Fotografia
#21
O kurde, nie widziałem, że jest taki temat. To ja też się pochwalę.

Trochę wstępu: fotografuję od kilku miesięcy, amatorsko na zwykłym FujiFilm s1800HD. Na razie pokazuję tylko jedno zdjęcie, kiedy będę w domu, pokazę więcej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Jak zrobić zdjęcie z rozmazanym tłem i wyeksponowanym głównym przedmiotem na moim aparacie?
Odpowiedz
#22
Kamil...nie we wszystkich aparatach jest taka możliwość, to zależy czy mozesz przejść na ustawienia własne - ręczne. Prawdopodobnie masz opcje matrycy dotyczące wyboru obszaru, na którym skupia się "uwaga" obiektywu...jeśli w moim 7-letnik Nikonie jest, to i jest u Ciebie...powinno dać się wybrać coś jak "wybór własny". Kiedy coś namierzasz pojawia się wtedy pole na podglądzie, które pokazuje miejsce na którym skupiona jest największa ostrość i musisz to wtedy sam regulować, czyli wskazać pole zdjęcia, które Cię interesuje. Poza tym zależy to także od ogniskowej, przesłony i tym samym głębi ostrości...najogólniej im większy numer przesłony (i mniejszy otwór w obiektywie) tym większą głębię uzyskujesz, czyli przedmioty na dłuższym dystansie mają dobrą ostrość...Tobie chodzi w tym przypadku o coś przeciwnego chyba Smile
Tu masz linki do fajnych artykułów na ten temat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 18 lip 2011, 2011 07:52

A tak przy okazji...skoro inni się chwalą, to ja też Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Dodano: 18 lip 2011, 2011 09:26

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz...robienie cyfrówa zdjęć, to przeważnie dziesiątki, setki lub nawet tysiące plików,które wrzucamy na dyski i wtedy problemem stają się czasem ich duplikaty. Chcę polecić sprawdzony, szybki i skuteczny program do szukania duplikatów zdjęć - VisiPics . Program pozwala szukać podobnych plików z różnym poziomem czułości/podobieństwa.
Opis możliwości

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wymagania i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#23
Bardzo mi odpowiadają, dobra robota.
Odpowiedz
#24
Dzięki Korbennn Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#25
Z mojej strony dodam trzypunkty:
1. Warto przeczytać książkę od podstawach fotografii ( nie mówię o jakiejś biblii ), ale bardzo pomaga wiem z własnego doświadczenia.
2. Zdjęcie przede wszystkim musi być ciekawe, z niczego tortu nie upieczemy.
3. Omijać kadry "centralne" to "ZŁO: )", jak ktoś miał do czynienia z fotografia dłuższy czas to takie foty po prostu kolą oczy.

Ichito jaki masz aparat ,albo jakie najmniejsze iso możesz ustawić, strasznie zaszumione masz fotki.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#26
Nowa Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#27
@Bardok...żaden mocny sprzęt. Mój aparat to Nikon SQ z matrycą 3 mega (7 lat w posiadaniu) i zwykła komórka Nokia 6500 slide (matryca właściwie taka sama). Jak widzisz więc maja prawa być zaszumienia tym bardziej, że zdjęcia zostały przekonwertowane do mniejszej rozdzielczości, a większość z nich "leży" na dysku kilka lat.
Odnosnie centralnego kadrowania...jak widać częśc kompozycji to odbicia...lubię takie symetrie w naturze, grę świateł...i takie tam, więc może dlatego spora część dzieje się w środku zdjęcia. Ja wiem, że takie zdjęcia są "nudne", ale to chyba wynika ze specyfiki tego, co chcę uchwycic na zdjęciu. Niemniej przyjmuję Twoje uwagi do serca Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
@ichito spoko, myślałem jednak że masz coś troszkę lepszego.
@mateusxzz jak do tej pory najbardziej podoba mi się fotka z lisciem,kroplami i czerwonymi wiurkami. Jakby troszkę poprawić kadrowanie to fotka była by bardzo dobra. Ale i tak wysoki poziom tego zdjęcia.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#29
Z dzisiejszej porannej wycieczki:

[Obrazek: P7268010.JPG]

[Obrazek: P7268026.JPG]
Odpowiedz
#30
Czy to te słynne stawy przemkowskie Tongue?
Odpowiedz
#31
Tak, ale czy słynne to nie wiem Smile
Odpowiedz
#32
Łukasz, jak Ty te zwierzęta wychwytujesz, to ja nie wiem...Zdjęcia świetne.

Kupił ktoś może tę serię książek?
http://www.google.com/search?hl=pl&q=fo ... p&pdl=3000

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Warto?
Odpowiedz
#33
ja bymnie interesował się tymi "komputer świat"
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#34
Ale z tego, co wiem, to redakcja KŚ tego nie napisała, tylko profesjonalny fotograf, czy coś w ten deseń.
Odpowiedz
#35
kamil10506 napisał(a):Ale z tego, co wiem, to redakcja KŚ tego nie napisała, tylko profesjonalny fotograf, czy coś w ten deseń.

Pełnotutorializnajdziesz w necie (czyli podstawy podstaw),reszta to praktyka.a 75 zł to lepiej wydać na jakiś fajny filtr lub np statyw jeżeli nie masz. Jak ktoś myśli bardziej poważniej o pstrykaniu to warto zarejestrować się w serwisachz foto gdzie wrzucasz fotke iinni użytkownicy cię "jadą " : ). Taka forma jest najlepsza do nauki. Sztywno czytając np 500str nie nauczysz się pstrykać.

edit:polecam także odwiedzić bibliotekę, na pewno znajdziesz jakieś książki gdzie będą także podstawy.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#36
No tak, może masz rację Smile Na razie to ja mam zwykłą cyfrówkę i o filtrze i jakimś lepszym fotografowaniu nie ma mowy, ale interesuje mnie to i chciałbym się rozwinąć.
Odpowiedz
#37
Jeśli już chcesz naprawdę książkę to poszukaj np: Nowy Podręcznik Fotografii (Hedgecoe John) , dużo pochlebnychopinii ma ten tytuł.

edit: jako że tytułz 2005 to najlepiej poszukać używanej na allegro i kupić za pół ceny.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#38
Dzięki bardok, poszukam Smile
Odpowiedz
#39
E tam ja mam cyfrówkę i jak widać po zdjęciach jakoś daje radę Smile

Ja czytałem sobie trochę tę książkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I tę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I reszta to moje dorwanie aparatu i próby, próby i jeszcze raz próby Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#40
Dzięki Mati Smile Dosyć tanie są te książki, więc je chyba kupię.
Jaki masz aparat?

A wiecie co zauważyłem? Że jeśli ktoś zna się trochę na kompach i się interesuje nimi (nieważne pod jakim kątem), to lubi fotografować. Widać to po nas i mam też dwóch kolegów z podobnymi zainteresowaniami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości