Jak długo użwacie danego AV?
#1
Często przeglądam forum SG i mam wrażenie, że wielu użytkowników bardzo często zmienia pakiety zabezpieczeń, nawet czasem wydaje mi się, że co miesiąc. Tak, tak wiem to forum o zabezpieczeniach więc większość osób testuje różne programy zresztą tak jak ja Wink
Przecież trzeba być na bieżąco w nowych technologiach.
Ale zastanawia mnie kilka rzeczy:
1) Jak często zmieniacie swój podstawowy program do ochrony. Bo jeżeli dajmy na to zmienia się swojego AV raz na pół roku to nie opłaca się kupować na niego licencji. (Są przecież różne promocje)
2) I ile osób używa danego AV dłużej niż rok bo tak dobrze mu się sprawdził. Możecie też podać jaki to program.

Tylko proszę nie wywoływać dyskusji, który z nich jest lepszy. Bo wiadomo dla każdego najlepszy będzie ten, który najbardziej mu odpowiada i według jego przekonania chroni najlepiej.
Możecie podawać też argumenty dlaczego używacie jakiegoś AV lub innego zabezpieczenia np: Firewalla, HIPSa dłużej niż rok.
Tylko proszę nie wytykać słabości innych programów a podawać silne strony programu, którego używacie.
Chodzi mi tylko o wasze subiektywne opiniea nie który jest najlepszy Wink
Odpowiedz
#2
Od października 2010 używam Avasta Free. Wcześniej, przez 5 lat używalem Aviry Free. Przedtem przez 3 lata używałem produktów Norton. A jeszcze wcześniej to w ogóle nie używałem antywirusów. I tyle Smile Rzadko zmieniam antywirusy. Jeśli Avast nie obniży lotów, a Aviry nie będzie po polsku, to będę nadal uzywal Avasta.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#3
moim podstawowym programem ochrony nie jest av tylko dmpf + SS - tego bardzo długo nie zmieniałem
czasami coś testuje obecnie immunet
wcześniej używałem tylko aviry premium
przed avirą był tylko kis i nis
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
AD1. Czasami to są u mnie 2-3 tygodnie. Aktualnie mój sig już nie jest aktualny, chociaż kilka dni temu go poprawiałem.''

Mam mózg, wiec używam av jak najlżejszego, a przy tym jakiegoś kompromisowego. Do niedawna używałem Nortona 360, ale wydajnością lepsze są CIS, MSE, Avast Free oraz Immunet, więc teraz z nich coś wybieram. Firewall jak dla mnie nie potrzebny, Win7 ma wystarczający.
Odpowiedz
#5
InnoculateIT - 1 rok
AniViralToolkit Pro czyli Kasperski - 2 lata
Panda - 1 rok
znowu Kasperski - 2 lata
GData - 3 lata
Webroot - 2 lata
a w testach to chyba wszystko, poza hakerzy.net
Odpowiedz
#6
Z antywirusów najdłużej używałem Avasta...z przerwami na inne softy (Av czy pakiety IS) już z 5-6 lat. Jeśli chodzi o inne Av to:
Immunet - prawie rok
Ashampoo AMW - z pół roku
Panda CA Free w dwóch "ratach" - niemal rok
Pakiety:
KIS - prawie rok
BullGuard - pół roku
Fortinet - też kilka miesięcy
Zapory:
Privatefirewall - z przerwami prawie tak z 1,5 roku
PC Toolsy - kilka miesięcy (właśnie dołożyłem ją do jednego z zestawów)
Filseclab - aktualna (chyba z 3 przymiarka do niej) od jakoś 2 miesięcy, ale w sumie to ok. pół roku
NetVeda - parę miesięcy
Z innych softów:
SS - od roku prawie (teraz na wszystkich 3 komputerach u mnie)
ThreatFire - od kilku lat raz na jakiś czas
Malware Defender, NetChina - po 2-3 miesiące jakoś
Aha...no i zapomniałbym o softach do wirtualizacji Smile Był Returnil w różnych wersjach przez w sumie ok. rok, był Wondershare Time Freeze ze 2-3 miesiące i jest teraz niezmiennie od jakoś roku Shadow Defender.
Z czego wynikają zmiany?...przyczyn jest kilka i to różnych możliwych...a to jakaś ciekawa promocja...a to chęć poznania czegoś nowego...czasem powrót do znanego softu z czystej chęci odświeżenia go sobie lub poznania jego nowej wersji...czasem kaprys lub moda Smile Czasem coś spasuje na dłużej, czasem nie i szukamy czegoś w zamian...zresztą powszechnym chyba tu nawykiem jest ciągłe eksperymentowanie i "szukanie dziury w całym", więc normą są zmiany bądź kosmetyczne bądź przebudowywanie zestawów w całości i od podstaw.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Ciężko mi sobie to przypomnieć.
U siebie na komputerze Avira Free 2 lata, później Comodo z 2 lata, obecnie testuje kolejny raz Immunet oraz SS Premium do momentu istnienia Win na mym kompie.
Drugi komputer w mym władaniu: Avira Free 2-3 lata, rok Comodo, obecnie Pand Cloud Pro.
Tych 1-3 miesięcznych nie pamiętam to były eksperymenty.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
Bardzo długo używałem starego Avasta, gdzieś od wersji 4.5, a może i starszej, w zestawie z Sunbeltem personal firewall (kerio). Potem jakoś fascynacja Avirą (2008-2009) a teraz to różnie. Obecnie nie mam nic. Na laptokach rodziny Norton IS, Panda IS.
Odpowiedz
#9
Ja wielu używałem,
2000-2001 - Norton
2002?-2008- Avast lub AVG
2009-2010 - F-Secure AV
2010-2011 Kaspersky IS
2011 - dziś eset nod32+comodo fw+ mbam
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#10
Avast Free + Kerio-1,5 roku
KIS-2 lata z przerwami.
Poza tym : Malware Defender,Shadow Defender,Outpost Free,Comodo Firewall,ESS,DW,DWPF,WinPatrol,SS.
Teraz : NIS + GW-najlżejszy pakiet i najlżejszy HIPS...do tego oba : bezobsługowe Wink
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#11
ja jak miałem winxp to najdłużej używałem nortona i defensewall przez 3 miesiące avasta 5, teraz na lmde korzystam tylko iptables
Arch + router z firewall + Iptables
Odpowiedz
#12
U mnie było tak:
Avast! - 6 lat chyba
Avira - miesiąc
AVG - rok
Panda IS - 10 minut 2 razy
Immunet - 10 min.
KIS - tydzień
NIS - miesiąc
Comodo - miesiąc
...
...

Dalej i dalej, sam wszystkich nie pamiętam. Ostatnio miałem 2 dni Avast! Free i teraz mam lickę do Internet Security z promocji Zemane.
Odpowiedz
#13
Hmm muszę przyznać, że ciekawie u was to wszystko wygląda.
Z tego co napisaliście można powiedzieć, że jeśli produkt komuś spodoba się to zostaje na komputerze na dłużej.
Z tego wniosek dla firm, że warto dbać o swoich klientów i próbować dobrym produktem (i może czasem reklamom) przyciągać nowych użytkowników bo potencjalnie będą klientami powracającymi do sprawdzonej przez siebie marki.
A teraz może inaczej postawione pytanie:
Jak długo używaliście swojego pierwszego AV na pierwszym komputerze i czy do niego później powracaliście?
I żeby nie było, że tylko wy odpowiadać to i ja odpowiem.
Pierwszym moim AV był MKS_VIR nawet nie pamiętam w jakiej wersji. Żałuję jedynie, że nie mam jego instalki bo naprawdę miał bardzo przyjazny interfejs i wtedy był uważany za dobry program AV poza tym był lekki. Jednakże dziś do niego bym nie wrócił, ze względu na mniejszą skuteczność od darmowych AV. Drugim programem AV był AntyVir Personal Classic obecnie Avira, która wiele razy gościła na moim komputerze.
A i żeby nie było, że jestem jakimś przedstawicielem firmy, która robi badania Grin
Mnie zwyczajnie interesuje kwestia podejścia do zabezpieczeń od strony użytkownika i przywiązanie się do produktu.
Odpowiedz
#14
Moim pierwszym AV był Avast! Home Edition. Miałem go około 6 lat. Wróciłem do niego ostatnio.
Odpowiedz
#15
Zacząłem od Avasta, miałem go długo. Wróciłem przed premierą 5. wersji.
Odpowiedz
#16
Hmm, pierwszym moim antywirem był MKS_Vi r, ale to było daaawno Smile
Pierwszym takim poważnym to był AntiVir taki z parasolką (teraz to się nazywa Avira, kiedyś inaczej), nie pamiętam już która wersja. Przez parę ładnych latek chodził na moim kompie z Win98 i potem XP, z cztery lata go miałem.
Potem przesiadłem się na Avasta darmowego - gdzieś tak od 2005, po dwóch latach wlazł mi jakiś trojan i skończyło się na dość dotkliwych stratach. Od 2007 do 2008 używałem komercyjnej wersji PRO, ale denerwowała mnie, bo zamulała komputer i support był kiepski (moim zdaniem).
Od 2008 przesiadłem się na F-Secure Internet Security (w pracy informatyk mi polecił). Pierwotnie mnie też drażniło zamulanie, ale nadrabiali supportem. W ostatnich wersjach problemu zamulania już nie ma. Ogólnie teraz czytałem, że wygrali ranking AV-Comparatives, więc jak na razie na pewno jeszcze pozostanę przy ich usługach.
Odpowiedz
#17
dodam, że moim pierwszym antywirusem był mksSmile
a później kasperski 4.0 czyli sławetny AniViralToolkit Pro
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
Panda Internet Security - 1 rok
Norton Internet Security- 2 lata
Eset Smart Security,Eset Nod32(teraz ten)-na razie 6 miesięcy.
Odpowiedz
#19
Norton 2004 -dzień
MKS 2005 - dzień
Avira for WinXP /for Win 9x (Kiedy miałem Win98 i XP Grin)- 2 lata
Avast 4 - 6 miesięcy
Avira - rok
Avast 4 -tydzień
Norton 2008 - tydzień
Kaspersky 7.0 HE - rok
Kaspersky 2009 - 30 dni
G Data - 30 dni
Kaspersky 2010 - 6 miesięcy i dalej używam (kiedy skończy mi się licka kupię PURE (poprawiony 2011 zarówno zamulaniem jak i interfejsem, chodzi szybciej) lub 2011 (zdowngraduje do 2010)

Taka moja skromna historia.
Jak widać najczęściej był avast 4 (dobry program do czasu złapania wirusa Smile
To wszystko głupie wymysły!
Odpowiedz
#20
KIS 2009-rok
NIS-1,5 roku
CIS -30dni
Ashampoo(aktualny) 25dni

był taki tydzień gdzie używałem około 10 innych lecz były tylko po kilkanaście godzin.
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości