Windows 7 HP nie chce się uruchomić
#1
Witam. Dziś parę razy rozłączyło mi internet (operator coś robi). Raz podczas gdy rozłączyło mi internet wyłączyłem komputer. Niestety już się nie uruchomił poprawnie. Przygotowałem filmik ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Czy można jakoś odzyskać dane? Jest to pierwszy taki wybryk tego komputera. Dotyczy Windows 7 Home Premium x64.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
F8 podczas uruchamiania komputera i wybierz automatycznie uruchom ponownie po wystąpieniu błędu krytycznego. Potem zrób zdjęcie bluescreena.
Odpowiedz
#3
Ale że co... sam z siebie zupełnie tak padł? Na pewno nie instalowałeś niczego, nie czyściłeś czegoś?
Odzyskać dane możesz najprościej odpalając jakiegoś livecd i kopiując na inną partycję.
Odpowiedz
#4
Nic nie instalowałem. Przed zamknięciem systemu padł tylko internet (modem migał, wina operatora). Po uruchomieniu było to co na filmiku.

Eugeniusz - ok, zaraz to zrobię.
Edit -> zdjęcie bsodu ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czyżby przełączył Ci się tryb pracy kontrolera? Sprawdź w BIOSie. Powinien być ustawiony na SATA.
Odpowiedz
#6
Jest ustawiony na SATA (po nacisnięciu delete)
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
System poprawnie się zamknął? Jeśli tak, cóż, zostaje poprawić kable w obudowie. Jeśli to nic nie da, problem jest natury programowej (tradycyjnie, zwalił się Windows*).


*kiedyś XP pokazywał mi że mam uruchomionych 0 procesów, 0 zużycia RAM, 0 wątków, 0 obciążenia procesora. Wyłączył się... w 5 sekund (kliknąłem wyłącz, zaraz się wyłączył).
Odpowiedz
#8
Zamiast uruchomić się na partycji C:, uruchamia się na partycji X: :/

co mam z tym zrobić?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#9
Ale co ci się uruchamia na partycji X: - system ?
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#10
Tak, jak kliknę Uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia.
pokazuje mi X;\windows\system32\cmd.exe
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#11
To normalne, działasz w sesji PE.
Odpowiedz
#12
jak to przywrócić do normalnego stanu?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#13
Jak działasz w środowisku Win PE to nie dziwne Tongue

A próbowałeś opcji naprawa systemu ?
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#14
Tak i wychodzi coś takiego:
System Windows nie może automatycznie naprawic tego komputera.
Jeśli do tego komputera zostało niedawno podłączone urządzenie, takie jak aparat fotograficzny lub przenośny odtwarzacz muzyczny, odłącz je i uruchom ponownie komputer. Jeśli ten komunikat będzie nadal wyświetlany, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

Kliknij przycisk Zakończ, aby zakończyć i wyłączyć komputer.

Poniżej jeszcze jest Wyświetl szczegoly diagnostyki i naprawy
Jeszcze ponizej jest Wyswietl zaawansowane opcje odzyskiwania systemu i pomocy technicznej.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
Plati napisał(a):Tak i wychodzi coś takiego:
System Windows nie może automatycznie naprawic tego komputera.
Jeśli do tego komputera zostało niedawno podłączone urządzenie, takie jak aparat fotograficzny lub przenośny odtwarzacz muzyczny, odłącz je i uruchom ponownie komputer. Jeśli ten komunikat będzie nadal wyświetlany, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

Kliknij przycisk Zakończ, aby zakończyć i wyłączyć komputer.

Poniżej jeszcze jest Wyświetl szczegoly diagnostyki i naprawy
Jeszcze ponizej jest Wyswietl zaawansowane opcje odzyskiwania systemu i pomocy technicznej.


No i co ci niby wywala w diagnostyce ?
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#16
Diagnostyka naprawia tylko problemy z uruchamianiem NT OS Loadera. Więcej chyba nie potrafi...
Odpowiedz
#17
czyli... format?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
Plati napisał(a):czyli... format?


Na to wygląda... Może zacznij robić kopie zapasowe (backup) - wtedy starczy przywrócić i po problemie Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#19
Moim zdaniem tak. I tak się nie możesz dostać, backup możeszzrobić z LiveCD. Zainteresuj się backupem Smile
Odpowiedz
#20
Cóż... czekam na dalsze sugestie do jutra, a jak dalej będą "nici" to zrobię format.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości