Nowa płyta główna na s754 do 120zł.
#1
Może coś poradzicie, muszę kupić nową płytę główną pod Athlona 3000+ 2Ghz, 1GB RAM, 2x160GB PATA, Radeon 9600 Pro, Tagan 350W.
Miałem takie płyty główne:
- ECS na SIS (Socket a) pierwsza płyta, padły kondensatory, ogólnie nie za dobrze ją wspominam
- Asrock K7Vt4a Pro (Via), impuls z zasilacza no-name poszedł na kontroler IDE - padł kanał, grafika miała problemy z 3d, w końcu zdechł (oczywiście z winy zasilacza)
- MSI-7142 (VIA), znowu zasilacz ją zabił. Niezła była, nic się nie działo.

Co proponujecie? Zależy mi w sumie na podstawowych funkcjach, mam Creative SB0790, więc integra mnie nieinteresuje, RAID nie planuję, SATA - nie używam. Byłoby miło mieć 3 sloty DDR400.
Jak tak patrzyłem na aukcjach to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-ok, ale niema koszyczka, nie wiem czy będzie pasował z MSI

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie mam zastrzeżeń

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

owy ECS, jak tam kondensatory?
Odpowiedz
#2
Z tych trzech podanych przez Ciebie linków wybrałbym ASUS-a.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Ja ECSa, marka niby gorsza, ale nforce4 bije na głowę układy via.
Sam pod tą podstawkę miałem o ile dobrze pamiętam 2 płyty do athlona 64 3000+ venice... A nie, to było s939 i asrock dual sata.
Radzę czegoś na nforce szukać, albo na układach ULi (była taka firma ale za dobre chipy robili i nvidia zaraz ich przejęła).
Odpowiedz
#4
O tutaj masz na ULi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
No właśnie, nforce to nforce Smile. Nie znam ULI, nie wiem jak się zachowują.
Bo tak VIA to trochę znudzony nią jestem Wink.
Odpowiedz
#6
nForce grzeje się, ale jest wydajniejszy. Via jest ogólnie dobrym chipsetem - nie za szybkim i czasem sprawia problemy natury driver-owej. Sławne Via 4n1. Non stop wypuszczali jakieś aktualizacje do driverów.
KIS2011
Odpowiedz
#7
Ja mam do sprzedania Płytkę DFI s939 nForce4, procek X2-4200+ i 2GB(2x1) Dual Ram Patriot 1T CL2. Windows 7 na tym chodzi aż miło, beż żadnych dodatkowych sterowników.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości