Privacy Protector.....
#21
Byłbym wdzięczny zord jak byś mi podpowiedział co to jest OVH(jestem laik,uczę się od najlepszych-oczywiście tutaj tylko),i z czym to się je Question

Edit; znalazłem tą stronę,dobrze wiedzieć,dzięki.
Odpowiedz
#22
to hosting można tam sobie strone postawić albo shella do torrentów czy co tam jeszcze innego ktoś potrzebuje
Odpowiedz
#23
Wszystko masz we WHOIS gdzie informacje o danej domenie mozna sprawdzic.
Zamykam temat.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#24
Sorry Creer, ale nie bardzo rozumiem, czemu zamknąłeś istniejący wątek. Podobne pytanie znalazłem na forum Picasso i najpierw tam trochę napisałem, przyszedłem tu...a tu kiszka...nie da się niczego dopisać Smile Wydaje mi się, że nie jest to do końca jasne z tym programem, choć jego strona po polsku szczerze powiedziawszy zaśmierdziała mi "rogue" - podobnie "pięknie wyglądała polska strona słynnego fake Viro''O''Fire który był płatnym klonem darmowego ThreatFire (sprawa była dość głośna w zeszłym roku). Ale mimo wszystko mam mieszane uczucia po przeczytaniu kilku opisów...wychodzi na to, że o tej samej nazwie jest chyba kilka programów i na pewno któryś z nic jest fałszywką. Mamy więc PrivacyProtecotr od GiliSoft i od eMBT - i te sądząc po opisach wyglądają OK

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z drugiej strony poza Bleepingcomputer są ewidentne jego opisy jako rogue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co Wy na to w takim razie?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#25
Ichtio - bo odnioslem wrazenie ze temat zaczal powoli schodzic na inna sciezke, ktora bardziej pasowalaby do innego tematu niz tego o PP.
ichito napisał(a):Co Wy na to w takim razie?

Moja opinie juz wyrazilem w tamtym temacie:
Creer napisał(a):Mogl to byc rownie dobrze chwyt na uzytkownikow - zmiana nazwy/marki (to juz nie Privacy Protector) cos nowego, zatem znajda sie osoby chcace to wyprobowac ale... zrobmy tak zeby nikt nie mogl sie dowiedziec o tym ze to rogue - a jak to najlatwiej uczynic? Poprostu nie udostepniajac instalatora :)Niby formularz niby jakies beta testy - a fakt faktem ze na czarnym rynku kazdy adres mailowy ma swoja wartosc, zakladajac ze dziennie trafia im sie x liczba ''ciekawskich'' userow mnozac to przez x lat dzialalnosci - mamy calkiem pokazna liste mail-ingowa ktora mozemy wykorzystac sami lub najzwyczajniej sprzedac osobom/firmom trzecim.Patrzac na ich (jako firmy) przeszlosc nic dobrego raczej z tego nie bedzie.

Majac na rynku tyle sprawdzonych i (o znacznie wiekszej wiarygodnosci) zaufanych produktow zabezpieczajacych po co pchac sie w cos tak niepewnego jak PP? Chcesz przetestowac na virtualu (o ile wysla Ci instalator) - OK, zaden problem. Ale wez pod uwage ze dzial ten nazywa sie "Prośby", a nie "Testy i malware" - w zwiazku z tym zagladac tu moga wszyscy nawet Ci ktorzy dopiero ucza sie obslugi komputera. Sugestie programow z tego dzialu moga zechciec przetestowac na swoich komputerach, mysle ze warto wyrobic w nich odruch szukania samemu w Internecie informacji o danym programie (przed jego instalacja!) oraz odruch ''odrzucenia'' danego programu w przypadku gdy nie sa na 99,9 procent pewni nt. jego wiarygodnosci. I znow nie pisze tutaj o ''starych wygach'' bo oni sobie doskonale z tym poradza (virtual, wyslanie do analizy, internetowe sandboxy, etc), ale mam na mysli osoby ktore mimo niepewnosci chca same na wlasnej skorze przekonac sie co to za program ze strony z fajnym lay-em, a ktore pozniej zakladaja watki typu: Pomocy wyskakujace komunikaty, komputer nie chce sie uruchomic, etc.

Te dwa opisane wyzej przeze mnie odruchy stanowia najwazniejszy element w ochronie przed roznego rodzaju infekcjami, odruchy te zaliczyc mozemy do pierwszej i rowniez najwazniejszej warstwy ochrony komputera: prewencji na ktora sklada sie takze zdrowy rozsadek.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#26
OK...masz absolutną rację i to w materii zasadniczej, jaką jest brak doświadczenia...lub wręcz łatwowierność...użytkowników w połączeniu z chęcią posiadania czegoś potrzebnego lub czasem czegoś "ekstra", jak w i w kwestii tego konkretnego programu. Niewielu normalnych/przeciętnych/zwykłych (do wyboru żeby nie było, że kogoś obrażam Smile) użytkowników ma taki właśnie "odruch odrzucenia", który powinien być konieczny w niektórych przypadkach, ale tego chyba nabywamy w miarę, jak wzrasta nasze doświadczenie dotyczące bezpieczeństwa.
Może więc...konkludując...nie zamykajmy wątku, bo możliwe, że jakieś dalsze informacje o naszym następnym rodzimym rogue będą napływać i warto by wiedzieć coś więcej, ale przenieśmy...znaczy się ten kto może Smile...obydwa wątki do działu "testy i malware".
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#27

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co nie przesądza sprawy. Spyshelter.com daje ten sam efekt.
Ich lokalizator mojego IP pokazuje Nałęczów - to trochę daleko ode mnie, więc nie są doskonali

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Temat moim zdaniem jest rozwojowy.
Odpowiedz
#28
widzę wszyscy kombinują jak koń pod górę as nikt nie zadzwonił i nie zapytałGrin
Odpowiedz
#29
Ten ich lokalizator to standardowy geo-lokalizator okreslonego IP dostepny na wielu stronach np.:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyglada na to ze to ten produkt:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Szkoda ze na bleeping nie ma zadnego info jaka firma wypuscila to cudo:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Analiza pliku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Fragment ich polityki prywatnosci:
PrivacyProtector napisał(a):(...)
Wykorzystujemy adresy IP użytkowników w diagnozowaniu problemów związanych z pracą naszego serwera, analizą naruszeń bezpieczeństwa, dla celów statystycznych oraz w zarządzaniu naszą stroną WWW. Adres IP jest wykorzystywany do identyfikacji i gromadzenia danych demograficznych od osób odwiedzających witrynę. Wyniki testów prywatności są analizowane wyłącznie dla celów statystycznych i nie są łączone z adresami IP. Żadna z informacji zbieranych w związku z działaniem serwisu privacyprotector.eu nie jest łączona z danymi osobowymi.

Na podstawie uzyskanych informacji mogą być sporządzane zbiorcze, ogólne zestawienia statystyczne, udostępniane osobom trzecim. Zestawienia te nie zawierają żadnych danych pozwalających na identyfikację pojedynczych użytkowników serwisu privacyprotector.eu.
(...)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#30
Witam wszystkich. Znalazłem ten topic przypadkiem i od razu chciałbym sprostować tutaj pewne nieścisłości związane z programowaniem Scanner Privacy Protector.Otóż od dwóch lat tworzymy bardzo unikalne rozwiązanie, które działa jak VPN ale nie posiada centralnego (patrz - do podsłuchu) serwera.Zgromadziliśmy ponad 1500 beta testerów i mało brakowało abyśmy wypuścili pierwszą wersję RiccoVPN BETA dziś...Scanner PP jak i RiccoVPN czy iPretorian, nie jest związany w żaden sposób z Privacy Protectorem o którym piszecie czyli o PrivacyProtector Free 1.0.57.1 My takiego produktu nie mamy gdyż nasze nazywają się RiccoVPN oraz iPretorian, natomiast technologia którą wykorzystujemy nazwaliśmy być może nie fortunnie Privacy Protectorem..

RiccoVPN które niedługo wyjdzie jest darmowe, ale będzie dystrybuowane wyłącznie poprzez zaproszenia.Część takich zaproszeń dodatkowych dostaną Beta testerzy którzy się zapisali.W miarę pytań, proszę o kontakt z nami przez stronę lub Facebooka
Odpowiedz
#31
ten cały test na stronie jest nie do przejścia za zadanie ma jedynie nastraszyć odwiedzających

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


czemu niby jest 6 problemów ?

można go chyba zdać jedynie nie wchodząc przez przeglądarkę i nie posiadając adresu ip czyli trzeba się pofatygować osobiście tylko adresu nigdzie nie widzęCool
Odpowiedz
#32
Masz zdałem go Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Normalnie wyciąga dane, które każdy może podejrzeć i co w związku z tym? Dane dostawcy i że wie o mnie wszystko, przecież musiałem jakoś podpisać umowę. Korzystam z Opery i Linuxa a to żadne odkrycie bo mam w podpisie. Ostatnio odwiedzane strony też mi żadna nowość, choć wszystkich nie wykrył - tylko chyba te co ma w bazie.
Nie lubię takich stron, służą tylko dla postrachu aby wyciągnąć kasę za ''genialne'' programy do zabezpieczania się.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#33
Witam,

Wczoraj wypuściliśmy betę RiccoVPN - klienta naszej sieci PrivacyProtector. Ściągnąć go można z download.privacyprotector.eu, do aktywacji programu potrzebny jest kod, który na razie otrzymali tylko betatesterzy. Program jest autentyczny, pisaliśmy go ponad 2 lata. Oczywiście nie ten skanerek, bo to jest na użytek osób nieobeznanych z tematem, tylko nasz sterownik sieci P2P fragmentujący i dynamicznie kierujący pakietami w sieci. Każdy request do sieci idzie inną trasą, kto chce sprawdzić zapraszam do programu Beta.
Nie ukrywam się, nie ma takiego powodu. Usługa jest autentyczna, firma działa jawnie. RiccoVPN w podstawowej funkcjonalności będzie darmowy, pracujemy nad bardziej zaawansowanym klientem: IPretorian, który będzie płatny: kilka zł/m-c (kilka, nie kilkanaście czy kilkadziesiąt).
Pozdrawiam,
Błażej Marciniak
support(at)privacyprotector.eu
Odpowiedz
#34
mam Microsoft .NET Framework 4 Client Profile i wersje wcześniejsze niestety program zażądał Microsoft .NET Framework 4 Extended
wydawało mi się że jak jest zrobiony przez Polaków to będzie po polsku
po przeszukaniu wszystkich skrzynek żadnego klucza nie znalazłem...
Odpowiedz
#35
Takie wymagania .NET są konieczne żeby komunikować się ze sterownikiem pod XP, Vistą i Win7. Client profile to obcięta wersja, wystarczająca do odpalenia prostych apilkacji. Ponad 2/3 zgłoszeń jest od ludzi spoza Polski, nie jesteśmy w Internecie sami, a GUI jest tak proste jak może być. Będą później inne wersje językowe.
Mailing z kodami idzie etapami, ze względu na zabezpieczenia antyspamowe oraz żeby nam jednoczesne aktywacje nie przeciążyły serwera. Jesteśmy małym startupem i działamy z tym, czym dysponujemy.
Odpowiedz
#36
jest to chyba jedyny program jaki miałem który potrzebuje .NET4 praktycznie nic z tych bibliotek nie korzysta
Odpowiedz
#37
Ee tam, zainstalowałem sobie Expression Web 4 (genialna aplikacja!) od Microsoftu i wołał .NET.
Odpowiedz
#38
Czyli na Ubuntu mogę obejść się smakiem?
Odpowiedz
#39

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak to wygląda, kodu jeszcze nie mam, to nie mogę sprawdzić, czy działa.
Odpowiedz
#40
Proszę o maila na support(at)privacyprotector.eu - każdy otrzyma kod. Takie limitowanie jest koniecze dla uniknięcia klasyki z błędów startupów: start się nadspodziewanie udaje i wszystko pada nie radząc sobie ze skokiem obciążenia. U nas jak na razie odpukać wszystko pod kontrolą.
@JarekMk: sorry, nie mamy zasobów na odpalenie softu od razu wszystkie platformy. Sam działam na OSX, ale nie wszystko naraz.
@Creer: ponowna, publiczna prośba o kontakt i zadanie pytań wprost, zamiast snuć teorie spiskowe. Próbowałem przez bloga, przez redakcję safegroup, bez efektu. Szanuję prywatność (czego nie można powiedzieć o niektórych osobach, które tu publikują co im się uda na czyjś temat wygrzebać w sieci), więc nie szukam innych dojść. Ale jeśli uważasz że zbieramy tylko maile, to dowiedź tego lub wyprostuj swoje spekulacje.
Pozdrowienia,
Błażej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości