Banki a zabezpieczenia?
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ten artykuł jest godny lektury.
Odpowiedz
#2
Na szczęście mój bank (ABN Amro) dał mi token sprzętowy, więc jestem raczej dobrze zabezpieczony.
Największa pomyłka, według mnie, to były kody - zdrapki w Inteligo.
Odpowiedz
#3
BGŻ ma hasła jednorazowe, które dostałem i jest też gicior.
Odpowiedz
#4
Korzystam z mBanku hasło jednorazowe na telefon i mam zablokowane rozmowy z numerów zastrzeżonych, aby mnie nie denerwowali bo tylko z reklamami dzwonią. Podstawa to myślenie, choć obecne sposoby są przebiegłe - ja przyjąłem proste bank nic ode mnie nie chce.

Człowiek ciężko haruje na każdy grosz, państwo zabiera połowę, a resztę chcą ci ukraść, dosłownie parodiaWall
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
Hakerzy zaatakowali polskie banki :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Trzeba być bardzo czujnym by nie stracić oszczędnościNone Kurcze blade, na każdym przysłowiowym kroku jak się nie okradną, nie pobiją to z pewnością oszukają...
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#6
Szkodliwe oprogramowanie na komórkę ... cóż chyba trza wyjąć z szafy zabytkowe telefony. Od dawna uważałem iż taka 6310i to ideał Grin
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
Mój bank...Pekao SA...już zareagował i zaraz po zalogowaniu pojawia się ekran ostrzeżenia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
Tak, aktualizuj system jak piracki Windows to powszechność w prywatnych domach. Nie rozumiem dlaczego ludzie (głównie dzieciaki jednak) dodatkowe 300 czy 500 złotych wolą wydać na lepszą kartę graficzną czy procesor x-rdzeniowy (z którego w ulubionej grze jak GTA:IV nie skorzystają) niż wydać na system. Bo jakoś to będzie...
banki mają ciężkie życie Sad
fajnie że Pekao daje antywirusy, chyba na pół roku, przy współpracy z Ikaria.
Odpowiedz
#9
Czyli zemana i spyshelter teraz może realnie się przydadzą.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#10
donq napisał(a):Czyli zemana i spyshelter teraz może realnie się przydadzą.

To nie jest takie proste, a wiem z doświadczenia. W domu mam postawione na najprostszy system.

WinXP SP3 + optymalizacja (porty, usługi, luki itp.) + Immunet Free + FW systemowy + FW router + aktualny system oraz profilaktycznie jak jestem w domu co 1-2 miesiące pełen skan kompa różnościami. Obecnie zero problemów, nie licząc jakiś ciasteczek.
Było również uświadamianie oraz krótko jak korzystać z banku i to wystarcza na całe szczęście słynne ''3xNIE''.

SS odpada bo i tak by klikali zezwól tylko, ale po 2 latach nie widzę potrzeby nic dorzucać ani zmieniać.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#11
Dla takich użytkowników lepszy jest Prevx Safeonline który chroni połączenie z bankiem, tj. zapobiega przechwytywaniu haseł w czasie logowania. Jest lekki, prosty (o nic nie pyta), bardzo skuteczny (nie daje się ZeuSowi podobno).
Dla użytkowników Fejsa za free ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

z tym klikaniem zezwól u mnie jest to samo, w końcu rzuciłem to. Niech się martwią sami...
Odpowiedz
#12
Jest tez darmowy Trusteer Rapport.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#13
Creer napisał(a):Jest tez darmowy Trusteer Rapport.

który niestety nie wspiera bardzo bezpiecznej przeglądarki OPERA
Odpowiedz
#14
Truster Rapport chroni tylko bank ING i zagraniczne banki. Nawet jeśli doda się stronę do zaufanej to nie chroni, jeśli nie ma w bazie banku z którym współpracuje.

A Prevx ma problem z polskim językiem klawiatury tzn. nie ukrywa znaków. Mówiąc prościej nie szyfruje. Chociaż w przypadku Prevxa to złe określenie.
Odpowiedz
#15
ELWIS1 napisał(a):Truster Rapport chroni tylko bank ING i zagraniczne banki. Nawet jeśli doda się stronę do zaufanej to nie chroni.

Specjalnie sprawdzalem na stronie jednego z polskich bankow.
Login - nr ID klienta - jest przechwytywany/nieszyfrowany, natomiast haslo juz Trusteer szyfruje zamieniajac je w ciag alfabetu abcdefgh... Nie gwarantuje czy na innych stronach polskich bankow tez to zadziala.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#16
U mnie nie szyfrujeSmile

Pisałem kiedyś do nich i napisali, że mam dodać stronę do zaufanych. Nic to nie dało.

Creer, a masz inny bank niż z tych niżej wymienionych?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Nie ma go na tej liscie.
Jak znajde troche czasu i nie zapomne to postaram sie sprawdzic inne strony bankowe.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#18
W Polsce co najwyżej jest ING, Santanted i HSBC. No i do tego dochodzi PayPal i eBay. Trochę marnieNone2
Odpowiedz
#19
mam pytanie, bo ta moja słynna znajoma która ma w du...ie antywirusa logouje się często do banku Grin
Odpowiedz
#20
Shinjiru ja tez nie uzywam AV realtime, to jeszcze o niczym nie swiadczy.
shinjiru napisał(a):logouje się często do banku xD już ma się martwić, czy od czego to zależy? [no niebezpieczeństwo wykradzenia hasła

Od kilku czynników, polecam lekture

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. To powinno dać Tobie/Twojej znajomej pewien zarys w tej kwestii.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości