COMODO Cleaning Essentials - Nowy twór COMODO.
#61
Wszędzie na świecie jest tak, że jak ktoś coś wymyśli to zgłasza na to patent. Dla mnie to takie gadanie. Oczywiście, że jest podobny ale zobaczcie np. jak wygląda Firefox i Opera. Oni nie korzystają z rozwiązań drugiej strony? Jeżeli rzeczywiście skradli czyiś pomysł to są odpowiednie sądy do tego. Dla mnie Comodo ma działać i chociażby wyglądał jak Kasper (w sumie to chciałbym :-)) to ma być przede wszystkim skuteczny.
Odpowiedz
#62
Niejako dalszy ciąg tematu Autoruns, choć wypowiedzi są z wczoraj...poniżej post moderatora na forum Sysinternals, z której wynika że temat jest im nieznany i nikt z nimi niczego nie konsultował
Cytat: To answer the original question Comodo have written Autoruns Beta themselves without Sysinternals help or permission.
Also from the screen shots provided it seems quite obvious they have blatantly copied the layout, icons, tab names and even the application name Autoruns.

Richard S.

autor redhawk - Moderator Group (dopisek mój)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#63
morphiusz napisał(a):3. Czekamy na post z facepalmem ambienta

Obawiam się że chyba tylko Ty czekasz.
Czy mi się wydaje czy Ty specjalnie drażnisz niektórych użytkowników? Aby jednak zaspokoić Twoje pragnienie ujrzenia ikonki fejspalma, z przyjemnością użyję go w tym poście.

Mhmm Comodo wielokrotnie ujawniało swoją prawdziwą twarz i szczerze mówiąc tę firmę można kochać (MorphiuszSuspicious , bo tonie jest tajemnicą) albo szczerze nienawidzić (ja, Zord, Ichito, ja szczerze przyznaję że nie cierpię tej firmy, ale nie pracowników/użytkowników rozwiązań tejże firmy).
Jeśli to tylko kwestia interfejsu, to sprawa nie jest tak poważna. Tak jak przy projektowaniu samochodów, każdy wzoruje się na kimś innym.
Jeśli jednak użyto Autoruns (np. użyto ResHackera do zmiany zasobów) to będąniezłe jaja.
morphiusz napisał(a):Ta wersja nie zostałą jeszcze dobrze wydana, a już taki hałas.

A co ma to do tego? CCE jest już na tak wysokim poziomie rozwoju, że można dyskutować o elementach tego programu. Dalej nie będę komentował twojej wypowiedzi (by nie zaogniać sporu), ale wiedz że moja kontra byłaby ostra i zdecydowana.
Z dedykacją ->Facepalm
Odpowiedz
#64
Dzieki. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#65
morphiusz napisał(a):
ktostam napisał(a):Oni się chyba nigdy nie naucząFacepalm
Najpierw jakieś toolbary, ProcessHacker a teraz to...

LOL

Jaki znowu LOL? Piszę nieprawdę? Comodo nie dołączało toolbara do instalki CIS-a? Nie było zgrzytu na linii Comodo - twórca ProcessHacker''a?
Odpowiedz
#66
Fakt, był ask - jak w tysiącach innych produktów, jak chociażby w obecnej Avirze.
Był zgrzyt już rozwiązany.
Comodo napisało swoje narzędzie do zarządzania wpisami w autorun (niefortunnie nadalo mu nazwe autoruns).
To, że organizacja zakladek jest podobnaraczej nie jest najwazniejsze, tylko kod - ktory zostal napisany od nowa, przez kogos innego.

Użytkownicy końcowi otrzymują fajny sofcik, cieszmy się Grin


Dodano: 05 paź 2011 19:47

Eugeniusz napisał(a):(ja, Zord, Ichito,


Fajnie, że znasz gusta i nastrojw innych ludzi Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#67
morphiusz napisał(a):To, że organizacja zakladek jest podobnaraczej nie jest najwazniejsze, tylko kod - ktory zostal napisany od nowa, przez kogos innego .

Jeżeli to co piszesz jest prawdą, to zwracam honor.
Odpowiedz
#68
Comodo Autoruns nie bazuje na kodzie Autoruns - przypomina go tylko wyglądaem - czy na to są patenty? Tongue Warto zwrócić uwagę, że dodano 2 zakładki więcej.:


Cytat: Its not open source guys. We have created our own version of Autoruns tooland will be changing it more. These are initial screenshots. We are making a swiss-army knife of malware cleaning tools with KS. This is one of them.

You will see when we release soon.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#69
morph widzę, żeTongue ...
Odpowiedz
#70
Nie rozumiem w takim razie, dlaczego nazwali ten moduł dokładnie tak samo, jak znany od lat program...nie rozumiem, dlaczego nadali mu niemal identyczny wygląd...czyżby celowo chcieli prowokować do niepotrzebnych dyskusji i podejrzeń o ewidentny plagiat? Przecież to chore...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#71
Taaak, zapewne IchitoCool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#72
Z całym szacunkiem...ale zwyczajnie wk****eś mnie Morphiusz. Przedstawiłeś jedynie stanowisko oficjalne z forum Comodo na ten temat, ale doskonale wiemy, że podobne deklaracje były czasem bardzo weryfikowane przez niezależne ustalenia i zupełnie zmieniały obraz sytuacji. Proste więc...nie jest to dla mnie żadne wytłumaczenie i argument.
Może moje pytania i wątpliwości są dziwne lub nawet śmieszne, ale w tej dziedzinie jaką są zabezpieczenia i prywatność stawiam przede wszystkim na jasność, klarowność i uczciwość producenta czy dostawcy usług wobec użytkowników i innych producentów...potem na program i jego możliwości.
Twoja ironia ani mnie nie rozbawiła, ani zbiła z tropu...była zwyczajnie niepotrzebna i niczego nie wnosi do dyskusji. Sądziłem, że masz własne przemyślenia na ten temat...szkoda, że z nimi nie podzieliłeś.
Pamiętaj... "nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi" .
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#73
Wybacz..
No nie robili po to, aby zepsuc sobie opinie, prawda? Smile
Zgadzam sie z wami, ze nazwa moglaby byc zmieniona, ale interfejs wydaje mi sie normalny i nie budzi zadnych podejrzen..fakt wyglada tak samo, ale to chyba nie grzech?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#74
morphiusz napisał(a):Taaak, zapewne IchitoCool

morphiusz jesteś naprawdę cyniczny...ichito ma jakieś wątpliwości, chce się z tym podzielić na forum, a ty albo odpowiadasz głupotami, albo rzucasz gotowymi tekstami z samego biura propagandy Comodo...
Odpowiedz
#75
Ambient napisał(a):albo rzucasz gotowymi tekstami z samego biura propagandy Comodo...


Nazywaj to jak chcesz, widocznie to wlasnie dla Ciebie oficjalne stanowisko Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#76
Szkoda słów...
Facepalm
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#77
Jakies konkrety? I do jakiej wypowiedzi się to odnosi?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#78
Ogólnie do Twojego zachowania wobec antagonistów Comodo.
Odpowiedz
#79
Gieniu...zadziwiasz mnie. Wszystko za wszystkich wiesz, znasz ich odczucia i zamiary Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#80
Jestem częścią tej grupy, więc pewnie reszta odbiera Twoje wypowiedzi tak samo jak ja (i vice versa).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości