Ankieta: HIPS - czy używasz i jakiego?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
DriveSentry
20.41%
10 20.41%
WinPatrol
6.12%
3 6.12%
Safe'n'Sec
0%
0 0%
Core Force
0%
0 0%
NetChina S3
0%
0 0%
Antihook
2.04%
1 2.04%
Real-time Defender/ProSecurity
0%
0 0%
System Safety Monitor
0%
0 0%
Spyware Terminator
0%
0 0%
Dynamic Security Agent
0%
0 0%
ThreatFire
0%
0 0%
Malware Defender
2.04%
1 2.04%
NIE
0%
0 0%
AVG Identity Protection
6.12%
3 6.12%
DefenseWall
18.37%
9 18.37%
GesWall
12.24%
6 12.24%
Edge Guard Solo
0%
0 0%
Winpooch
0%
0 0%
DiamondCS ProcessGuard
0%
0 0%
PE GUARD
4.08%
2 4.08%
AppDefend/RegDefend (GSS)
0%
0 0%
MJ Registry Watcher
0%
0 0%
Inny
28.57%
14 28.57%
Razem 49 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Programy typu HIPS - czy używasz?
#21
ichito napisał(a):Meir...jeden "suweren" to DW, a drugi?...jakoś nie kojarzę po ikonkach Smile

To GeSWall.
Odpowiedz
#22
Już znalazłem konflikt Grin przy DW I GW nie działają poprawnie żadne z komunikatorów...sprawdzałem 4.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#23
Jeszcze se MD obok DW i GW walnij Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#24
Eru napisał(a):Jeszcze se MD obok DW i GW walnij Tongue

Czyżbym wyczuwał : nutę zazdrości Lol? Jak masz problem z HIPS-ami to Ci mogę pomóc...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#25
Ja nie mam żadnych problemówSuspicious
I jaką zazdrość że używasz kilku HIPS-ów a ja tylko 1 ?Lol
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#26
Eru napisał(a):Ja nie mam żadnych problemówTongue Suspicious
I jaką zazdrość że używasz kilku HIPS-ów a ja tylko 1 ?:crazy:Lol

Tak odebrałem Twoją wypowiedź Smile
:crazy: w tym miejscu Cię boli ? Zalecam wizytę u dobrego lekarza Wink
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#27
Z tych programów HIPS używam Win Patrol . Jest bardzo dobry. Używałam kiedyś Threat Fire - pełną wersję, ale ten program nie sprawdzał się zbyt dobrze, więc się z nim pożegnałam. Miałam też długo Spyware Terminatora , ostatnio zainstalowałam go na mojej siódemce, ale szybko go usunęłam, bo był równie denerwujący, jak UAC- które wyłączam. Może ustawienia były złe, ale zraziłam się do tego programu.

Według mnie Comodo Internet Securityz defence jest swego rodzaju HIPS. Był bardzo dobry, ale na siódemce się nie sprawdzał.None2
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#28
Używam też Spy Shelter. Bardzo dobrze współpracuje z WinPatrol.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#29
joa17t napisał(a):Poza tym ponoć twórcy tego programu zbierają informacje o jego użytkownikach i je udostępniają osobom trzecim.


Lubię takie wypowiedzi, niebezpiecznik.pl odwiedzasz czy co? Bo tak to brzmi, nie róbmy zamętu na forum.Jak jednak coś konkretnego wiesz - wskasz , będzie jasność, tutaj na forum ważne są konkrety a nie domysły.
Odpowiedz
#30
Andrzej76 , ten mój poprzedni wpis dotyczący produktów firmy Comodo, już się dawno temu zdezaktualizował...

Poza tym, to co zacytowałeś, napisałam nie wczoraj, ale wcześniej, a od tego czasu zmieniłam podejście do produktów firmy Comodo, używam ich przeglądarki i zapory.


Nie wiedzieć czemu, moje niektóre stare posty i posty innych osób, są wyświetlane jako wczorajsze...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#31
joa17t napisał(a):od tego czasu zmieniłam podejście do produktów firmy Comodo,


A to przepraszam, nie wiedziałem, że stare posty są wyświetlane jako wczorajsze. Gratuluję zmiany decyzji co do Comodo. Nie gniewaj się i ukłony w Twoją stronę jako jedynejbodajże Pani na tym forum.
Odpowiedz
#32
Przekonałam się do tej firmy, zwłaszcza do ich zapory. Smile

Jest naprawdę dobra, a z częściowo włączonym defence w połączeniu ze Spy Shelter, zapewnia właściwą ochronę.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#33
andrzej76 napisał(a):
joa17t napisał(a):Poza tym ponoć twórcy tego programu zbierają informacje o jego użytkownikach i je udostępniają osobom trzecim.
Wiecie, że przez takie teksty ja zrezygnowałem z używania tej świetnej i w dodatku darmowej zapory. Ostatni raz używałem jej w wersji 2. I przez tego typu "gadanie" w dodatku nie poparte konkretami zrezygnowałem z jednej z najlepszych zapór w dodatku darmowej i do dziś się nie mogę przełamać do powrotu do tej zapory. A pytać o konkrety to nawet się boję. Bo pewnie od razu dostałoby mi się i od zwolenników i od przeciwników.
Odpowiedz
#34
Andy przełam się i spróbuj ,warto ,moim zdaniem chyba najlepsza z darmowych i lepsza od wielu płatnych ,używam w trybie własnych zasad ,wyłączony defens i piaskownica a włączone skanowanie plików w chmurze zapewnia dodatkową ochronę ,no i jest w PL
Odpowiedz
#35
żaden program av nie jest w stanie dorównać programom typu hips, dlatego uważam że warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#36
buto napisał(a):Andy przełam się i spróbuj ,warto ,moim zdaniem chyba najlepsza z darmowych i lepsza od wielu płatnych ,używam w trybie własnych zasad ,wyłączony defens i piaskownica a włączone skanowanie plików w chmurze zapewnia dodatkową ochronę ,no i jest w PL
Jak skończy mi się licka na OA Premium może się przełamię. A właśnie jak to jest teraz z Comodo czy jest jeden instalator dla Firewalla i AV? I podczas instalacji się wybiera czy ma być też AV? Czy AV się instaluje i dopiero w programie się go wyłącza jak chce się mieć samą zaporę COMODO bez ich AV?
Odpowiedz
#37
można wybrać podczas instalacji
Odpowiedz
#38
polak900 napisał(a):żaden program av nie jest w stanie dorównać programom typu hips, dlatego uważam że warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem

Może i nie jest w stanie dorównać, ale w rękach laików nie zapewnia żadnego bezpieczeństwa, także jest to tzw. program dla wybranej grupy, i nigdy nie zastąpi AV.
Chyba ,że powstaną programy w stylu DW.
Odpowiedz
#39
masz rację, laicy nawet z super zabezpieczeniem będą mieli problemy.
DW jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale i tak należy umieć go używać, żeby problemów nie mieć
a laikowi nie w głowie takie nauki.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#40
Andy napisał(a):Wiecie, że przez takie teksty ja zrezygnowałem z używania tej świetnej i w dodatku darmowej zapory. Ostatni raz używałem jej w wersji 2. I przez tego typu "gadanie" w dodatku nie poparte konkretami zrezygnowałem z jednej z najlepszych zapór w dodatku darmowej i do dziś się nie mogę przełamać do powrotu do tej zapory. A pytać o konkrety to nawet się boję. Bo pewnie od razu dostałoby mi się i od zwolenników i od przeciwników.



Andy , nie przejmuj się głupimi tekstami rodem z niebezpiecznika i używaj takiej zapory, jaka Ci odpowiada. Smile

Odinstalowałam kiedyś tą zaporę, bo przeczytałam złe opinie na temat jej producentów, ale do niej wróciłam, bo jest naprawdę dobra.

Co do Online Armor Premium, to ona też jest bardzo dobra i ma dobrego HIPS- a, ale się z nią pożegnałam, bo stwierdziłam, że jeden porządny HIPS w zupełności wystarczy.

Andy , jak coś jest niezawodne, to tego używaj i nie kieruj się jakimiś głupimi plotkami.

Trzeba mieć własny rozum, a nie wierzyć we wszystko, co napiszą w internecie.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości