Problem z SRP - programy wymagają wysokiego poziomu
#1
Ustawiłem sobie SRP na koncie administratora zgodnie z opisem na wildersach oraz w tym temacie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety, pojawia się pewien problem. Większość programów nie działa pod uprawnieniem zwykłego użytkownika ("Basic User"). Dotyczy to np. Dropboxa, Firefoxa, PSPada. Aby program działał poprawnie, muszę dać mu najwyższy poziom w dodatkowych regułach ("Unrestricted"), no ale np. w wypadku przeglądarki internetowej to bezsensowne rozwiązanie kłócące się z ideą ustawiania SRP.

Jako domyślny poziom mam ustawione blokowanie, jako że używam Windowsa 64-bitowego, dodałem katalog Program Files (x86) do dozwolonych, do tego katalog w którym trzymam instalatory plików, oraz programy portable często używane (próbowałem na nie dać Basic User, no ale wtedy nie działają).
Jest to ustawienie na wszystkie pliki i na wszystkich użytkowników, z certyfikatami nie grzebałem, bo nie znalazłem opisu czego to dotyczy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



W sumie nie wiem na czym polega problem, bo dodatkowe reguły blokujące spisują się idealnie (np. na cmd, regedit), ale podejrzewam, że coś tu rozumuję w niewłaściwy sposób Smile
Odpowiedz
#2
Czytales ten temat na Wildersach?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Hm.. czyli o ile dobrze zrozumiałem, nie zrobię tak jakbym chciał (czyli ustawić programy na basic w wypadku admina), no chyba żeby z tym rozszerzeniem pokombinować, chociaż nie wydaje mi się to zbyt ciekawe. Lepiej chyba będzie pracować na ograniczonym, a do tego jeszcze mu nieco śrubę przykręcić całkowicie blokując niektóre aplikacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości