Portal randkowy - wszystkie koszty ?
#1
Witam,

Chciałbym stworzyć swój własny portal randkowy, właściwie to nie ja a osoba znająca się. Jaka byłaby cena stworzenia portalu + postawienia serwera + reklama +inne wydatki ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Trudno ocenić koszta takiego interesu dokładnie ale bez grubych dziesiątków tysięcy PLN nie ma co podchodzić, chyba że masz jakieś znajomości Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#3
Portal / CMS: ~1500zł i więcej, zależy czego od niego się wymaga

Hosting: od kilkudziesięciu złotych na rok (shared) do kilkudziesięciu tysięcy zł na miesiąc (kilka serwerów dedykowanych). Ponownie wszystko zależy od multum czynników - jak bardzo rozbudowane, ilu odwiedzających, koszty administracji technicznej itp.

Domena: ~50zł / rok

Reklama: przy takiej tematyce to warto inwestować, bo konkurencja bardzo silna... bannery jakieś 300-400zł / mc, do tego podobna kwota za pozycjonowaie


Ogólnie mówiąc - powodzenia Smile
Odpowiedz
#4
Podpowiem co chciałbym zrobić :

Wchodzisz na stronę randka gdzie zamieszczone są kategorie z twoimi zainteresowaniami, np. : Muzyka ( gatunki ), film ( gatunki ), gotowanie, malarstwo, pływanie, zjawiska paranormalne. Rejestrując się na portalu automatycznie podpinasz się pod daną kategorię zainteresowań. W taki sposób osoba o podobnych zainteresowaniach w łatwy sposób może odnaleźć właśnie ciebie !

Może by to ludzie łyknęli ? Mnie pomysł wydaje się interesujący. Co wy o tym sądzicie ? Takiego portalu randkowego jak dotąd nie było .
Odpowiedz
#5
Tyle tylko że jest jedno małe " ale ". Ludzie w większości interesują się kilkoma dziedzinami jednocześnie - wystarczy poczytać profile na dowolnym tego typu serwisie by się o tym przekonać. Obawiam się, że nie będą w stanie wybrać 1 dziedziny która leży im szczególnie, gdyby tak było nie wymieniali by ich po kilka w profilach. Tak więc nie wiem czy Twój pomysł ma rację bytu, w każdym razie życzę powodzenia Smile

Osobiście gdybym ja miał się podjąc stworzenia tego typu portalu to nie nastawiałbym się na zainteresowania ( może nie w takim stopniu jak Ty planujesz to zrobić ), a bardziej nastawiłbym się na osobowość, cechy charakteru itp.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#6
VenomX to troche podchodzi pod kolko zainteresowań a nie portal randkowy.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
Cytat: Ludzie w większości interesują się kilkoma dziedzinami jednocześnie


Zawsze można zrobić dodatkowe pola gdzie osoby wpisywałyby swoje inne zainteresowania. Jest naprawdę spore pole manewru...
Odpowiedz
#8
Naprawdę myślisz, że zainteresowania przyciągną ludzi ? Masz niezłe wydatki przed sobą, o ile naprawdę chcesz to zakładać, bo nie wiem czy przebijesz portal sympatia.pl
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#9
VenomX napisał(a):Zawsze można zrobić dodatkowe pola gdzie osoby wpisywałyby swoje inne zainteresowania. Jest naprawdę spore pole manewru...


Tyllo planujesz aby był to portal randkowy, a jednocześnie chcesz się skupić na zainteresowaniach. Spytaj sam siebie czy dla Ciebie na randce są najważniejsze zainteresowania osoby czy np jej styl bycia, charakter, usposobienie itp. Dla mnie zainteresowania to akurat tylko dodatek do w/w. A dla Ciebie?
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#10
Jak najbardziej kolego, jednakże co jest drogą do poznania charakteru, osobowości człowieka ? Ano samo poznanie Smile
Odpowiedz
#11
Samo poznanie owszem - ale czy tutaj zainteresowania odgrywają aż tak istotną rolę? Moim zdaniem nie Smile Na Twoim miejscu przemiślałbym dokładnie pomysł zanim podejmiesz jakieś kroki.

PS. Ja bym się nie zdecydował na pomysł w takim kształcie w jakim planujesz to zrobić.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#12
A jak jest w samym życiu jeżeli kogoś poznajemy ? Bardzo często zdarza się , że ktoś nam imponuje swoim zainteresowaniem, itp lecz z charakteru osoba ta jest fatalna...To się nazywa życie i relacje międzyludzkie .
Odpowiedz
#13
Pisząc swoje posty piszę niejako o sobie. Dla mnie ważniejsze od zainteresowań jest zachowanie / osobowość, charakter człowieka. To priorytety. Zainteresowania to tylko dodatek. Jeśli ktoś chce iść z kimś na randkę lub tworzyć związek tylko dlatego że ma ta osoba zbieżne z naszymi lub ciekawe zainteresowania to oczywiście ma takie prawo Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#14
Dla ciebie jest ważniejsze zachowanie/ osobowość ( dla mnie również ). Zadaj sobie najistotniejsze pytanie : W jaki sposób chciałbyś poznać zachowanie i osobowość człowieka poprzez portal randkowy? ( wirtualność ) Wybacz ale to jest niemożliwe. Odnoszę wrażenie, że nie wiesz czym są portale randkowe, ty po prostu piszesz o życiu a nie o wirtualności. Poprzez portale poznajesz przede wszystkim zainteresowania, co dana osoba lubi czego nie lubi, jakiej słucha muzyki itp Osobowość kolego poznaje się w rzeczywistym świecie, tak samo i charakter .Tak to działa .
Odpowiedz
#15
Nie piszę o realnym życiu tylko również o wirtualności. Doskonale wiem czym są portale randkowe. Wszystko zależy od tego na co nastawisz się tworząc taki portal. Jeśli nastawisz się na zainteresowania toosoby poznają się właśnie przez nie, jeśli przez osobowość ( zgadzasz się z tym że to jest ważniejsze ) to będzie to osobowość. A jak to zrobić? Bardzo prosto. Zamiast tabelek z wyborami zainteresowań dajesz tabelki z cechami opisującymi człowieka. Tak więc nie rozumiem po co nastawiać się na coś co sam uważasz za mniej istotną cechę?
Tyle ode mnie w tym temacie, w każdym razie życzę powodzenia Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#16
Jesteś w błędzie - nie da się poznać osobowości człowieka poprzez wirtualność. Osobowości nie da się wypisać, ją się poznajeindywidualnie w życiu rzeczywistym. W internecie możesz poznać zainteresowania człowieka, jednakże charakteru nie poznasz łącznie z osobowością.
Jeżeli myślisz inaczej to jesteś w dużym błędzie .
Odpowiedz
#17
Ja mam inne zdanie. Wystarczy tylko umiejętnie przystosować taki portal ( musi zawierać określone pola ) aby było możliwe poznanie osobowości człowieka. Poza tym internet to zawsze jest internet i cokolwiek by nie było wpisane w odpowiednie rubryki to i tak trzeba to traktować z przymrużeniem oka.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#18
Masz inne zdanie, zatem proszę wytłumacz dlaczego dzieję się tak bardzo często :

Ludzie rozmawiają ze sobą wirtualnie poprzez portale, komunikatory, itp a kiedy spotykają się na żywo stwierdzają, że do siebie nie pasują. Czemu tak się dzieje ?
Odpowiedz
#19
Życzę powodzenia w zostawaniu milionerem Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#20
Dzieje się tak dlatego ponieważ podczas rozmów przez komunikatory/czat czy innego rodzaju formy komunikacji nie są szczerzy wobec siebie. Często ubarwiają rzeczywistość skutkiem czego jest właśnie rozczarowanie podczas spotkania w realu.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości