Look 'n' Stop - Udostępnianie w LAN
#1
Mam takie pytanie do osób które używają / używały LnS - jak można w nim pozwolić na udostępnianie i widoczność plików wewnątrz sieci LAN (także po wifi) komputerów z Windowsem?
Mam 3 laptopy, wszystkie z Win7, u siebie LnS, na dwóch pozostałych WF. Usługi na wszystkich komputerach względnie domyślne.
Sprawa wygląda tak, że tamte ta widzą się i mogą wymieniać plikami bezproblemowo. Mój komputer z LnS natomiast nie jest widoczny, nie widzi innych. Gdy wyłączam filtrowanie sieci, staję się widoczny, no ale wyłączenie zapory to nie jest dobry sposób Wink
- importowałem reguły do udostępniania plików - nie pomogło
- dodawałem ręcznie reguły pozwalające na ruch po adresach MAC - nie pomogło

Wg. logów podczas np. skanowania sieci w poszukiwaniu komputerów działa reguła blokująca:
UDP : Any other UDP packet

Próbowałem również importować regułę WiFi WPA (bo po tym mam wifi u siebie), lecz w tym wypadku jakichkolwiek zmian równie nie ma (teraz zastanawiam się przy okazji, do czego jest ta reguła w ogóle Grin).
Dodam, że mam załadowany rozszerzony zestaw reguły + SPF + konfiguracja wg.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#2
Probowales z wgranymi regulami do udostepniania sieci:
TCP Share 1, TCP Share 2, oraz UDP Share - bezzmieniania w nich czegokolwiek? (te ze zmienione usun lub dezaktywuj).
Importujesz, klikasz Apply i co? Nadal masz w logu to co napisales?

Mozesz wrzucic ewentualnie czesc tego loga z tym problemem?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Przeinstalowałem całego LnS, bo straciłem dostęp do sieci - w logach od groma wiadomości na ARP z 192.168.1.1 (Livebox) i MAC FF:FF:FF:FF:FF:FF lub 00:00:00:00:00:00 (skąd się to wzięło?).
Ustawiłem dokładnie tak samo, zaimportowałem tak jak poprzednio reguły od udostępniania (od WiFi WPA nie importowałem, nie wiem od czego ona jest) i póki co działa udostępnianie / widoczność w pełni poprawnie, przynajmniej z maszynami na VMware Playerze (WinXP + WF).
Raczej nie był to problem z adresami - te reguły są domyślnie przystosowane do 192.168.x.x, w lanie rzeczywistym mam 192.168.1.x, a vmware 192.168.254.x.
Nieco później sprawdzę z resztą sprzętu oraz drukarką sieciową.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości