Kupno TV w sklepie internetowym
#21
Piotrex44 napisał(a):czemu nikt nie wspomni o samsungu.taki np. sony jedzie na ich podzespołach,a cenowo jest dużo droższy..
co do plazmy to wiem tylko że żywotność krótsza od lcd no i matryca się grzeje

Dziwną masz tą plazmę Piotrex44...bo u mnie nic się nie grzeje Grin
Daj szybciutko linka do newsa o : żywotności paneli LCD przekraczającej 100 000 godzin Tongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#22
Postaram się to objaśnić jak najprostszymi słowami żeby co poniektórzy zrozumieli, telewizor plazmowy opiera zwoje działanie na pobudzeniu gazu szlachetnego do świecenia przy pomocy wysokiego napięcia. Co wiąże ze sobą pierwszą wadę mianowicie większe zużycie energii elektrycznej. Niestety ale światło wyemitowane w tym procesie leży poza granicą obserwowanych barw bo jest to ultrafiolet, światło to jednak jest zamieniane na trzy podstawowe kolory przez odpowiednie luminofory subpixeli które niestety zużywają się w innym tempie co powoduje przekłamania kolorów, producenci chcąc ukryć tą wadę stosują algorytmy sterujące które zwiększają napięcie zasilające subpixele bądź zmieniają modulację sterowania nimi, co niestety w konsekwencji tylko przyspiesza ich wypalanie się i zwiększa zużycie prądu przez panel plazmowy.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#23

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#24
Przecież w wątku tu jest mowa o telewizorze z podświetleniem LED a nie pewnie jak w teście CCFL, poza tym widać i tak że zużycie energii plazmy jest większe.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#25
W wątku jest mowa o wszystkim...a nie tylko o LED Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#26
Tak ponad 200W dla Plazmy i koło 100W dla LED LCD to jedno i to samo, poza tym większość scen w filmach, programach TV czy wydarzeniach sportowych to ciemne gotyckie plenery.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#27
SE7EN napisał(a):Tak ponad 200W dla Plazmy i koło 100W dla LED LCD to jedno i to samo, poza tym większość scen w filmach, programach TV czy wydarzeniach sportowych to ciemne gotyckie plenery.

Kup miernik i se pomierz...zaprawdę powiadam Ci,że wyniki będą całkiem inne...wszystkie sceny w " filmach,programach TV i wydarzeniach sportowych"-to piękne naturalne odzwierciedlenie kolorów i naturalne barwy Smile
Jeszce raz powtórzę : ktoś Cię nie lubi i bardzo skrzywdził opowieściami o plazmach Tongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#28
Podepnę się pod temat - szukam czegoś niewielkiego, około 19-21 cali, musi mieć DVB-T bo ma służyć właśnie bez anteny. Na full hd mi nie zależy (starczy hd ready), acz jakość ogólnie dosyć ważna. Cena tak do ok. 950zł. Znalazło by się coś ciekawego?
Odpowiedz
#29
lukasamd napisał(a):Podepnę się pod temat - szukam czegoś niewielkiego, około 19-21 cali, musi mieć DVB-T bo ma służyć właśnie bez anteny. Na full hd mi nie zależy (starczy hd ready), acz jakość ogólnie dosyć ważna. Cena tak do ok. 950zł. Znalazło by się coś ciekawego?


Polecam coś ze stajni Samsunga najlepsza oferta cena/jakość.
jeśli oszczędność prądu to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a tutaj z usb (filmy,muzyka,zdjęcia)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#30
Ja kupowałem przez neta TV, długo siedziałem na paru forach i się oczytałem co wybrać. Parę wypraw do sklepu by zobaczyć jak to wygląda na żywo, głównie wpatrywanie się w skalowanie marnego obrazu z anteny analogowej.

Wybrałem Sharp TV LED LC-40LE810E i nie mam czego żałować - obraz żyleta z analogu co dziwi, teraz trza tylko wybrać jakąś tv-hd i będzie gitara. TV dla rodziców i bardzo zadowoleni.

Dlaczego nie plazma? Ponieważ mój model, w który uderzałem Panasonica miał przypadłość wydawania z siebie dźwięków (a z tym walczyć by mi się nie chciało). Druga sprawa zużycie prądu o wiele mniejsze, za co plus. Inne marki? generalnie miałem wybrane tylko trzy Panasonic (plazma), Sony (lcd-led), Sharp (lcd-led), bo reszta jakoś mało dla mnie zaufana no i te miały najlepsze skalowanie analogowego sygnału, więc reszta odpadała w przedbiegach.

Kupno przez neta, nic niezwykłego zamawiam z płatnością u siebie, sprawdzam dokładnie paczkę, czy wszystko w środku jest oraz bez uszkodzeń. Zamawiałem przy mrozie -15 stopni i się bałem jak dotarł - zimny jak lód, stał tak ponad 24h w domu aby się ogrzać oraz by wilgoć odparowała (a była) dobrze.

Edit: Najlepszy po wypakowaniu efekt, jak stanął koło starego tv .... pro widok 1:3 porównanie wielkościGrin
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#31
Buri , wybacz ,ale jak widzę taką bzdurę, to mi się sama klawiatura włącza i odpisuje.
Jak można na analogu mieć obraz żyleta na 40 calowym LCD !!!!
Mam wrażenie ,że nie widziałeś obrazu z normalnego sygnału , bo inaczej nie pisał byś takich bzdur.
Odpowiedz
#32
facecik napisał(a):Buri , wybacz ,ale jak widzę taką bzdurę, to mi się sama klawiatura włącza i odpisuje.
Jak można na analogu mieć obraz żyleta na 40 calowym LCD !!!!
Mam wrażenie ,że nie widziałeś obrazu z normalnego sygnału , bo inaczej nie pisał byś takich bzdur.

Wypraszam sobie! Chcesz? Przyjedź porównasz z starym tv, bo tylko tak mogłem się odnieść, to jest porównanie do starego Elemisa i tyle. Czytaj dokładnie, można było wysnuć iż porównuje z starym tv oraz lekkie odniesienie ewentualnie do tv samsunga w skalowaniu materiału analogowego (tylko materiał analogowy z sypiącej się anteny). Dlatego nie pisałem bzdur Wink

Wiem o co Ci chodzi, ale kurde w 1 dzień nie udało mi się podłączyć lepszego źródła obrazu bo musiałem wrócić na studia. Ale już nie mogę się doczekać zapuszczenie anime-HD oraz jakiś filmów w HD bo to będzie miazgaCool
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#33
buri napisał(a):
facecik napisał(a):Buri , wybacz ,ale jak widzę taką bzdurę, to mi się sama klawiatura włącza i odpisuje.
Jak można na analogu mieć obraz żyleta na 40 calowym LCD !!!!
Mam wrażenie ,że nie widziałeś obrazu z normalnego sygnału , bo inaczej nie pisał byś takich bzdur.

Wypraszam sobie! Chcesz? Przyjedź porównasz z starym tv, bo tylko tak mogłem się odnieść, to jest porównanie do starego Elemisa i tyle. Czytaj dokładnie, można było wysnuć iż porównuje z starym tv oraz lekkie odniesienie ewentualnie do tv samsunga w skalowaniu materiału analogowego (tylko materiał analogowy z sypiącej się anteny). Dlatego nie pisałem bzdur Wink

Wiem o co Ci chodzi, ale kurde w 1 dzień nie udało mi się podłączyć lepszego źródła obrazu bo musiałem wrócić na studia. Ale już nie mogę się doczekać zapuszczenie anime-HD oraz jakiś filmów w HD bo to będzie miazgaCool

Co sobie wypraszaszSmile, w żaden sposób nie miałem na celu Cię urazić.
Bzdurą jest, że obraz na analogu określiłeś jako żyleta, to niepodważalny fakt.Nie muszę do Ciebie jechać , bo wiem o czym mówię .
A gdzie napisałeś ,że porównujesz obraz do starego Elemisa ?
To nie ja źle czytam, tylko Ty nie do końca wyraziłeś swoje spostrzeżenia.
Odpowiedz
#34
Olać to ważna dla mnie jako ''zwykłego użytkownika tv'', że jest lepiej niż było mimo marnego sygnału. Może też niewyraźnie napisałem, ale w myślach było co innego. Zresztą ja nie oglądam TV bo tam nic nie ma, tylko ewentualnie będę podłączał zewnętrzne źródło z gotowym materiałem do wyświetlenia.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#35
buri napisał(a):Ja kupowałem przez neta TV, długo siedziałem na paru forach i się oczytałem co wybrać. Parę wypraw do sklepu by zobaczyć jak to wygląda na żywo, głównie wpatrywanie się w skalowanie marnego obrazu z anteny analogowej.

Wybrałem Sharp TV LED LC-40LE810E i nie mam czego żałować - obraz żyleta z analogu co dziwi, teraz trza tylko wybrać jakąś tv-hd i będzie gitara. TV dla rodziców i bardzo zadowoleni.

Dlaczego nie plazma? Ponieważ mój model, w który uderzałem Panasonica miał przypadłość wydawania z siebie dźwięków (a z tym walczyć by mi się nie chciało). Druga sprawa zużycie prądu o wiele mniejsze, za co plus. Inne marki? generalnie miałem wybrane tylko trzy Panasonic (plazma), Sony (lcd-led), Sharp (lcd-led), bo reszta jakoś mało dla mnie zaufana no i te miały najlepsze skalowanie analogowego sygnału, więc reszta odpadała w przedbiegach.

No widzisz Buri...chodzisz po sklepach i patrzysz na obraz...a tam nastawy w LED-ach i LCD-kach na maxa do tego oświetlenie odbijające się od paneli...czyli totalna lipa Wink skalowanie SD Sharp w Twoim modelu ma bardzo dobre...oczywiście nie ma mowy o żadnej : "żylecie"
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#36
No nie wspomniałem iż już próbowałem z ustawień forumowych wy-kalibrować obraz ... mordęga, ale różnice widać - ładnie wygląda standardowy w Sharpie profil film.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#37
Ja w swoim Sharpie mam cały czas ustawiony profil Dynamiczny.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#38
Plati napisał(a):Ja w swoim Sharpie mam cały czas ustawiony profil Dynamiczny.

Jaki to model Sharpa ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#39
Jakiś aquos.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#40
U mnie stanęła miesiac temu plazma Panasonica- pełen zachwyt.

Większy [zasadniczo]pobór prądu nie uciska portfela, gdyż jest to moje ''kino'' - oglądam max 2 filmy/ weekend.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości