[Wydzielone] Systemy i nie tylko
#1
Tak Gieniu-zaktualizowany Widows 7,a Malwarebytes nie dopisałem-mam free skaner,mam też Pro,ale nie wrzucam klucza,chcę nim tylko skanować od czasu do czasu./mam Sandboxie 3.50 z kluczem,ale jakoś nie mogę się do takich piaskownic przyzwyczaić,nie podchodzi mi to,a te malware z strony sg.pl waliłem na ESS na żywym systemie,bez piaskownic i Hipsów,wszystkie wychwycił,szybki jest pierdzielony.!Jak zauważyliście zmieniłem przeglądarkę,bo mnie FF już wkurzał,jakiś wolny się u mnie zrobił,jestem pod wrażeniem Opery-zaiwania aż miło.(przekonałem się do niej,bo FF miałem parę latek,nie mówię że 4 nie zainstaluję,pożyjemy,zobaczymy).A czemu masz awatar Fedory?Używasz kilku systemów?Ja przeważnie Win, kiedyś- Ubuntu,OpenSuse,,PcLinuxOS,Ultimate Edition,Mandriva,stare czasy.

// LukasAMD:
Wydzielono
Odpowiedz
#2
andrew383 napisał(a):A czemu masz awatar Fedory?Używasz kilku systemów?

Bo lubię ten systemik, bardzo bezpieczny* i innowacyjny**.

* ma SELinux, piaskownicę (sic!), dobrą zaporę, niezłe wsparcie dla hypewizora, innych sposobów wirtualizacji, eksperymentalne sterowniki Radeona.
Obecnie tylko XP, ale niedługo zainstaluję Fedorę 14 - minął już czas naprawy poważniejszych błędów.
Używałem Ubuntu, OpenSUSE, MDV, PCLOS-a, Debiana. Moja opinia jest taka - dla początkującego PCLinuxOS lub Mint, dla bardziej zaawansowanych Fedora. Reszta się nie liczy.
Odpowiedz
#3
Dobrą zaporę ma przeważnie każdy Linux,mi Ubuntu najbardziej odpowiadał,bo miał wsparcie na grafę NVidii,a ja mam w lapie taką,i to co lubię w tym systemie-czyli Compiz Fusion-to jest jechana,niesamowite efekty można poustawiać!!żeby to miał Win......,nie jestem znawcą jak TY i nie wiem co to hyperwizor,może Ubuntu to ma,tylko jedno mnie wkurza-zmiana wersji 2 razy w roku-irytujące.
Odpowiedz
#4
Pomyślę może znowu nad pingwinem,tylko nie wiem teraz który wrzucić obok Windowsa-PCLinuxOS czy Ubuntu.Napewno znasz taką stronę jak distrowatch.com?Po co ja pytam.Preferuję Gnome,KDE mnie wkurza!!
Odpowiedz
#5
andrew383 napisał(a):Dobrą zaporę ma przeważnie każdy Linux,mi Ubuntu najbardziej odpowiadał,bo miał wsparcie na grafę NVidii,a ja mam w lapie taką,i to co lubię w tym systemie-czyli Compiz Fusion-to jest jechana,niesamowite efekty można poustawiać!!żeby to miał Win......,nie jestem znawcą jak TY i nie wiem co to hyperwizor,może Ubuntu to ma,tylko jedno mnie wkurza-zmiana wersji 2 razy w roku-irytujące.

Każdy ma iptables, ale który ma od razu konfigurator w trybie graficznym. OT...
Odpowiedz
#6
Prawda,prawda,masz w zupełności rację,to co wybierać-Ubu czy PCLinuxOS?Co moderator wyczynia na forum-najpierw jakieś granaty,teraz gwiazdki? QuestionI jeszcze jedno,na linuxa nie potrzeba w zasadzie żadnych progsów av.
Odpowiedz
#7
Hmm ja używałem na Linuksie Avasta for Linux i BitDefendera for Unices.
Jak chcesz używać 64-bitowej architektury, wybierz Ubuntu, PCLOS nie ma wersji na tę architekturę.
Osobiście wybrałbym PCLOSA. Przetestuj, wybierz dla siebie.
Odpowiedz
#8
Ok.,dzięki za sugestie,do usłyszenia.Pozdrowił.
Odpowiedz
#9
O widzisz, jesteśmy teraz tutaj. Masz ochotę, możemy podyskutować.
Odpowiedz
#10
Fedora nie zawiodła.
14 w oparciu o sterownik Gallium-3D poprawnie dopasowała wyświetlany obraz Smile. Jestem zadowolony.
Odpowiedz
#11
co do dystrybucji.. ja nadal nie widze różnicy (poza wyglądem) między Ubuntu i Mintem. Z tym co jest tu ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to dla mnie żadna różnica.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
Różnice są takie:
- polityka - Mint wrzuca zamknięte oprogramowanie, obrazy Ubuntu są zawsze wolne od tego
- wsparcie finansowe (Mint jest wspierany finansowo przez społeczność, za Ubuntu stoi Canonical)
Odpowiedz
#13
2 systemy mogą być obok siebie,i będę mógł wybierać,z którego chcę używać.
Odpowiedz
#14
Tak, oczywiście.
Odpowiedz
#15
A to mi pasuje,mam na lapie 500Gb dysk,to starczy jeszcze na linuxa.Powiedz mi tylko,jak to dokładnie zrobić,czyli jak ta partycja ma wyglądać,ile na swap,czy ext3 czy ext4 bezpieczniejsze,czy jeszcze coś tam dokładamy(partycja home).Jak to rozdysponować na 60Gb?i czy to starczy na dłuże eksploatowanie go i nie braknie?Jak więcej to napisz,bo będę dopiero obszar wydzielał z dysku.Masz Operę 11 na Fedorze?
Odpowiedz
#16
Tak, Operka śmiga na Fedorze.
To tak, 500GB dysk ma rozmiar około 465,66GB (wyliczone na kalkulatorze), rozmiar partycji zależy od ilości pamięci RAM, dystrybucji itp.
U mnie jest 30 giga / z /home, 1,5GB RAM na SWAP. Używam ext4, SWAP jest tylko dla partycji wymiany.
Poczytaj sobie tematy na naszym forum, są ciekawe. Idę spać, więc kończę.
Odpowiedz
#17
Ok.,dzięki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości