jaką drukarkę polecacie?
#1
Witam.
Jak w temacie,chce kupić niedrogą drukarkę kolorową więc laserówki odpadają z tym że nie specjalnie jestem w temacie.
Znalazłem taki model EPSON Stylus S22 - A4, kolor, 1440 dpi, 29/15 ppm w cenie 150zł.Co o niej sądzicie.Używana będzie sporadycznie 1-2 razy w tygodniu a może się zdarzyć że przez miesiąc nic nie będę na niej robił.Nie będę drukował zdjęć z aparatu,ale tekst,grafiki,wykresy czasami jakieś zdjęcie które będę musiał umieścić w pracy.
-czy gdy będzie stała nie używana np.miesiąc nie pozasycha tusz w dyszach itp,i czy nie uszkodzi się,
-oryginalne tusze,czarny 5,9ml w cenie 37zł,kolory 3,5ml w cenie 32zł.Czy to dużo czy raczej skromna ilość bo nie chciał bym co 2 miesiące ich kupować,
-czy ma ktoś może ten model i może napisać jak się sprawuje i czy są jakieś zamienniki tuszy bo trochę szukałem w necie i nie znalazłem albo źle szukałem,
Może jakieś propozycje odnośnie innych modeli drukarek od osób które je posiadają i mogą coś o nich powiedzieć (do 200zł) na więcej nie mogę sobie teraz pozwolić.Chodzi również o koszty eksploatacji.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Miałem Epsona i nie polecam - na początku ok, ekspolatacja tania, ale wydruki z czasem coraz gorsze, coraz częstsze mieszanie kolorów itp..
Obecnie mam Lexmarka X4975ve - sprzęt raczej do biura, używam od sierpnia drukując czasami sporo i stan zasobników to ponad 70%...

Za tą kwotę da się ją kupić, ale bez tuszy, a taki zakup bez sensu, bo tusze XL to jakieś 140 zł za komplet...
Odpowiedz
#3
Powiem tak... Miałem dwie drukarki w swoim życiu:

Pierwszą był Epson, o ile dobrze pamiętam model D60. Generalnie kicha, jakich mało! Kartki leżące w drukarce były niczym nie zasłonięte (brak podajnika), przy rzadkim drukowaniu niemiłosiernie się kurzyły. Kurz zbierał się na głowicach, w efekcie czego wokół głowic powstały fafrocle z kurzu Smile

Drugą jest drukarka może i mało znanej firmy Brother, model DCP-150C. O ile mnie nie myli pamięć, kosztowała mnie nieco ponad 200 zł. Polecało mi ją wiele osób (firmę, nie model drukarki), chociaż przyznam, że podchodziłem do niej raczej sceptycznie, gdyż wydawało mi się, że to jakaś firma krzak. Posiadam ją już ponad dwa lata i nie miałem ŻADNYCH PROBLEMÓW! Posiada ona podajnik papieru w postaci pudełka pod drukarka, dzięki czemu drukarka nie kurzy się. Co 24 godziny drukarka automatycznie się czyści, dzięki czemu nie ma problemu z zasychającymi dyszami. Jedyne oryginalne tusze, jakie miałem, to te dostarczone wraz z drukarką. Od tamtej pory kupuję jedynie zamienniki na allegro. Powiększone kosztują 3-4 zł za sztukę i muszę przyznać, że naprawdę na długo starczają i nigdy nie miałem z nimi problemów.

Przykładowy link do pierwszej z brzegu aukcji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- 2,98 zł za sztukę
Kupuję 10 sztuk (4 x czarny, 2 x każdy z kolorów) i generalnie mogę drukować przez cały rok Smile Poczytaj o drukarkach firmy Brother i opiniach o nich, a potem zastanów się, czy naprawdę się nie opłaci.

Edit:
Niestety, z tego co widzę, aktualnie drukarki tej firmy są raczej urządzeniami wielofunkcyjnymi i kosztują więcej, niż 200 zł :/
Microsoft Security Essentials | Windows 7 Firewall | KeyScrambler Personal | Malwarebytes' Anti-Malware | Hitman Pro
Odpowiedz
#4
Znalazłem jeszcze taką CANON PIXMA iP2700 do której są zamienniki z tym że EPSON o którym pisałem ma 4 karticze ,wjęc jeśli któryś się skończy to tylko jego trzeba wymienić a w tym CANONIE są 2 czarny i kolorowy,to chyba gorsze rozwiązanie.cena 149zł
I druga LEXMARK Z617 która ponoc ma duże karticze z tuszem po 30ml i są zamienniki.Cena 199zł
BROTHER niestety jest za drogi ok 350zł wjęc nie wchodzi w grę.
Do LEXMARKA z617 jest sporo zamienników już od 35zł za 15ml czarnego i od 37zł za 15ml kolorowego.
Tylko co myślicie o nich
POZDRO.
Odpowiedz
#5
Mam HP, wielofunkcyjne za 100zł. Kupiłem okazyjnie, z okazji otwarcia sklepu. Ogólnie jest OK, ale sterownik się krzaczy (drukuje strony testowe, pokazuje dwie drukarki).
Odpowiedz
#6
mialem kilka drukarekw tym canon lexmark. jesli drukujesz rzadko koniecznie kup drukarke z pokrywa na papier gdyz zbierajacy sie kurzna papierze zatka ci dysze - z tego powodu bedziesz czyscil i wiecej zuzywal tuszu. pisza ci o tym wyzej - JEST TO NAJWAZNIESZE.
ja mam taniego brothera- znajdziesz cos dla siebie- uzytkuje go tak jak ty jest w sam raz - nie nadaje sie do drukowania zdjęc- ale 2 - 3 karki tekstu to nie problem - i oczywiscie ma pokrywe na papier- tzn karki sa schowane w pojemniku, kurz siezbiera na plastyku pojeminikaa nie na kartce
Odpowiedz
#7
Jeszcze takie pytanie.Gdy mamy w drukarce 2 karticze z tuszem,jeden z czarnym,drugi z kolorami i skończy się np w karticzu z kolorami jeden kolor to czy można drukować pozostałymi czy jest blokowany i można drukować tylko czarnym,czy może nie można nic drukować dopóki się nie zmieni na nowy.
Odpowiedz
#8
Cytat: Jeszcze takie pytanie.Gdy mamy w drukarce 2 karticze z tuszem,jeden z czarnym,drugi z kolorami i skończy się np w karticzu z kolorami jeden kolor to czy można drukować pozostałymi czy jest blokowany i można drukować tylko czarnym,czy może nie można nic drukować dopóki się nie zmieni na nowy.


Pamiętam, że kiedyś była taka możliwość. W nowszych drukarkach jest to natomiast przeważnie zablokowane. Interes musi się kręcić. Czujniki drukarki wskazują że kartridż jest pusty i koniec zabawy.

Jeśli chcesz drukarkę atramentowa to tylko z wymiennymi głowicami drukującymi. Czyli przeważnie HP. Tusz i głowica drukująca razem. Większa żywotność. Kupuj drukarkę, która ma dużo zamienników. Najnowsze kartridże mają ultra wrażliwą elektrykę i łatwo się palą, więc za dużo sobie ich nie po regenerujesz.

Producenci oszukują też na tuszach tzw. XL. Np. HP300 - podstawowy kartridż to XL tyle, że z wbudowaną przegródką. Wystarczy ją przewiercić i jest XL.
KIS2011
Odpowiedz
#9
Już kupiłem Canon Pixma ip 2700 za 129 zł w Proline.Drukuje B.ładnie, nawet na najniższej jakości wszystko jest czytelne a krawędzie liter są ostre nie rozmyte.Jeśli chodzi o zdjęcia to na najwyższej jakości i na papierze foto super.Głowice ma zintegrowane w karticzach przez co nie są tanie ,ale będę uzupełniał tusz.Jest kilka dobrych marek tuszy dla tego modelu.Zamienniki tez już są.Pewnie po kilku-nastu napełnieniach trzeba będzie kupić oryginały bo głowice się zużywają by móc znów napełniać.Ale koszty i tak będą niewielkie w porównaniu nawet do zamienników. Jeśli chodzi o tusze to b.dobre opinie mają nie tylko do tego modelu drukarki firmy Calidad producent Australia.Cena za czarny 25zł a za kolor 35zł w sklepie "nie dla idiotów",pewnie w normalnych sklepach można kupić taniej a raczej na pewno,skoro do mojego canona karticz oryginał Color kosztuje ok 80-90 zł, a w sklepie "nie dla idiotów" 119zł.
Powiem Tak.Puki co jestem zadowolony z zakupu,jakości druku,intuicyjnegooprogramowania.Za te pieniądze jak najbardziej polecam.
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.
Pozdro.
Odpowiedz
#10
royter napisał(a):Jeszcze takie pytanie.Gdy mamy w drukarce 2 karticze z tuszem,jeden z czarnym,drugi z kolorami i skończy się np w karticzu z kolorami jeden kolor to czy można drukować pozostałymi czy jest blokowany i można drukować tylko czarnym,czy może nie można nic drukować dopóki się nie zmieni na nowy.


U mnie w HP 920C jest tak, że jak się jeden z 3 tuszy kolorowych skończy to drukuje dalej, tylko że bez tego koloru. Generalnie teraz używam tylko czarnego, kolorki są mi zbędne. Ma funkcję foto, Zdjęcia A4 drukuje pięknie jak na tę klasę.

Pierwsza czarna głowica wytrzymała 3 napełnienia, a potem mi zaschła, bo się tusz skończył i nie przypilnowałem, nie wiem ile tam jest dokładnie tuszu, ale raczej 40ml. Potem kupowałem nowy pojemnik z tuszem (nieoryginalny) i uzupełniacze i jest ok. Było tak, że 2 miesiące nic nie drukowałem na niej. Odpalam i drukuje bez zająknięcia, tusz nie zastygł Smile Taka drukareczka do swoich wydruków domowych, z 6 lata już ma.

Jak ktoś dużo drukuje czarno-biało, to lepiej laserówkę chociaż najtańszą czarno-białą Brother albo OKI.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
lukasamd napisał(a):Miałem Epsona i nie polecam - na początku ok, ekspolatacja tania, ale wydruki z czasem coraz gorsze, coraz częstsze mieszanie kolorów itp..
Obecnie mam Lexmarka X4975ve - sprzęt raczej do biura, używam od sierpnia drukując czasami sporo i stan zasobników to ponad 70%...

Za tą kwotę da się ją kupić, ale bez tuszy, a taki zakup bez sensu, bo tusze XL to jakieś 140 zł za komplet...



Mam tego samego lexmarka co Lukas. Ale ja o niej ani jednego dobrego zdania nie mogę powiedzieć. Od zakupu tj. lipiec 2010 Lexmark Polska wymieniał mi to urządzenie 5 razy. Dzisiaj otrzymałem UPS''em kolejne - 5 urządzenie. W każdym poprzednim psuła się ta sama część - skaner, który po jakimść czasie zaczyna skanowac od płowy, ucina dokumenty, lub zostawia czarne paski. Jako, że jest to seria PRO i ma rozszerzoną gwarację na 5 lat, to LEXMARK wymienia i wymienia to urządzenie a ono ciągle i ciągle sie psuje.

Jedynym miłym aspektem jest to, że przysyłają urządzenie z zapakowanymi tuszami, więc mam 250zł w kieszeni, gdyż czarny tusz XL u mnie kosztuje 125zł a kolorowy 135zł.

PZDR.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#12
Ceny w drukarkach są horrendalne. Pamiętam jak mi tydzień po gwarancji padł zasilacz w w/w HP 920c. (Lokalny dobry szpec od elektoniki, bardzo dobry to zobatzył i by naprawił, jakby miał schemat z napięciami, tak to nie da rady). Drukarka kosztowała 450PLN. A za zasilacz (wewnętrzny moduł) na giełdzie w krakowie musiałem wybulić 120PLN. Jeszcze się opłacało kupić (wtedy jeszcze nie było zamienników, oryginalny czarny tusz kosztował 150PLN, kolorowy 180PLN)
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#13
Ja Polecam Canona Ip 4500. Bardzo szybko drukuje, kolory również żywe. Wadą jest to, że tusze trochę drogie i tuszy wchodzi 5 o ile pamietam. Mam ją ponad 2 lata i nie narzekam oprócz ceny za tusze. Jednak na allegro za 30 zł kompletySmile

Jak Ci nie zależy tak bardzo na szybkości i mogą być trochę gorsze kolory to polecam Canona Ip 2500. Tusze za 3 zł. Mam ją od 4 lat. Na allegro za niecałe 60 zł z przesyłką.

Editl widzę, że Royter już kupiłeś. Nie doczytałem tego.
Odpowiedz
#14
Witam.
Mam jeszcze jedno pytanie.Jak to naprawdę jest?
Czy drukarkę wyłączać całkowicie po skończeniu drukowania czy pozostawić ją cały czas w stanie czuwania,chodzi o to czy po każdym włączeniu do prądu nie robi jakiegoś czyszczenia dysz i tym podobnych spraw co wpływa na zużycie tuszy.
Nigdzie w instrukcji nic na ten te mat nie pisze.
A zużycie prądu w stanie czuwania jest małe 0,7W więc nie ma problemu jeśli potrzeba.
Pozdro.
Odpowiedz
#15
Ja zawsze wylaczam drukarke po zakonczeniu drukowania.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
Raczej nie. Jedynie co Cię może spotkać to zaschnięcie tuszu z powodu nie wykonywania nowych wydruków.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#17
Dzięki.
Odpowiedz
#18
Zauważyłem jeszcze coś, jeśli chodzi o dobre zestawy do napełniania.
Na tuszach a w zasadzie zestawach do napełniania firmy "Calidad"pisze że nadaje się do napełnienia Canona i tu są wymienione karticze PG 40, PG 50, PG 510/512 (czarny)
CL 41, CL 51, CL511/513 (kolor).
Wygląda na to że w tych modelach jest zastosowany ten sam tusz.
Cena czarnego 20ml=25zł
Cena kolorowego 3*9ml=36zł
Natomiast na zestawie do napełnienia canona firmy "Black Point"
są wymienione PG 40, PG 50 (czarny) oraz CL 41, CL 51 (kolor) nie ma natomiast PG510/512,CL511/513.
Cena czarnego 2*20ml=33zł
Cena kolorowego 3*20ml=33zł
Różnica jest ponad dwukrotna w stosunku cena/ilość,a Black Point jest też dobra marką.
Skoro ten sam tusz "Calidad" jest stosowany w tych trzech modelach drukarek to myślę że podobnie musi być w przypadku "Black Point".
Tusz ten powinien nadawać się również do karticzy PG510/512,CL511/513
tak na zdrowy rozum,mimo że nie ma takiej infirmacji na pudełku.
Lub tusze "Black Point" które widziałem w sklepie zostały wyprodukowane zanim powstały karticze PG510/512,CL511/513 i z tąd brak o nich informacji.
Sprzedawca oczywiście się nie orientował jak to z reguły bywa w marketach.
Co myślicie o tym,czy może ja się mylę.
Pozdro.
Odpowiedz
#19
Drukarkę już pewnie kupiono, stąd jaka nie zawracam głowy, chodzi o wybór producenta.
Piszę to na swoim przykładzie. Przy wyborze drukarki warto zastanowić się nad firmą.
Używałem Lexmark X2670:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niestety coś się niej przyblokowało, reset kodami do ustawień fabrycznych nic nie dawał, miała możliwość skanowania, nie można było drukować. Zacząłem się zastanawiać nad zakupem nowej bo koszta naprawy, z tego co wynikało z rozmowy w punktach gdzie reperują, wychodziło korzystniej kupić nową i mieć spokój.
Przypomniało mi sie że jest przecież na gwarancji, został miesiąc, zadzwoniłem do serwisu, przesłałem mailem dowód zakupu - może być paragon, faktura. Przyjęto zgłoszenie, dostałem emalia tej treści:

Nr zgłoszenia: xxxxxxxx
Szanowny Panie XXXXXX,
Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi technicznej Lexmark.
Otrzymaliśmy od Pana dowód zakupu, z którego wynika, źe Pana urządzenie jest na gwarancji.
Zamówiliśmy dla Pana urządzenie zastępcze, które zostanie dostarczone w najbliższych dniach przez firmę kurierską UPS.
Prosimy pamiętać, że nowe urządzenie będzie bez akcesoriów, tzn. trzeba będzie przełożyć kabel, naboje, zasilacz, itp. ze starego urządzenia. Dlatego prosimy poczekać na nowe urządzenie, przełożyć wszystkie potrzebne części a następnie utylizować stare urządzenie zgodnie z przepisami obowiązującymi w Pana gminie.

Jeżeli nowe urządzenie będzie innym modelem (zawsze będzie to urządzenie przynajmniej z tymi samymi lub lepszymi funkcjami i parametrami), wszystkie potrzebne akcesoria będą oczywiście dołączone.

W przypadku dalszych pytań lub jakichkolwiek wątpliwości prosimy o ponowne skontaktowanie się z działem obsługi technicznej Lexmark. Pracownicy naszego działu są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00 pod numerem: 012 290 1405.

W celu możliwie najszybszego odpowiadania na Państwa emaile, prosimy o pozostawienie tematu wiadomości i odpisywanie z tego samego adresu e-mail. W innym przypadku z przyczyn technicznych nasza reakcja może być opóźniona.

Z poważaniem,
XXXX XXX
Lexmark Technical Support

Po tygodniu kurier przywiózłpaczkęa w niej drukarkę, aż mnie zdziwko chapło,Lexmark S505 Intuition która jest prawie 200 zeta droższa, ceny dałem z skąpca, w niektórych jest droższa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Być może nie było już tego modelu który miałem, stąd taki gest, nie wiem jak jest z innymi producentami, ale w tej firmie z podejścia do klienta jestem zadowolony.
Warto brać miedzy innymi pod uwagę firmę, przy zakupie. Pzdr
Odpowiedz
#20
Odkurzmy temat, ok? Większość postów z 2010, być może sytucja wygląda inaczej na ten moment.

Najpierw szperałem próbując otrzymać odp na pytanie - atrament czy laser i drukująć głównie w czerni 10stron/ tydzień myślę kontynuować tradycje atramentu, chyba dobrze myślę?

Od prawie 5 lat żyję bez drukarki - te cholerne tusze zamienniki zasychające głowice naprawa wynosząca 3/4 kosztu samej drukarki [oddałem w miejsce w którym poddają recyklingowi, dostałem 90 groszy]brr ale wszystko co dobre zazwyczaj się kończy.

W temacie do 400zł uznanie zdobyła Brother DCP-J315W . Generalnie już nie kupiłbym HP, bo miałem *3*, a że nawet moja kumpela jedzie od 3 lat na Brotherze byłbym skłonny udać się w tę stronę.

Co się zmieniło od 2008 roku? nadal należy druknąć najmniej 1 stronkę/ tydzień żeby przeciwdziałać zasychaniu tuszu?
Zjedźmy niżej - bo w sumie po co mi fax, po co mi złacza ethernet, zależy mi na:
taniej exploatacji, szybkości wydruku w czerni, komforcie użytkowania - tzn mała podatność na zabrudzenia kurz itp, WiFibo z laptopem i kablami biegać nu-nu, gdyby była cichutka też bym się uśmiechnął. 3 lata gwarancji poproszę, a co.

Zatem może im mniej funkcji tym lepiej?
- najniższy model - DCP-J140W, oszczędność? jakieś 70zł
względem estetyki jedyne przy czym bym się upierał to kolor - czarny, i to dostaję w komplecieCool

A jakby deko poszaleć - Brother MFC-J625DW za ok 510zł - będzie ciszej itd? czy tylko ładniejszy profil urządzenia?

Drukarka będzie widoczna - ww modelom niczego nie brakuje ''na oko'', a gdyby dołożyć do Brother MFC-J4410DW
spełni wymogi czy tylko będzie ładnie wyglądać? na filmikach na YT

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wiadomo wszystko cudnie wygląda, ale to ma chodzić a nie wyglądać.

Jakie wrażenia na 2013?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości