalce wykrywa jakieś duperelki, ale Ci którzy wiedzą, że to błąd i celowe zagranie ze strony Eseta i tak go zainstalują i tyle.Napisałem także,że Agnitum ma dobrą zaporę, bo to akurat wiem,ale cały pakiet OSS Free, ogólnie wypada blado w stosunku do pakietu CIS, i to fakt nie zaprzeczalny- ja to tak odczuwam.
Odpowiedz
#8
Są "ciemne strony".
Np oczernianie przez niebezpiecznika, gdzie jego sponsorem jest konkurencja w certyfikatach, odsprzedaż od partnera comodo certyfikatów do podejrzanych źródeł, gdzie gdy sprawa wyszła na jaw certyfikaty zostały anulowane a praca zerwana, zapisy w licencji znajdujące się u Nortona i innych.
No i hit czyli dołączanie malware w postaci ask toolbara.

Aha, zapomniałem dodać, że CIS może wyświetlać komunikaty, jeśli dana aplikacja jest poza białą listą. Owa powiększa się codziennie, egzotyczne aplikacje rzeczywiście mogą być ograniczane, wystarczy dodać je do zaufanych lub zgłosić do comodo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
morphiusz napisał(a):Są "ciemne strony".

Ciężko jest wybielić ciemne strony... wie o tym najlepiej Spyware Terminator.
Odpowiedz
#10
Eugeniusz napisał(a):
morphiusz napisał(a):Są "ciemne strony".

Ciężko jest wybielić ciemne strony... wie o tym najlepiej Spyware Terminator.

Racja, tym bardziej jesli chodzi o branze "security" gdzie zaufanie to fundamentalna sprawa.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#11
Eugeniusz napisał(a):
morphiusz napisał(a):Są "ciemne strony".

Ciężko jest wybielić ciemne strony... wie o tym najlepiej Spyware Terminator.


Zaintygrowałeś mnie sprawą Terminatora..

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
morphiusz napisał(a):Zaintygrowałeś mnie sprawą Terminatora..

Antyspyware z monitorem systemu, całkiem przyjemnym. Niestety ale puszczał celowo spyware (chyba jakieś toolbarki) firm z którymi współpracował. Do dzisiaj reputacji nie odbudował. Ichito będzie wiedział więcej.
Odpowiedz
#13
Tak, ten artykuł na niebezpieczniku to czysta propaganda. CIS jest świetny, polecam każdemu. Co do przesyłania jakichś plików - bardziej szpiegują was Wasze chromy niż Comodo.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#14
O tak i nawet zdjęcia z kosmosu nam robią.Google chce wiedzieć wszystko, a Comodo-to co musi wiedzieć, by Nas chronić, właśnie od takiego Google.(wywaliłem Chrome,Comodo blokował jakiś plik dll w tej przeglądarce, teraz tylko Opera 11.10 i tyle).
Odpowiedz
#15
Dawno temu robiłem teścik 3 HIPSów - wyniki są w formacie .odt więc zainteresowanych proszę o powiadomienie na PM.
Były to CIS, OA i Oss Free.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
morphiusz napisał(a):Dawno temu robiłem teścik 3 HIPSów - wyniki są w formacie .odt więc zainteresowanych proszę o powiadomienie na PM.
Były to CIS, OA i Oss Free.

Nic nie stoi na przeszkodzie zebys nie mogl udostepnic tych testow publicznie na forum w osobnym temacie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
Odczytają je osoby z najnowszym officem bodajże i openofficem.
Tak też zrobię.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Możesz wydrukować do PDF (wyeksportować).
Odpowiedz
#19
morphiusz napisał(a):wykrywanie flash disku i skanowanie go, promp przed full-screen i przejściem do trybu rozywki (CIs też ma, ale musisz włączyć ręcznie).


ok, ale gdzie? Tongue to chyba jest lepsze od IS, czy nie bardzo? [lol]
Odpowiedz
#20
shinjiru napisał(a):
morphiusz napisał(a):wykrywanie flash disku i skanowanie go, promp przed full-screen i przejściem do trybu rozywki (CIs też ma, ale musisz włączyć ręcznie).


ok, ale gdzie? Tongue to chyba jest lepsze od IS, czy nie bardzo? [lol]


Outpost ma wykrywanie i skanowanie dysków przenośnych.
Z Comodo możesz zrobić to ręcznie.
ProActive Security jest lepszą konfiguracją, sam jej używam.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości