W sprawie konfiguracji CIS'a:)
#1
Zakładamy taką sytuację, będę używał przeglądarki Firefox w piaskownicy w trybie limitowanym
czy jeżeli poprzez przeglądarkę złapie jakiegoś syfa to zostanie on na virtualu? nie przerzuci się do systemu? czy podczas restartu kompa, cała zawartość virtualu się kasuje?

pytam, ponieważ od czasu do czasu będę się logował do konta tibijskiego poprzez www

edit: czy na kompie z XP SP3, prockiem jednordzeniowym athlon 2,6 ghz, 512 ram CIS 5 nie będzie obciążał kompa?
Odpowiedz
#2
System Requirements:Comodo Internet Security:

Windows 7 / Vista / XP SP2
128 MB RAM / 350 MB hard disk space
Pociągnie komputer śmiało.
Odpowiedz
#3
Właśnie rozglądam się po ustawieniach CIS''a i natknąłem się na kilka ciekawych rzeczy...
FIREWALL
-w kreatorze ukrywania portów, wybrałem opcje drugą (zablokuj połączenia przychodzące i ukrywaj każdorazowo porty komputera), ze względu na to że będę używał skyp''a (dobra decyzja?)
-zaporę ustawiłem na tryb bezpieczny, natomiast poziom częstotliwości zagrożeń na "bardzo wysoki" (jeżeli będzie zbyt hardkorowo to zmniejsze poziom)
DEFENSE +
Pierwsza zakładka Ustawień "Ogólne"
-Tryb bezpieczny, zaznaczyłem dodatkowo opcję "Utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji" .Jedna opcja zwróciła moją uwagę; "Włącz tryb adaptacyjny przy niskich zasobach systemowych" Czy zaznaczenie tej opcji w przypadku mulenia na słabszym sprzęcie spowoduje większy komfort pracy? W zakładce "Kontrola uruchomienia" zaznaczyłem opcję "Traktuj nierozpoznane pliki jako limitowane (dobry wybór?), w zakładce "Sandbox" zaznaczyłem tylko 2 pierwsze opcje dot. wirtualizacji systemu plików oraz rejestru.

To wy było na tyle -liczę na pomoc odnośnie konfiguracji CIS''a Smile
Odpowiedz
#4
Więc tak.
Tutaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest konfiguracja - radzę poczytać trochę.
Ja mam porty ustawione na ostatnią opcję - ukrywanie komputera w sieci.
Firewall na bezpieczny i D+ na bezpieczny a limitowane pliki na częściowo limitowane.
Do tego od czasu do czasu MBAM przeskanuje i sprawdzam czy czysto.
Wiesz konfiguracja tego programu jest bardzo rozbudowana i każdy lubi coś innego (jedni dużo komunikatów - inni mniej). A to czy tryb adaptacyjny będzie wpływał na komputer to też trzeba przetestować - jak będzie zwalniać to jeszcze bym spróbował z Comodo Firewall i D+ zostawić same a antywira to Microsoft Security Essentials. Na pewno lżejszy niż antywir Comodo a przy dobrze skonfigurowanym D+ to się nic nie powinno przecisnąć a jak już to MBAM powinien to znaleźć.
Trzeba trochę nad tym posiedzieć i się nie zrażać. Najpierw jednak radzę przeczytać poradnik z linku.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości