GDATA 2011 czy Panda cloud/comodo firewall
#1
Witam. Mam pytanie co radzicie zainstalować na laptopa z win 7 , 3 gb ram i procesorem su 4100 . Mam do wyboru albo zostawić to co mam zainstalowane obecnie czyli Panda cloud antyvirus i zaporę Comodo firewall, albo Gdata internet security 2011 roczna wersję z Komputer świata ? Co będzie lżejsze i lepsze dla tego laptopa ? Pozdrawiam i dzięki z góry za ewentualna pomoc
Odpowiedz
#2
Pierwsze i najważniejsze pytanie, jak korzystasz z internetu?
Odpowiedz
#3
niekiedy i po 10-12 godzin na dobę...
Odpowiedz
#4
G-data będzie wolniej chodziła. U mnie na 3 rdzeniowcu czułem zwolnienie, szczególnie przy otwieraniu stron (16 mega). Jednak skuteczniejsza jest G-data.

Panda dość dobra wykrywalność, poza skryptami (gdzie kuleje) i ma problemy z usuwaniem wirusów. Ja bym zostawił tą Pandę, dorzuć skaner na żądanie np. Eset Online Scanner, ewentualnie jeszcze Malwarebytes i będzie cacySmile
Odpowiedz
#5
Stary, to żart, tak?
A gdyby nie - to jasne że GData.
Odpowiedz
#6
Też uważam, że Gdata jest lepsza / jako program/ale w tym temacie chodzi mi o coś innego, mianowicie komputerek z prockiem SU4100 może nie udżwignąć tekiej Gdaty. Tzn pochodzi spokojnie bo na atomie n270 też miałem /2 tyg/ kasperskiego ale dałem spokój na rzecz panda cloud. I tu właśnie o to samo chodzi. Z jednej strony mamy ciekawą propozycję darmową pełnego komercyjnego pakietu a z drugiej darmową pandę i dobry darmowy firewall.. Co będzie odpowiedniejsze na taki komputer ?
Odpowiedz
#7
Twoja konfiguracja, procek i ram, wcale nie jest słaba.
Jeżeli jakiś program Ci muli kompa, to raczej z powodu zaszłości w systemie. Musisz więc sam sobie potestować. Pamiętaj, że nie wystarczy samo odinstalowanie programu zabezpieczającego po testowaniu. Śmieci po takich programach powodują właśnie mulenie tych następnych. Do usuwania śmieci po nortonie szukaj norton removal tool, po GDacie av cleaner:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Żebyś nie błądził co testować, możesz wspomóc się tymi wątkami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ści#p88019

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ści#p77775

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ści#p90305
Odpowiedz
#8
ASG to nie żart. Zauważ, że on ma procek 1,3GHZ. Fakt, że dwurdzeniowy ale to zawsze 1,3ghz. Lepiej będzie działaćdrugi zestaw, który podał.
Odpowiedz
#9
U mnie GData Notebook Security (łącznie z włączonym sejfem) chodzi np. na lapku z WinXP, AMD Turion 64 ML2 792 MHz, 1,37 GB Ram
Odpowiedz
#10
Panda w raz Comodo tworzy idealny pakiet na netbooka. Szybki, lekki i skuteczny.
Comodo jest najlepszym FW, natomiast Panda mało zamulającym, a skutecznym AV.

Tylko kwestia Comodo - czy Cie nie będzie wkurzać? Bo strasznie się dużo pyta.
To wszystko głupie wymysły!
Odpowiedz
#11
pyta jak pyta tylko, że nic z tego nie rozumiem bo po angielsku... Teraz instalowałem K lite codec .. i pytał sie chyba ze 20 razy.. Zobaczymy jak to będzie...Ale dzięki za rady , jak na razie zostaje przy tym co mam czyli duet Panda/comodo a Gdate odłoże na pózniej jak coś będzie nie tędy ... Smile
Odpowiedz
#12
Jeżeli ta wersja GDaty z K.Ś. ma moduł do nagrania płyty bootowalnej to warto ją zainstalować na tą tylko chwilę, żeby taką płytkę sobie zrobić.
Pewnie wiesz, ale gdyby nie: taka płytka nagrywa się z własnym linuxem i uruchamia się przed Windowsami (możesz mieć więc dowolny inny program) i skutecznie czyści wszystko (no - prawie)
Odpowiedz
#13
asg napisał(a):Jeżeli ta wersja GDaty z K.Ś. ma moduł do nagrania płyty bootowalnej to warto ją zainstalować na tą tylko chwilę, żeby taką płytkę sobie zrobić.
Pewnie wiesz, ale gdyby nie: taka płytka nagrywa się z własnym linuxem i uruchamia się przed Windowsami (możesz mieć więc dowolny inny program) i skutecznie czyści wszystko (no - prawie)

Warto taką mieć w domu, na wszelki wypadek. Ja mam z G Daty (instalacyjna).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości